Gå til hovedindhold

MSI MAG Z790 Tomahawk WIFI - Bundkort - ATX - LGA1700 sokkel - Z790 Chipset - USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen2 - 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 6E, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

MSIBundkortEAN: 4711377025492
Pris fra 1.679 krtil 2.019 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 340 kr (17% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.412 kr 26. apr.

Sammenlign priser på MSI MAG Z790 Tomahawk WIFI - Bundkort - ATX - LGA1700 sokkel - Z790 Chipset - USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen2 - 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 6E, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1679 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
MSI MAG Z790 TOMAHAWK WIFI Bundkort - Intel Z790 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX
-3%1.679 kr
Før 1.723 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
MSI MAG Z790 TOMAHAWK WIFI Bundkort - Intel Z790 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: ATX, Intel LGA1700 socket, Intel Z790 chipset, 1 x PCI-Express 5.0 x16, Dual DDR5-5600 4 x DIMM slots (Intel XMP support), lagrings tilslutninger: 8 x SATA-600 / 4 x M.2 NVMe PCI-Express 4.0 (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 3.2 Gen 2x2 type A & C, skærm tilslutning: 1 x Displayport 1.4 / 1 x HDMI 2.1, Intel I225-V 2.5 Gigabit netværk (LAN), Intel WiFi 6E & Bluetooth 5.3, Intel Xe Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), Realtek ALC4080 HD Audio (8-kanaler) lydkort, MSI Mystic Light software...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: MAG Z790 TOMAHAWK WIFI
EAN: 4711377025492
Varenr.: 3109473
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
MSI MAG Z790 Tomahawk WIFI - Bundkort - ATX - LGA1700 sokkel - Z790 Chipset - USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen2 - 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 6E, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)
1.679 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
MSI MAG Z790 Tomahawk WIFI ATX LGA1700 Intel Z790
1.689 kr
Til butik
MSI MAG Z790 Tomahawk WIFI ATX LGA1700 Intel Z790 billede

Produktinformation

MSI MAG Z790 Tomahawk WIFI - Bundkort - ATX - LGA1700 sokkel - Z790 Chipset - USB-C Gen2, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB-C Gen 2x2 - 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 6, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Artikel nr.: MAG Z790 TOMAHAWK WIFI
EAN: 4711377025492
Varenr.: 1000832068
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
MSI MAG Z790 TOMAHAWK WIFI Bundkort - GEEKD.dk
1.725 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
MSI MAG Z790 Tomahawk WiFi - ATX bundkort til LGA 1700
-5%1.999 kr
Før 2.099 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
MSI MAG Z790 Tomahawk WiFi - ATX bundkort til LGA 1700
-5%2.019 kr
Før 2.119 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
MSI MAG Z790 Tomahawk WIFI ATX LGA1700 Intel Z790
2.019 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MSI MAG Z790 Tomahawk WIFI - Bundkort - ATX - LGA1700 sokkel - Z790 Chipset - USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen2 - 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 6E, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MSI MAG Z790 Tomahawk WIFI - Bundkort - ATX - LGA1700 sokkel - Z790 Chipset - USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen2 - 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 6E, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK1.679 kr1.679 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.679 kr1.679 krKøb
3CompuMail DK1.689 kr1.689 krKøb
4Geekd1.725 kr1.725 krKøb
5Boligcenter DK1.999 kr1.999 krKøb
6Vivas DK2.019 kr2.098 krKøb
7Ultrashop2.019 kr2.019 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for MSI MAG Z790 Tomahawk WIFI - Bundkort - ATX - LGA1700 sokkel - Z790 Chipset - USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen2 - 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 6E, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

PriceData har fulgt prisen på MSI MAG Z790 Tomahawk WIFI - Bundkort - ATX - LGA1700 sokkel - Z790 Chipset - USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen2 - 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 6E, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) i 183 dage. Laveste pris i perioden er 1.412 kr (registreret d. 26. april 2026), højeste er 1.784 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.686 kr.

Den nuværende pris på 1.679 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 26 prisfald og 19 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 43 prisændringer for MSI MAG Z790 Tomahawk WIFI - Bundkort - ATX - LGA1700 sokkel - Z790 Chipset - USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen2 - 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 6E, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 43 prisændringer for MSI MAG Z790 Tomahawk WIFI - Bundkort - ATX - LGA1700 sokkel - Z790 Chipset - USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen2 - 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 6E, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
20. maj 20261.679 kr4 kr (0%)
19. maj 20261.683 kr6 kr (0%)
9. maj 20261.689 kr29 kr (2%)
8. maj 20261.718 kr1 kr (0%)
30. apr. 20261.719 kr144,02 kr (9%)
29. apr. 20261.574,98 kr160,98 kr (11%)
27. apr. 20261.414 kr2 kr (0%)
26. apr. 20261.412 kr2 kr (0%)
25. apr. 20261.414 kr305 kr (18%)
10. apr. 20261.719 kr4 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret