Gå til hovedindhold

MSI MAG X870 TOMAHAWK WIFI Bundkort - AMD X870 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX

MSIBundkortEAN: 4711377254557
Pris fra 2.099 krtil 2.731 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 632 kr (23% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på MSI MAG X870 TOMAHAWK WIFI Bundkort - AMD X870 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2099 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
MSI MAG X870 TOMAHAWK WIFI Bundkort - AMD X870 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX
-7%2.099 kr
Før 2.263 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
MSI MAG X870 TOMAHAWK WIFI Bundkort - AMD X870 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: ATX, AMD AM5 socket, AMD X870 chipset, 1 x PCI-Express 5.0 x16, Dual DDR5-6400 4 x DIMM slots (AMD EXPO support), lagrings tilslutninger: 4 x SATA-600 / 2 x M.2 NVMe PCI-Express 4.0 / 2 x M.2 NVMe PCI-Express 5.0 (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 4.0 type A & C, skærm tilslutning: 1 x Displayport 1.4 (via USB-C) / 1 x HDMI 2.1, Realtek RTL8126CG 5 Gigabit netværk (LAN), WiFi 7 & Bluetooth 5.4, AMD Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), Realtek HD Audio (8-kanaler) lydkort, MSI Mystic Light software...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: MAG X870 TOMAHAWK WIFI
EAN: 4711377254557
Varenr.: 3303414
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
MSI MAG X870 TOMAHAWK WIFI ATX Socket AM5 AMD X870
2.380 kr
Til butik
MSI MAG X870 TOMAHAWK WIFI ATX Socket AM5 AMD X870 billede

Produktinformation

MSI MAG X870 TOMAHAWK WIFI - Bundkort - ATX - Socket AM5 - AMD X870 Chipset - USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB4, USB-C 3.2 Gen2, USB-C 3.2 Gen 2x2 - 5 Gigabit Ethernet, Wi-Fi 7 - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Artikel nr.: MAG X870 TOMAHAWK WIFI
EAN: 4711377254557
Varenr.: 1002526765
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
MSI MAG X870 TOMAHAWK WIFI ATX Socket AM5 AMD X870
2.729 kr
Til butik
MSI MAG X870 TOMAHAWK WIFI ATX Socket AM5 AMD X870 billede

Produktinformation

MSI MAG X870 Tomahawk WIFI ATX Bundkort AMD AM5 Oplev kraften i MSI MAG X870 Tomahawk WIFI ATX bundkortet, designet til at maksimere ydeevnen i dit gaming-setup. Med sin avancerede AMD AM5 sokkel er dette bundkort perfekt til de nyeste Ryzen-processorer,...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Kategori: Bundkort
EAN: 4711377254557
Varenr.: 69174
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
MSI MAG X870 TOMAHAWK WIFI ATX Socket AM5 AMD X870 Bundkort - GEEKD.dk
2.731 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MSI MAG X870 TOMAHAWK WIFI Bundkort - AMD X870 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MSI MAG X870 TOMAHAWK WIFI Bundkort - AMD X870 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK2.099 kr2.099 krKøb
2CompuMail DK2.380 kr2.380 krKøb
3Ultrashop2.729 kr2.729 krKøb
4Geekd2.731 kr2.731 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for MSI MAG X870 TOMAHAWK WIFI Bundkort - AMD X870 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX

PriceData har fulgt prisen på MSI MAG X870 TOMAHAWK WIFI Bundkort - AMD X870 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX i 180 dage. Laveste pris i perioden er 2.099 kr (registreret d. 23. maj 2026), højeste er 2.375 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.301 kr.

Den nuværende pris på 2.099 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 7% den seneste måned. Der er registreret 21 prisfald og 25 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 47 prisændringer for MSI MAG X870 TOMAHAWK WIFI Bundkort - AMD X870 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 47 prisændringer for MSI MAG X870 TOMAHAWK WIFI Bundkort - AMD X870 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 20262.099 kr164 kr (7%)
7. maj 20262.263 kr44 kr (2%)
2. maj 20262.307 kr44 kr (2%)
25. apr. 20262.263 kr55 kr (2%)
22. apr. 20262.318 kr55 kr (2%)
10. apr. 20262.263 kr56 kr (2%)
8. apr. 20262.319 kr56 kr (2%)
22. mar. 20262.263 kr13 kr (1%)
21. mar. 20262.276 kr3 kr (0%)
20. mar. 20262.273 kr7 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret