Gå til hovedindhold

Løvblæser 18V Makita DUB185Z - uden batteri og lader

MakitaLøvblæsereKompakt og alsidigHaverengøringEAN: 0088381897877

Makita DUB185Z 18V batteridrevet løvblæser med kompakt design og trinløs hastighedsregulering. Perfekt til rengøring af have og byggepladser. Læs mere

Pris fra 436 krtil 709 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 273 kr (39% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 424 kr 2. mar.

Sammenlign priser på Løvblæser 18V Makita DUB185Z - uden batteri og lader og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 436 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Makita DUB185Z Løvblæser Elektrisk
436 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Makita DUB185Z Løvblæser 18 V - SOLO
448 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Makita DUB185Z
476 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Makita DUB185Z Løvblæser Elektrisk
569 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Løvblæser 18V Makita DUB185Z - uden batteri og lader
-3%689 kr
Før 709 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Løvblæser 18V Makita DUB185Z - uden batteri og lader
-3%709 kr
Før 729 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Løvblæser 18V Makita DUB185Z - uden batteri og lader koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Løvblæser 18V Makita DUB185Z - uden batteri og lader koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK436 kr436 krKøb
2CS MEGASTORE DK448 kr487 krKøb
3Proshop DK476 kr515 krKøb
4Ultrashop569 kr569 krKøb
5Boligcenter DK689 kr689 krKøb
6Vivas DK709 kr788 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Makita DUB185Z Løvblæser 18V

Makita

Makita DUB185Z 18V batteridrevet løvblæser med kompakt design og trinløs hastighedsregulering. Perfekt til rengøring af have og byggepladser.

• løvblæser
• løvsuger
• havemaskine
• bladblæser
• makita værktøj
• 18v batteri
• Haverengøring
• Kompakt og alsidig

Beskrivelse

Makita DUB185Z er en kraftfuld 18V batteridrevet løvblæser designet til effektiv fjernelse af løv og affald fra haver, indkørsler og arbejdspladser. Med sin kompakte konstruktion og trinløse hastighedsregulering leverer den maksimal lufthastighed på 98 m/s og luftmængde på 3,2 m³/min. Blæserøret kan monteres på siden til indsugning, hvilket gør den alsidig til forskellige rengøringsopgaver. Ideel til både professionelle rengøringsarbejdere og private haveejere. Leveres uden batteri og lader, kompatibel med Makitas 18V LXT batterisystem.

Specifikationer

vægt:1,0 kg
spænding:18 V
luftmængde:3,2 m³/min
omdrejninger:0-18000 opm
batterisystem:LXT 18V
lader_inkluderet:Nej
max_lufthastighed:98 m/s
batteri_inkluderet:Nej
blæserør_monterbar:Ja
hastighedsregulering:Trinløs variabel

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Er batteri og lader inkluderet?

Nej, Makita DUB185Z leveres som solo-enhed uden batteri og lader. Den er kompatibel med Makitas 18V LXT batterisystem.

Hvad er maksimal lufthastighed?

Løvblæseren har en maksimal lufthastighed på 98 m/s og luftmængde på 3,2 m³/min, hvilket gør den effektiv til fjernelse af løv og affald.

Kan den bruges til indsugning?

Ja, blæserøret kan monteres på siden til indsugning, så maskinen kan fungere både som blæser og suger.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Løvblæser 18V Makita DUB185Z - uden batteri og lader

PriceData har fulgt prisen på Løvblæser 18V Makita DUB185Z - uden batteri og lader i 179 dage. Laveste pris i perioden er 420 kr (registreret d. 20. december 2025), højeste er 472 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 439 kr.

Den nuværende pris på 436 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 31 prisfald og 20 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 52 prisændringer for Løvblæser 18V Makita DUB185Z - uden batteri og lader. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 52 prisændringer for Løvblæser 18V Makita DUB185Z - uden batteri og lader de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026436 kr9 kr (2%)
29. maj 2026445 kr9 kr (2%)
17. maj 2026436 kr3 kr (1%)
12. maj 2026433 kr3 kr (1%)
11. maj 2026436 kr3 kr (1%)
7. maj 2026433 kr3 kr (1%)
6. maj 2026436 kr6 kr (1%)
5. maj 2026430 kr3 kr (1%)
3. maj 2026433 kr3 kr (1%)
30. apr. 2026430 kr3 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret