Gå til hovedindhold

Logitech G915 X Wired Tactile Tastatur Mekanisk RGB Kabling Nordisk

LogitechTastaturerEAN: 5099206124585
Pris fra 1.147 krtil 1.819 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 672 kr (37% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.142 kr 24. apr.

Sammenlign priser på Logitech G915 X Wired Tactile Tastatur Mekanisk RGB Kabling Nordisk og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1147 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Logitech G915 X Wired - Tactile - Gaming Tastatur - Nordisk - Sort
1.147 kr
Til butik
Logitech G915 X Wired - Tactile - Gaming Tastatur - Nordisk - Sort billede

Produktinformation

Premium gaming tastatur med RGB, størrelse: fuld størrelse, PC forbindelse: USB-A, aftageligt tastaturkabel: USB-C, polling rate: 1000 hz, Double-shot PBT keycaps, mekanisk Logitech Low Profile GL Tactile tactile switche, programmerbar macro knapper, medie knapper, volume hjul, n-key rollover, kompatibilitet: Windows / MacOS / Android, layout: Nordisk (Dansk - Svensk - Norsk - Finsk) QWERTY, Software: Logitech G Hub, farve: sort / grå. - Det ledningsforbundne G915 X- gamingtastatur med lavprofil tilbyder de nyeste innovationer inden for gamingteknologi med det minutiøst udformede design og udsøgte materialer. KEYCONTROL omdefnerer innovation i branchen og giver dig mulighed for at indstille op til 15 funktioner pr. tast. GL-kontakter med lavprofl frigør øget APM med endnu mere hastighed.

Produktspecifikationer

Mærke: Logitech
Kategori: Tastatur
Artikel nr.: 920-012940
EAN: 5099206124585
Varenr.: 3277136
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Logitech G915 X Gamingtastatur (sort)
1.239 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Logitech G915 X Tactile Ledningsført Logitech Gl Tactile Nordisk
1.499 kr
Til butik
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Logitech - G915 X Low-profle Wired Gaming Keyboard
1.629,95 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Logitech G915 X Wired Tactile Tastatur Mekanisk RGB Kabling Nordisk
1.819 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Logitech G915 X Wired Tactile Tastatur Mekanisk RGB Kabling Nordisk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Logitech G915 X Wired Tactile Tastatur Mekanisk RGB Kabling Nordisk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK1.147 kr1.147 krKøb
2Komplett DK1.239 kr1.239 krKøb
3Dustin DK1.499 kr1.585,25 krKøb
4Gucca.dk1.629,95 kr1.629,95 krKøb
5Ultrashop1.819 kr1.819 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Logitech G915 X Wired Tactile Tastatur Mekanisk RGB Kabling Nordisk

PriceData har fulgt prisen på Logitech G915 X Wired Tactile Tastatur Mekanisk RGB Kabling Nordisk i 182 dage. Laveste pris i perioden er 999 kr (registreret d. 3. januar 2026), højeste er 1.445 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.149 kr.

Den nuværende pris på 1.147 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 7% den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 24 prisændringer for Logitech G915 X Wired Tactile Tastatur Mekanisk RGB Kabling Nordisk. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 24 prisændringer for Logitech G915 X Wired Tactile Tastatur Mekanisk RGB Kabling Nordisk de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
22. maj 20261.147 kr92 kr (7%)
5. maj 20261.239 kr97 kr (8%)
24. apr. 20261.142 kr5 kr (0%)
16. apr. 20261.147 kr1 kr (0%)
15. apr. 20261.148 kr1 kr (0%)
9. apr. 20261.147 kr1 kr (0%)
2. apr. 20261.146 kr93 kr (8%)
19. feb. 20261.239 kr206 kr (14%)
18. feb. 20261.445 kr206 kr (17%)
31. jan. 20261.239 kr93 kr (8%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret