Gå til hovedindhold

Logitech G PRO X TKL - Logitech Magnetic Analog - Linear - Gaming Tastatur - Uden Numpad - Amerikansk engelsk - Hvid

LogitechTastaturerEAN: 5099206126473
Pris fra 1.233 krtil 1.349 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 116 kr (9% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.183 kr 11. mar.

Sammenlign priser på Logitech G PRO X TKL - Logitech Magnetic Analog - Linear - Gaming Tastatur - Uden Numpad - Amerikansk engelsk - Hvid og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1233 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Logitech G PRO X RAPID Tastatur Magnetisk-analog LIGHTSYNC Kablet US International
1.233 kr
Til butik
Logitech G PRO X RAPID Tastatur Magnetisk-analog LIGHTSYNC Kablet US International billede

Produktinformation

Logitech G PRO X RAPID - Tastatur - TKL - bagbelyst - USB - QWERTY - US International - tastkontakt: Linear - hvid

Produktspecifikationer

Mærke: Logitech
Artikel nr.: 920-013242
EAN: 5099206126473
Varenr.: 1002508595
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Logitech G PRO X TKL - Logitech Magnetic Analog - Linear - Gaming Tastatur - Uden Numpad - Amerikansk engelsk - Hvid
1.240 kr
Til butik
Logitech G PRO X TKL - Logitech Magnetic Analog - Linear - Gaming Tastatur - Uden Numpad - Amerikansk engelsk - Hvid billede

Produktinformation

Gaming tastatur med RGB, størrelse: TKL-type, PC forbindelse: USB-A, aftageligt tastaturkabel: USB-C, PBT keycaps, mekanisk Logitech Magnetic Analog linear switche, programmerbar macro knapper, medie knapper, volume hjul, kompatibilitet: Windows, layout: engelsk (US) QWERTY, Software: Logitech G Hub, farve: hvid. - An advanced tenkeyless keyboard featuring magnetic-analog key switches and rapid trigger function, for precise control. Confgure rapid trigger and switch travel on- the- fy, or use Logitech G HUB for precise adjustments. Customize your keyboard with KEYCONTROL and use game mode control key lock for uninterrupted play.

Produktspecifikationer

Mærke: Logitech
Kategori: Tastatur
Artikel nr.: 920-013242
EAN: 5099206126473
Varenr.: 3303641
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Gaming tastatur Logitech G PRO X TKL - kablet, hvid, US International
-11%1.329 kr
Før 1.499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gaming tastatur Logitech G PRO X TKL - kablet, hvid, US International billede

Produktinformation

Perfekt gaming tastatur til konkurrencespilLogitech G PRO X TKL er et kompakt, kablet gaming tastatur skabt til hurtige reaktioner og præcis kontrol. Den tenkeyless formfaktor giver mere plads til musen, mens de magnetisk-mekaniske taster leverer et let aktiveringspunkt med kun 35 g aktiveringskraft og en responstid på 1 ms. Den hvide finish kombineret med RGB‑baggrundsbelysning i flere farver giver et stilrent setup, der kan tilpasses din stemning og dit spil.Designet til e-sport og hverdagsbrugTastaturet er lige og højprofileret for en klassisk skrivefølelse, og den justerbare højde hjælper dig til en komfortabel vinkel. Det aftagelige 1,8 m USB‑kabel (USB‑C til USB‑A) gør transporten nem til LAN og turneringer. Indbygget hukommelse betyder, at dine indstillinger kan følge med fra pc til pc. Medieknapper og LED‑indikatorer gør betjeningen enkel i kampens hede.Tilslutning: Kablet USBUSB-stik: USB Type‑A (inkl. USB‑C til USB‑A kabel)Kabel: Aftageligt, 1,8 mTastaturlayout: QWERTY, US InternationalFormfaktor: Tenkeyless (80–87 %)Tastekontakter: Magnetisk‑mekaniskeAktiveringskraft: 35 gResponstid: 1 msBagbelysning: LED, multicolor, justerbarPegeredskab: NejNumerisk tastatur: NejIndbygget hukommelse: JaMedietaster og genvejstaster: JaUnderstøttet OS: WindowsStrømforsyning: USB, opladningskilde USB‑CDriftstemp.: 0 – 40 °C; Opbevaring: -20 – 50 °CMål (B × D × H): 35,7 × 15,0 × 3,8 cmVægt: 1,01 kgFarve: HvidMedfølger: 1 tastatur, USB‑A til USB‑C kabel, brugervejledning...

Produktspecifikationer

Mærke: Logitech
Kategori: Tastaturer
Vægt: 1.33g
EAN: 5099206126473
Varenr.: 1909980
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Gaming tastatur Logitech G PRO X TKL - kablet, hvid, US International
-11%1.349 kr
Før 1.519 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Logitech G PRO X TKL - Logitech Magnetic Analog - Linear - Gaming Tastatur - Uden Numpad - Amerikansk engelsk - Hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Logitech G PRO X TKL - Logitech Magnetic Analog - Linear - Gaming Tastatur - Uden Numpad - Amerikansk engelsk - Hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.233 kr1.233 krKøb
2Proshop DK1.240 kr1.240 krKøb
3Boligcenter DK1.329 kr1.329 krKøb
4Vivas DK1.349 kr1.428 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Logitech G PRO X TKL - Logitech Magnetic Analog - Linear - Gaming Tastatur - Uden Numpad - Amerikansk engelsk - Hvid

PriceData har fulgt prisen på Logitech G PRO X TKL - Logitech Magnetic Analog - Linear - Gaming Tastatur - Uden Numpad - Amerikansk engelsk - Hvid i 169 dage. Laveste pris i perioden er 1.181 kr (registreret d. 31. januar 2026), højeste er 1.390 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.255 kr.

Den nuværende pris på 1.233 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 7% den seneste måned. Der er registreret 17 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 32 prisændringer for Logitech G PRO X TKL - Logitech Magnetic Analog - Linear - Gaming Tastatur - Uden Numpad - Amerikansk engelsk - Hvid. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 32 prisændringer for Logitech G PRO X TKL - Logitech Magnetic Analog - Linear - Gaming Tastatur - Uden Numpad - Amerikansk engelsk - Hvid de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 20261.233 kr3 kr (0%)
25. maj 20261.236 kr3 kr (0%)
23. maj 20261.233 kr8 kr (1%)
22. maj 20261.241 kr8 kr (1%)
20. maj 20261.233 kr1 kr (0%)
17. maj 20261.234 kr1 kr (0%)
16. maj 20261.233 kr5 kr (0%)
8. maj 20261.238 kr91 kr (7%)
5. maj 20261.329 kr43 kr (3%)
3. maj 20261.372 kr18 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret