Gå til hovedindhold

Logitech G PRO X TKL - Logitech GX Brown (Tactile) - Tactile - Gaming Tastatur - Uden Numpad - Engelsk - UK - Hvid

LogitechTastaturerEAN: 5099206113343
Pris fra 1.308 krtil 1.719 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 411 kr (24% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.302 kr 28. mar.

Sammenlign priser på Logitech G PRO X TKL - Logitech GX Brown (Tactile) - Tactile - Gaming Tastatur - Uden Numpad - Engelsk - UK - Hvid og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1308 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Logitech G PRO X TKL Tastatur Mekanisk LIGHTSYNC Trådløs US International
1.308 kr
Til butik
Logitech G PRO X TKL Tastatur Mekanisk LIGHTSYNC Trådløs US International billede

Produktinformation

Logitech G PRO X TKL - Tastatur - gaming - bagbelyst - trådløs - Bluetooth, 2.4 GHz - QWERTY - US International - tastkontakt: Tactile - hvid

Produktspecifikationer

Mærke: Logitech
Artikel nr.: 920-012148
EAN: 5099206113343
Varenr.: 1001626765
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Logitech G PRO X TKL - Logitech GX Brown (Tactile) - Tactile - Gaming Tastatur - Uden Numpad - Engelsk - UK - Hvid
1.443 kr
Til butik
Logitech G PRO X TKL - Logitech GX Brown (Tactile) - Tactile - Gaming Tastatur - Uden Numpad - Engelsk - UK - Hvid billede

Produktinformation

Gaming tastatur med RGB, størrelse: TKL-type, PC forbindelse: USB-A, aftageligt tastaturkabel: USB-C, trådløs teknologi: LIGHTSPEED 2.4 GHz / Bluetooth, rækkevidde op til:10m, genopladelig, batterilevetid: op til 50 timer, PBT keycaps, mekanisk Logitech GX Brown tactile switche, programmerbar macro knapper, medie knapper, volume hjul, kompatibilitet: Windows, layout: engelsk (US) QWERTY, Software: Logitech G Hub, farve: hvid. - Den næste udvikling af PRO-tastaturet, der leverer den mest pålidelige ydeevne og pålidelighed fra LIGHTSPEED trådløs med en formfaktor uden numerisk tastatur designet til det højeste niveau af konkurrencespil. Med programmerbare taster, RGB-belysning med LIGHTSYNC, spiltilstandsknap og ny låsefunktion til spiltilstand samt medieknapper og volumenrulle. PRO X TKL giver dig mulighed for at tage kontrollen på vejen til sejr.

Produktspecifikationer

Mærke: Logitech
Kategori: Tastatur
Artikel nr.: 920-012148
EAN: 5099206113343
Varenr.: 3197174
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Logitech G Pro X TKL gaming-tastatur - trådløst RF + Bluetooth, QWERTY US International, hvid
1.699 kr
Til butik
Logitech G Pro X TKL gaming-tastatur - trådløst RF + Bluetooth, QWERTY US International, hvid billede

Produktinformation

Præcist TKL gaming-tastatur til seriøse spillereLogitech G Pro X TKL er et kompakt, tenkeyless gaming-tastatur designet til fokus og plads på bordet. Spil uden kabler med LIGHTSPEED trådløs forbindelse eller skift til Bluetooth efter behov. De mekaniske Logitech Tactile-switche giver et tydeligt taktilt feedback, så du rammer dine inputs sikkert, mens RGB-baggrundsbelysning i flere farver skaber den rette stemning.Bygget til komfort og kontrolDen lige tastaturstil med høje taster og justerbar hældning gør lange sessioner behagelige. Multimedietaster og genvejstaster giver hurtig kontrol, og PBT-keycaps er udviklet til høj slidstyrke. Med en responstid ned til 1 ms via 2,4 GHz får du lynhurtige kommandoer i konkurrencer.Fleksibel tilslutning og lang batteritidKør trådløst op til 10 m eller tilslut via USB-C, når du skal lade. Det indbyggede batteri på 1.500 mAh kan oplades og har en opladetid på 50 timer. Tastaturet leveres med USB-A til USB-C-kabel, USB-modtager og etuipose, så du nemt kan tage dit udstyr med til events og LAN.Formfaktor: Tenkeyless (80–87 %)Tilkobling: RF trådløs (2,4 GHz) + BluetoothTasteswitch: Mekanisk, Logitech TactileTastaturlayout: QWERTY, sprog: US InternationalBagbelysning: RGB LED, flerfarvetMultimedie- og genvejstaster: JaNumpad: NejRækkevidde trådløs: 10 mResponstid: 1 msKeycaps-materiale: PBTStrømkilde: Indbygget batteri, 1.500 mAhOpladning: USB Type-C, opladetid 50 timerKabellængde: 1,83 m (USB-A til USB-C)Mål (B × D × H): 35,2 × 15,0 × 3,4 cmVægt: 1,01 kgFarve: Hvid...

Produktspecifikationer

Mærke: Logitech
Kategori: Tastaturer
Vægt: 0.16g
EAN: 5099206113343
Varenr.: 2090225
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Logitech G Pro X TKL gaming-tastatur - trådløst RF + Bluetooth, QWERTY US International, hvid
1.719 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Logitech G PRO X TKL - Logitech GX Brown (Tactile) - Tactile - Gaming Tastatur - Uden Numpad - Engelsk - UK - Hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Logitech G PRO X TKL - Logitech GX Brown (Tactile) - Tactile - Gaming Tastatur - Uden Numpad - Engelsk - UK - Hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.308 kr1.308 krKøb
2Proshop DK1.443 kr1.443 krKøb
3Boligcenter DK1.699 kr1.699 krKøb
4Vivas DK1.719 kr1.798 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Logitech G PRO X TKL - Logitech GX Brown (Tactile) - Tactile - Gaming Tastatur - Uden Numpad - Engelsk - UK - Hvid

PriceData har fulgt prisen på Logitech G PRO X TKL - Logitech GX Brown (Tactile) - Tactile - Gaming Tastatur - Uden Numpad - Engelsk - UK - Hvid i 186 dage. Laveste pris i perioden er 1.190 kr (registreret d. 1. december 2025), højeste er 1.408 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.303 kr.

Den nuværende pris på 1.308 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 16 prisfald og 16 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 29 prisændringer for Logitech G PRO X TKL - Logitech GX Brown (Tactile) - Tactile - Gaming Tastatur - Uden Numpad - Engelsk - UK - Hvid. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 29 prisændringer for Logitech G PRO X TKL - Logitech GX Brown (Tactile) - Tactile - Gaming Tastatur - Uden Numpad - Engelsk - UK - Hvid de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 20261.308 kr1 kr (0%)
23. maj 20261.309 kr1 kr (0%)
22. maj 20261.310 kr1 kr (0%)
15. maj 20261.309 kr5 kr (0%)
7. maj 20261.304 kr5 kr (0%)
13. apr. 20261.309 kr5 kr (0%)
7. apr. 20261.304 kr2 kr (0%)
28. mar. 20261.302 kr2 kr (0%)
22. mar. 20261.304 kr5 kr (0%)
6. mar. 20261.309 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret