Gå til hovedindhold

Logitech G PRO X TKL - Tastatur - gaming - bagbelyst - trådløs - 2.4 GHz, Bluetooth - QWERTY - US International - tastkontakt: Tactile - sort

LogitechTastaturerEAN: 5099206113473
Pris fra 1.212 krtil 1.539 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 327 kr (21% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Logitech G PRO X TKL - Tastatur - gaming - bagbelyst - trådløs - 2.4 GHz, Bluetooth - QWERTY - US International - tastkontakt: Tactile - sort og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1212 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Logitech G PRO X TKL - Tastatur - gaming - bagbelyst - trådløs - 2.4 GHz, Bluetooth - QWERTY - US International - tastkontakt: Tactile - sort
1.212 kr
Til butik
Logitech G PRO X TKL - Tastatur - gaming - bagbelyst - trådløs - 2.4 GHz, Bluetooth - QWERTY - US International - tastkontakt: Tactile - sort billede

Produktspecifikationer

Mærke: Logitech
Kategori: Gaming tastatur
Farve: 3
Artikel nr.: 920-012136
EAN: 5099206113473
Varenr.: 10810586
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Logitech G PRO X TKL Tastatur Mekanisk LIGHTSYNC Trådløs US International
1.213 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Logitech G PRO X TKL - Logitech GX Brown (Tactile) - Tactile - Gaming Tastatur - Uden Numpad - Amerikansk engelsk - Sort
1.252 kr
Til butik
Logitech G PRO X TKL - Logitech GX Brown (Tactile) - Tactile - Gaming Tastatur - Uden Numpad - Amerikansk engelsk - Sort billede

Produktinformation

Gaming tastatur med RGB, størrelse: TKL-type, PC forbindelse: USB-A, aftageligt tastaturkabel: USB-C, trådløs teknologi: LIGHTSPEED 2.4 GHz / Bluetooth, rækkevidde op til:10m, genopladelig, batterilevetid: op til 50 timer, PBT keycaps, mekanisk Logitech GX Brown tactile switche, programmerbar macro knapper, medie knapper, volume hjul, kompatibilitet: Windows, layout: engelsk (US) QWERTY, Software: Logitech G Hub, farve: sort. - Den næste udvikling af PRO-tastaturet, der leverer den mest pålidelige ydeevne og pålidelighed fra LIGHTSPEED trådløs med en formfaktor uden numerisk tastatur designet til det højeste niveau af konkurrencespil. Med programmerbare taster, RGB-belysning med LIGHTSYNC, spiltilstandsknap og ny låsefunktion til spiltilstand samt medieknapper og volumenrulle. PRO X TKL giver dig mulighed for at tage kontrollen på vejen til sejr.

Produktspecifikationer

Mærke: Logitech
Kategori: Tastatur
Artikel nr.: 920-012136
EAN: 5099206113473
Varenr.: 3197171
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Tastatur gaming Logitech G Pro X TKL mekanisk trådløs (US International)
-10%1.439 kr
Før 1.599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Tastatur gaming Logitech G Pro X TKL mekanisk trådløs (US International)
-10%1.459 kr
Før 1.619 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Logitech G PRO X TKL Tastatur Mekanisk LIGHTSYNC Trådløs US International
1.539 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Logitech G PRO X TKL - Tastatur - gaming - bagbelyst - trådløs - 2.4 GHz, Bluetooth - QWERTY - US International - tastkontakt: Tactile - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Logitech G PRO X TKL - Tastatur - gaming - bagbelyst - trådløs - 2.4 GHz, Bluetooth - QWERTY - US International - tastkontakt: Tactile - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK1.212 kr1.212 krKøb
2CompuMail DK1.213 kr1.213 krKøb
3Proshop DK1.252 kr1.252 krKøb
4Boligcenter DK1.439 kr1.439 krKøb
5Vivas DK1.459 kr1.528 krKøb
6Ultrashop1.539 kr1.539 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Logitech G PRO X TKL - Tastatur - gaming - bagbelyst - trådløs - 2.4 GHz, Bluetooth - QWERTY - US International - tastkontakt: Tactile - sort

PriceData har fulgt prisen på Logitech G PRO X TKL - Tastatur - gaming - bagbelyst - trådløs - 2.4 GHz, Bluetooth - QWERTY - US International - tastkontakt: Tactile - sort i 143 dage. Laveste pris i perioden er 1.146 kr (registreret d. 13. januar 2026), højeste er 1.572 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.348 kr.

Den nuværende pris på 1.212 kr er 10% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 10% den seneste måned. Der er registreret 54 prisfald og 35 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Logitech G PRO X TKL - Tastatur - gaming - bagbelyst - trådløs - 2.4 GHz, Bluetooth - QWERTY - US International - tastkontakt: Tactile - sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Logitech G PRO X TKL - Tastatur - gaming - bagbelyst - trådløs - 2.4 GHz, Bluetooth - QWERTY - US International - tastkontakt: Tactile - sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20261.212 kr9 kr (1%)
28. maj 20261.221 kr1 kr (0%)
27. maj 20261.222 kr9 kr (1%)
26. maj 20261.231 kr9 kr (1%)
25. maj 20261.240 kr108 kr (8%)
24. maj 20261.348 kr8 kr (1%)
23. maj 20261.356 kr1 kr (0%)
22. maj 20261.357 kr17 kr (1%)
20. maj 20261.340 kr8 kr (1%)
19. maj 20261.348 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret