Gå til hovedindhold

Logitech G G915 X - Tastatur - LIGHTSPEED - TKL - bagbelyst - trådløs - Bluetooth 5.0, 2.4 GHz, USB - QWERTY - nordisk (dansk/finsk/norsk/svensk) - tastkontakt: GL Linear - sort

LogitechTastaturerEAN: 5099206121300
Pris fra 1.313 krtil 1.699 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 386 kr (23% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.099 kr 21. maj

Sammenlign priser på Logitech G G915 X - Tastatur - LIGHTSPEED - TKL - bagbelyst - trådløs - Bluetooth 5.0, 2.4 GHz, USB - QWERTY - nordisk (dansk/finsk/norsk/svensk) - tastkontakt: GL Linear - sort og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1313 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Logitech G G915 X - Tastatur - LIGHTSPEED - TKL - bagbelyst - trådløs - Bluetooth 5.0, 2.4 GHz, USB - QWERTY - nordisk (dansk/finsk/norsk/svensk) - tastkontakt: GL Linear - sort
1.313 kr
Til butik
Logitech G G915 X - Tastatur - LIGHTSPEED - TKL - bagbelyst - trådløs - Bluetooth 5.0, 2.4 GHz, USB - QWERTY - nordisk (dansk/finsk/norsk/svensk) - tastkontakt: GL Linear - sort billede

Produktspecifikationer

Mærke: Logitech
Kategori: Gaming tastatur
Farve: 1
Artikel nr.: 920-012746
EAN: 5099206121300
Varenr.: 21518025
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Logitech G915 X LIGHTSPEED TKL - Linear - 80 % (TKL) - Gaming Tastatur - Uden Numpad - Nordisk - Sort
1.318 kr
Til butik
Logitech G915 X LIGHTSPEED TKL - Linear - 80 % (TKL) - Gaming Tastatur - Uden Numpad - Nordisk - Sort billede

Produktinformation

Premium gaming tastatur med RGB, størrelse: TKL-type, PC forbindelse: USB-A, aftageligt tastaturkabel: USB-C, trådløs teknologi: LIGHTSPEED 2.4 GHz / Bluetooth, genopladelig, batterilevetid: op til 1000 timer, polling rate: 1000 hz, Double-shot PBT keycaps, mekanisk Logitech Low Profile GL Linear linear switche, medie knapper, volume hjul, n-key rollover, kompatibilitet: Windows / MacOS / Android, layout: Nordisk (Dansk - Svensk - Norsk - Finsk) QWERTY, Software: Logitech G Hub, farve: sort / grå. - G915 X LIGHTSPEED TKL low- profle wireless gaming keyboard offers the latest innovations in gaming technology with meticulously crafted design and curated materials. Tri- mode connectivity provides best-in-class 2.4 GHz LIGHTSPEED wireless, Bluetooth, and wired data mode. Set up to 15 features per key with KEYCONTROL. Meticulously crafted low-profle GL switches unleash increased APM for even more speed.

Produktspecifikationer

Mærke: Logitech
Kategori: Tastatur
Artikel nr.: 920-012746
EAN: 5099206121300
Varenr.: 3277133
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Logitech G G915 X Tastatur Mekanisk LIGHTSYNC Trådløs Kablet Nordisk (dansk/finsk/norsk/svensk)
1.422 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Logitech - G915 X LIGHTSPEED TKL Low-Profile Wireless Gaming Keyboard Tastatur - GEEKD.dk
1.699 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Logitech G915 X Lightspeed Tkl Linear Kablet Og Trådløs Logitech Gl Linear Nordisk
1.699 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Logitech G G915 X - Tastatur - LIGHTSPEED - TKL - bagbelyst - trådløs - Bluetooth 5.0, 2.4 GHz, USB - QWERTY - nordisk (dansk/finsk/norsk/svensk) - tastkontakt: GL Linear - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Logitech G G915 X - Tastatur - LIGHTSPEED - TKL - bagbelyst - trådløs - Bluetooth 5.0, 2.4 GHz, USB - QWERTY - nordisk (dansk/finsk/norsk/svensk) - tastkontakt: GL Linear - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK1.313 kr1.313 krKøb
2Proshop DK1.318 kr1.318 krKøb
3CompuMail DK1.422 kr1.422 krKøb
4Geekd1.699 kr1.699 krKøb
5Dustin DK1.699 kr1.785,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Logitech G G915 X - Tastatur - LIGHTSPEED - TKL - bagbelyst - trådløs - Bluetooth 5.0, 2.4 GHz, USB - QWERTY - nordisk (dansk/finsk/norsk/svensk) - tastkontakt: GL Linear - sort

PriceData har fulgt prisen på Logitech G G915 X - Tastatur - LIGHTSPEED - TKL - bagbelyst - trådløs - Bluetooth 5.0, 2.4 GHz, USB - QWERTY - nordisk (dansk/finsk/norsk/svensk) - tastkontakt: GL Linear - sort i 179 dage. Laveste pris i perioden er 1.099 kr (registreret d. 21. maj 2026), højeste er 1.448 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.377 kr.

Den nuværende pris på 1.313 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 4 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 17 prisændringer for Logitech G G915 X - Tastatur - LIGHTSPEED - TKL - bagbelyst - trådløs - Bluetooth 5.0, 2.4 GHz, USB - QWERTY - nordisk (dansk/finsk/norsk/svensk) - tastkontakt: GL Linear - sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 17 prisændringer for Logitech G G915 X - Tastatur - LIGHTSPEED - TKL - bagbelyst - trådløs - Bluetooth 5.0, 2.4 GHz, USB - QWERTY - nordisk (dansk/finsk/norsk/svensk) - tastkontakt: GL Linear - sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20261.313 kr214 kr (19%)
21. maj 20261.099 kr217 kr (16%)
15. maj 20261.316 kr4 kr (0%)
5. maj 20261.320 kr1 kr (0%)
3. maj 20261.321 kr3 kr (0%)
2. maj 20261.324 kr99 kr (7%)
17. apr. 20261.423 kr1 kr (0%)
2. apr. 20261.422 kr1 kr (0%)
26. mar. 20261.423 kr1 kr (0%)
19. feb. 20261.424 kr8 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret