Gå til hovedindhold

LG UltraGear 27G440A-B 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 240Hz

LGComputerskærmeEAN: 8806096625361
Pris fra 1.059 krtil 1.289 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 230 kr (18% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 988 kr 23. maj

Sammenlign priser på LG UltraGear 27G440A-B 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 240Hz og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1059 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
LG UltraGear 27G440A 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 240Hz
1.059 kr
Til butik
LG UltraGear 27G440A 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 240Hz billede

Produktinformation

LG UltraGear 27G440A - LED-skærm - gaming - 27" - 1920 x 1080 Full HD @ 240 Hz - IPS - 400 cd/m² - 1000:1 - HDR10 - 1 ms - 2xHDMI, DisplayPort - Sort

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 27G440A-B
EAN: 8806096625361
Varenr.: 1003839302
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
LG UltraGear 27G440A-B 27" FHD IPS gaming-skærm - 240 Hz, 1 ms (sort)
-13%1.199 kr
Før 1.379 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
LG UltraGear 27G440A-B 27" FHD IPS gaming-skærm - 240 Hz, 1 ms (sort) billede

Produktinformation

Hurtig 27" gaming-skærm til konkurrencenLG UltraGear 27G440A-B er skabt til spil, hvor tempoet er højt og reaktioner betyder alt. Den 27" IPS-skærm i Full HD leverer skarpe detaljer, mens den ekstremt hurtige 240 Hz opdateringshastighed og 1 ms GTG sikrer smidige bevægelser og præcis sigtning i hurtige titler.Flydende billeder og flotte farverIPS-panelet giver brede betragtningsvinkler på 178° og levende farver med 99 % sRGB-dækning. Skærmens typiske lysstyrke på 400 cd/m² og støtte for HDR10 med HDR Effect løfter kontrast og nuance i kompatibelt indhold. AMD FreeSync Premium reducerer tearing for en mere sammenhængende oplevelse.Fleksibel opsætning til dit setupDen højdejusterbare stander (op til 13 cm) kan vippes og drejes, så du sidder ergonomisk rigtigt. Tilslut nemt via 2× HDMI 2.0 eller DisplayPort 1.4, og brug hovedtelefonudgangen til lyd. VESA 100 × 100 giver mulighed for væg- eller armmontering.Skærmstørrelse: 27" (68,6 cm)Opløsning: 1.920 × 1.080 (16:9)Panel: IPS, 178°/178°Opdateringshastighed: 240 HzResponstid: 1 ms GTGLysstyrke: 400 cd/m² (typ.)Kontrast: 700:1 (typ.)Farver: 16,7 mio., sRGB 99 % (typ.)HDR: HDR10, HDR EffectSynkronisering: AMD FreeSync PremiumTilslutninger: 2× HDMI 2.0, 1× DisplayPort 1.4, hovedtelefonudgangHøjdejustering: op til 13 cm, vippe- og drejefunktionVESA: 100 × 100Mål uden stander: B 61,42 × H 36,48 × D 5,17 cmMål med stander: B 61,42 × H 54,07 × D 22,0 cmVægt: 4,0 kg (uden stander), 6,5 kg (med stander)Strøm: 100–240 V, 50/60 Hz, standby 0,5 WEnergieffektivitet: SDR klasse E (21 kWh/1.000 t), HDR klasse G (32 kWh/1.000 t)...

Produktspecifikationer

Mærke: LG
Kategori: Skærme
Vægt: 13.01g
EAN: 8806096625361
Varenr.: 2053813
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
LG UltraGear 27G440A-B 27" FHD IPS gaming-skærm - 240 Hz, 1 ms (sort)
-13%1.219 kr
Før 1.399 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
LG UltraGear 27G440A-B 27" FHD IPS gaming-skærm - 240 Hz, 1 ms (sort) billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: LG
Kategori: Skærme
Vægt: 13.01g
EAN: 8806096625361
Varenr.: 2053813
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
27" LG UltraGear 27G440A - 1920x1080 (FHD) - 240Hz - IPS
1.269 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
LG UltraGear 27G440A-B 27 IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 240Hz
1.289 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LG UltraGear 27G440A-B 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 240Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LG UltraGear 27G440A-B 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 240Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.059 kr1.059 krKøb
2Boligcenter DK1.199 kr1.199 krKøb
3Vivas DK1.219 kr1.388 krKøb
4Proshop DK1.269 kr1.269 krKøb
5Ultrashop1.289 kr1.289 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LG UltraGear 27G440A-B 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 240Hz

PriceData har fulgt prisen på LG UltraGear 27G440A-B 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 240Hz i 168 dage. Laveste pris i perioden er 988 kr (registreret d. 23. maj 2026), højeste er 1.465 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.161 kr.

Den nuværende pris på 1.059 kr er 9% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 7% den seneste måned. Der er registreret 13 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 20 prisændringer for LG UltraGear 27G440A-B 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 240Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 20 prisændringer for LG UltraGear 27G440A-B 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 240Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20261.059 kr9 kr (1%)
3. jun. 20261.050 kr10 kr (1%)
31. maj 20261.040 kr50 kr (5%)
24. maj 2026990 kr2 kr (0%)
23. maj 2026988 kr2 kr (0%)
7. apr. 2026990 kr34 kr (3%)
5. apr. 20261.024 kr21 kr (2%)
29. mar. 20261.045 kr22 kr (2%)
22. mar. 20261.067 kr28 kr (3%)
14. mar. 20261.095 kr23 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret