Gå til hovedindhold

Lenovo Legion 27-10 IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 240Hz

LenovoComputerskærmeEAN: 0198157072022
Pris fra 1.083 krtil 1.679 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 596 kr (35% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Lenovo Legion 27-10 IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 240Hz og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1083 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Lenovo Legion 27-10 IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 240Hz
1.083 kr
Til butik
Lenovo Legion 27-10 IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 240Hz billede

Produktinformation

Lenovo Legion 27-10 - LED-skærm - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 240 Hz - IPS - 300 cd/m² - 1000:1 - HDR10 - 0.5 ms - 2xHDMI, DisplayPort - ravnsort

Produktspecifikationer

Mærke: Lenovo
Artikel nr.: 68C5GAC4EU
EAN: 0198157072022
Varenr.: 1003660475
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Skærm til gaming Lenovo Legion 27" Full HD 240 Hz IPS - sort
-11%1.239 kr
Før 1.394 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Skærm til gaming Lenovo Legion 27" Full HD 240 Hz IPS - sort billede

Produktinformation

Fordele ved gaming skærm 27 tommerLenovo Legion 27" er skabt til dig, der vil have en flydende og responsiv spiloplevelse. Den 27 tommer store IPS-skærm leverer Full HD billedkvalitet med brede betragtningsvinkler på 178° og en maksimal opdateringshastighed på 240 Hz. Sammen med 0,5 ms MPRT får du hurtig respons i actionspil og e-sportstitler.Klar og behagelig billedoplevelseSkærmen understøtter HDR10 for forbedret kontrast og farver, har antirefleks overflade og Low Blue Light-teknologi, så øjnene belastes mindre under lange sessioner. Farvedækningen er stærk med 99 % sRGB og 80 % DCI-P3, så spil og indhold fremstår levende.Bygget til din opsætningLegion-standerens højde kan justeres op til 13,5 cm, og du kan dreje, vippe og pivotere skærmen for optimal ergonomi. Tilslutningen er fleksibel med 2x HDMI 2.1 og 1x DisplayPort 1.4 samt 3,5 mm lydudgang. Skærmen er kompatibel med både AMD FreeSync Premium og NVIDIA G-SYNC Compatible for tear‑free gaming.Skærmstørrelse: 68,6 cm (27")Opløsning: 1.920 × 1.080 (16:9)Panel: IPS, LCD med W-LED bagbelysningMaks. opdateringshastighed: 240 HzResponstid: 4 ms (typisk), 0,5 ms MPRTLysstyrke: 300 cd/m²Kontrastforhold: 1.000:1 (typisk), 3.000.000:1 (dynamisk)Farver: 16,7 mio., 8-bitFarvedækning: 99 % sRGB, 80 % DCI-P3Synsvinkler: 178°/178°HDR: HDR10Sync: AMD FreeSync Premium, NVIDIA G-SYNC CompatibleTilslutninger: 2× HDMI 2.1, 1× DisplayPort 1.4, 3,5 mm lydudgangErgonomi: Højdejusterbar 13,5 cm, pivot −90°/90°, drej −30°/30°, vip −5°/22°VESA-montering: 100 × 100 mmStrømforbrug: 20 W (typisk), 36 W (maks.), 0,5 W (standby)Mål med stander: H × B × D: 53,65 × 61,31 × 21,4 cmVægt: 6 kg (med stander)Farve: Raven black...

Produktspecifikationer

Mærke: Lenovo
Kategori: Skærme
Vægt: 7.69g
EAN: 0198157072022
Varenr.: 1943024
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Skærm til gaming Lenovo Legion 27" Full HD 240 Hz IPS - sort
-11%1.259 kr
Før 1.414 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Skærm til gaming Lenovo Legion 27" Full HD 240 Hz IPS - sort billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Lenovo
Kategori: Skærme
Vægt: 7.69g
EAN: 0198157072022
Varenr.: 1943024
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
27" Lenovo Legion 27-10 - 1920x1080 (FHD) - 240Hz - IPS
1.399 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Lenovo Legion 27-10 IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 240Hz
1.679 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Lenovo Legion 27-10 IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 240Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Lenovo Legion 27-10 IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 240Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.083 kr1.083 krKøb
2Boligcenter DK1.239 kr1.239 krKøb
3Vivas DK1.259 kr1.338 krKøb
4Proshop DK1.399 kr1.399 krKøb
5Ultrashop1.679 kr1.679 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Lenovo Legion 27-10 IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 240Hz

PriceData har fulgt prisen på Lenovo Legion 27-10 IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 240Hz i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.083 kr (registreret d. 30. maj 2026), højeste er 1.203 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.162 kr.

Den nuværende pris på 1.083 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 23 prisændringer for Lenovo Legion 27-10 IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 240Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 23 prisændringer for Lenovo Legion 27-10 IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 240Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20261.083 kr64 kr (6%)
8. apr. 20261.147 kr50 kr (5%)
11. feb. 20261.097 kr38 kr (3%)
10. feb. 20261.135 kr36 kr (3%)
27. jan. 20261.099 kr79 kr (7%)
26. jan. 20261.178 kr1 kr (0%)
25. jan. 20261.179 kr4 kr (0%)
24. jan. 20261.175 kr1 kr (0%)
23. jan. 20261.174 kr1 kr (0%)
21. jan. 20261.173 kr2 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret