Gå til hovedindhold

Lenovo Legion 27Q-10 OLED 26.5" 26.5" OLED 2560 x 1440 (2K) 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 240 Hz

LenovoEAN: 0199272019732
Pris fra 2.988 krtil 3.219 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 231 kr (7% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Lenovo Legion 27Q-10 OLED 26.5" 26.5" OLED 2560 x 1440 (2K) 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 240 Hz og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2988 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Lenovo Legion 27Q-10 OLED 26.5" 26.5" OLED 2560 x 1440 (2K) 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 240 Hz
2.988 kr
Til butik
Lenovo Legion 27Q-10 OLED 26.5" 26.5" OLED 2560 x 1440 (2K) 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 240 Hz billede

Produktinformation

Lenovo Legion 27Q-10 - OLED-monitor - 27" (26.5" til at se) - 2560 x 1440 QHD @ 240 Hz - 400 cd/m² - 1500000:1 - HDR10 - 0.03 ms - 2xHDMI, DisplayPort - sort

Produktspecifikationer

Mærke: Lenovo
Artikel nr.: 67E1GAC1EU
EAN: 0199272019732
Varenr.: 1003861981
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
26.5" Lenovo Legion 27Q-10 OLED 240Hz
2.990 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Lenovo Legion 27Q-10 27" OLED gaming-skærm, 240 Hz QHD
-6%3.199 kr
Før 3.399 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Lenovo Legion 27Q-10 27" OLED gaming-skærm, 240 Hz QHD billede

Produktinformation

Fordele ved OLED gaming-skærmLenovo Legion 27Q-10 er skabt til dig, der vil have flydende spil uden kompromis. Den 27" flade OLED-skærm leverer dyb sort og ekstrem kontrast på 1.500.000:1, så detaljer i mørke scener står knivskarpt. Med 240 Hz opdateringshastighed og lynhurtig 0,03 ms GTG-responstid får du en ultrajævn oplevelse i hurtige titler.Skabt til spil og lange sessionerSkærmen har QHD-opløsning (2560 × 1440) for skarp grafik, brede betragtningsvinkler på 178° og antirefleks, så billedet står klart i varierende lys. AMD FreeSync Premium og VESA Adaptive Sync minimerer tearing og hakken. Low Blue Light hjælper med mere behagelig visning under længere gaming-sessioner.Fleksibel opsætning til dit setupFå den rigtige ergonomi med højdejustering (op til 13,5 cm), tilt, pivot og drej. Tilslut via 2× HDMI 2.1 eller DisplayPort 1.4 og send lyd videre via audio-udgang. Det slanke design med smalle kanter og kabelstyring gør den ideel på skrivebordet eller med VESA 100 × 100 mm vægmontering.Skærmstørrelse: 27" (67,3 cm) fladOpløsning: 2560 × 1440 (QHD), 16:9Panel: OLED, 10-bit, 1,07 mia. farverOpdateringshastighed: 240 HzResponstid: 0,03 ms (GTG)Kontrast: 1.500.000:1Lysstyrke: 200 cd/m² typisk, 400 cd/m² peakFarverum: 99% sRGB, 99% DCI-P3Synsvinkler: 178°/178°Synlig størrelse: 59,0 × 33,4 cmTilslutninger: 2× HDMI 2.1, 1× DisplayPort 1.4, lydudgangSync: AMD FreeSync Premium, VESA Adaptive SyncErgonomi: Højde, tilt (-5° til 22°), pivot (-90° til 90°), drej (0–30°)VESA-montering: 100 × 100 mmEnergiklasse SDR/HDR: E; Forbrug typisk 41 WMål med stand: B 60,93 × H 52,42 × D 21,4 cmVægt: 6,0 kg (med stand), 3,8 kg (uden)...

Produktspecifikationer

Mærke: Lenovo
Kategori: Skærme
Vægt: 10.2g
EAN: 0199272019732
Varenr.: 2141800
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Lenovo Legion 27Q-10 27" OLED gaming-skærm, 240 Hz QHD
-6%3.219 kr
Før 3.419 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Lenovo Legion 27Q-10 OLED 26.5" 26.5" OLED 2560 x 1440 (2K) 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 240 Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Lenovo Legion 27Q-10 OLED 26.5" 26.5" OLED 2560 x 1440 (2K) 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 240 Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.988 kr2.988 krKøb
2Proshop DK2.990 kr2.990 krKøb
3Boligcenter DK3.199 kr3.199 krKøb
4Vivas DK3.219 kr3.388 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Lenovo Legion 27Q-10 OLED 26.5" 26.5" OLED 2560 x 1440 (2K) 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 240 Hz

PriceData har fulgt prisen på Lenovo Legion 27Q-10 OLED 26.5" 26.5" OLED 2560 x 1440 (2K) 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 240 Hz i 41 dage. Laveste pris i perioden er 2.988 kr (registreret d. 13. maj 2026), højeste er 3.235 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.091 kr.

Den nuværende pris på 2.988 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 5% den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 6 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 19 prisændringer for Lenovo Legion 27Q-10 OLED 26.5" 26.5" OLED 2560 x 1440 (2K) 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 240 Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 19 prisændringer for Lenovo Legion 27Q-10 OLED 26.5" 26.5" OLED 2560 x 1440 (2K) 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 240 Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20262.988 kr11 kr (0%)
28. maj 20262.999 kr11 kr (0%)
24. maj 20262.988 kr11 kr (0%)
20. maj 20262.999 kr11 kr (0%)
15. maj 20262.988 kr11 kr (0%)
14. maj 20262.999 kr11 kr (0%)
13. maj 20262.988 kr49 kr (2%)
9. maj 20263.037 kr11 kr (0%)
8. maj 20263.048 kr90 kr (3%)
7. maj 20263.138 kr5 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret