Gå til hovedindhold

MSI MAG 271QP QD-OLED X24 26.5" OLED 2560 x 1440 (2K) DisplayPort HDMI 240 Hz

MSIEAN: 4711377286244
Pris fra 3.903 krtil 5.949 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 2.046 kr (34% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 3.102 kr 27. maj

Sammenlign priser på MSI MAG 271QP QD-OLED X24 26.5" OLED 2560 x 1440 (2K) DisplayPort HDMI 240 Hz og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3903 kr. 1 butik har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
26.5" MSI MAG 271QP - 2560x1440 (QHD) - 240Hz - QD-OLED
3.903 kr
Til butik
26.5" MSI MAG 271QP - 2560x1440 (QHD) - 240Hz - QD-OLED billede

Produktinformation

MSI MAG 271QP QD-OLED X24 monitor leverer skarp QHD-detalje og OLED-kontrast til kompetitivt gameplay, flydende hverdagsarbejde og levende kreativ visning. Størrelse: 27" Opløsning: 2560 x 1440 (QHD) Opdateringsfrekvens: 240Hz Paneltype: QD-OLED Tilslutninger: 2x HDMI, DisplayPort 1.4a Særlige funktioner: Adaptive-Sync; DisplayHDR 400 True Black; Billede-i-billede; Billede-ved-billede; Blændfri Hurtig responstid og adaptiv opdatering holder bevægelser skarpe og hjælper med at reducere screen tearing, mens fleksible ergonomiske justeringer giver komfortabel visning ved lange sessioner.

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: MAG 271QP QD-OLED X24
EAN: 4711377286244
Varenr.: 3454812
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
MSI MAG 271QP X24 27" 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 240Hz
4.209 kr
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
MSI 27" gamingskærm MAG 271QP X24
5.490 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
MSI MAG 271QP QD-OLED X24 26.5 OLED 2560 x 1440 (2K) DisplayPort HDMI 240 Hz
5.949 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MSI MAG 271QP QD-OLED X24 26.5" OLED 2560 x 1440 (2K) DisplayPort HDMI 240 Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MSI MAG 271QP QD-OLED X24 26.5" OLED 2560 x 1440 (2K) DisplayPort HDMI 240 Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK3.903 kr3.903 krKøb
2CompuMail DK4.209 kr4.209 krKøb
3Komplett DK5.490 kr5.490 krKøb
4Ultrashop5.949 kr5.949 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for MSI MAG 271QP QD-OLED X24 26.5" OLED 2560 x 1440 (2K) DisplayPort HDMI 240 Hz

PriceData har fulgt prisen på MSI MAG 271QP QD-OLED X24 26.5" OLED 2560 x 1440 (2K) DisplayPort HDMI 240 Hz i 182 dage. Laveste pris i perioden er 3.102 kr (registreret d. 27. maj 2026), højeste er 6.330 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 4.582 kr.

Den nuværende pris på 3.903 kr er 15% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 26% den seneste måned. Der er registreret 23 prisfald og 33 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 56 prisændringer for MSI MAG 271QP QD-OLED X24 26.5" OLED 2560 x 1440 (2K) DisplayPort HDMI 240 Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 56 prisændringer for MSI MAG 271QP QD-OLED X24 26.5" OLED 2560 x 1440 (2K) DisplayPort HDMI 240 Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20263.903 kr358 kr (10%)
2. jun. 20263.545 kr155 kr (5%)
29. maj 20263.390 kr288 kr (9%)
27. maj 20263.102 kr288 kr (8%)
3. maj 20263.390 kr345 kr (9%)
2. maj 20263.735 kr13 kr (0%)
1. maj 20263.748 kr382 kr (9%)
30. apr. 20264.130 kr67 kr (2%)
27. apr. 20264.197 kr5 kr (0%)
26. apr. 20264.192 kr2 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret