Gå til hovedindhold

MSI MAG 272UP QD-OLED X24 26.5" OLED 3840 x 2160 (4K) DisplayPort HDMI USB-C 240 Hz

MSIComputerskærmeEAN: 4711377304450
Pris fra 5.927 krtil 8.490 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 2.563 kr (30% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 5.860 kr 3. apr.

Sammenlign priser på MSI MAG 272UP QD-OLED X24 26.5" OLED 3840 x 2160 (4K) DisplayPort HDMI USB-C 240 Hz og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 5927 kr. 2 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
26.5" MSI MAG 272UP - 3840x2160 (4K) - 240Hz - QD-OLED - 15W USB-C
5.927 kr
Til butik
26.5" MSI MAG 272UP - 3840x2160 (4K) - 240Hz - QD-OLED - 15W USB-C billede

Produktinformation

MSI MAG 272UP QD-OLED X24 monitor leverer ultrahurtig ydeevne og levende Quantum Dot OLED-farver til kompetitivt gameplay og kreativt arbejde. Størrelse: 27" Opløsning: 3840 x 2160 (4K) Opdateringsfrekvens: 240Hz Paneltype: QD-OLED Forbindelser: 2x HDMI, DisplayPort, USB-C med 15W USB-C Power Delivery Særlige funktioner: DisplayHDR 400 True Black; Adaptive-Sync; Picture-in-Picture; Picture-by-Picture; 1000 cd/m² peak brightness; 0.03 ms (grå-til-grå) responstid; rammeløs kant; justerbar højde/pivot/tilt/drejbar stand; TUV Rheinland Flicker Free; Low Blue Light (Hardware Solution) Kraftig kontrast og øjeblikkelig pixelrespons giver fængslende billeder og præcis farvegengivelse til både hurtig gaming og krævende indholdsproduktion.

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: MAG 272UP QD-OLED X24
EAN: 4711377304450
Varenr.: 3416233
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
MSI MAG 272UP QD-OLED X24 26.5" OLED 3840 x 2160 (4K) DisplayPort HDMI USB-C 240 Hz
8.399 kr
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
MSI 27" 4K gamingskærm MAG 272UP X24
8.490 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MSI MAG 272UP QD-OLED X24 26.5" OLED 3840 x 2160 (4K) DisplayPort HDMI USB-C 240 Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MSI MAG 272UP QD-OLED X24 26.5" OLED 3840 x 2160 (4K) DisplayPort HDMI USB-C 240 Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK5.927 kr5.927 krKøb
2CompuMail DK8.399 kr8.399 krKøb
3Komplett DK8.490 kr8.490 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for MSI MAG 272UP QD-OLED X24 26.5" OLED 3840 x 2160 (4K) DisplayPort HDMI USB-C 240 Hz

PriceData har fulgt prisen på MSI MAG 272UP QD-OLED X24 26.5" OLED 3840 x 2160 (4K) DisplayPort HDMI USB-C 240 Hz i 184 dage. Laveste pris i perioden er 5.860 kr (registreret d. 3. april 2026), højeste er 8.399 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 6.519 kr.

Den nuværende pris på 5.927 kr er 9% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 8% den seneste måned. Der er registreret 28 prisfald og 24 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 50 prisændringer for MSI MAG 272UP QD-OLED X24 26.5" OLED 3840 x 2160 (4K) DisplayPort HDMI USB-C 240 Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 50 prisændringer for MSI MAG 272UP QD-OLED X24 26.5" OLED 3840 x 2160 (4K) DisplayPort HDMI USB-C 240 Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 20265.927 kr83 kr (1%)
27. maj 20266.010 kr116 kr (2%)
22. maj 20265.894 kr33 kr (1%)
21. maj 20265.927 kr33 kr (1%)
15. maj 20265.894 kr3 kr (0%)
14. maj 20265.897 kr16 kr (0%)
11. maj 20265.913 kr560 kr (9%)
8. maj 20266.473 kr6 kr (0%)
5. maj 20266.467 kr478 kr (8%)
30. apr. 20265.989 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret