Gå til hovedindhold

Lenovo Legion 27Q-10 27" IPS 2560 x 1440 (2K) DisplayPort HDMI 240 Hz

LenovoComputerskærmeEAN: 0198156960689
Pris fra 1.591 krtil 1.919 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 328 kr (17% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.510 kr 27. mar.

Sammenlign priser på Lenovo Legion 27Q-10 27" IPS 2560 x 1440 (2K) DisplayPort HDMI 240 Hz og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1591 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Lenovo Legion 27Q-10 27" IPS 2560 x 1440 (2K) DisplayPort HDMI 240 Hz
1.591 kr
Til butik
Lenovo Legion 27Q-10 27" IPS 2560 x 1440 (2K) DisplayPort HDMI 240 Hz billede

Produktinformation

Lenovo Legion 27Q-10 - LED-skærm - 27" - 2560 x 1440 QHD @ 240 Hz - IPS - 300 cd/m² - 1000:1 - HDR10 - 0.5 ms - 2xHDMI, DisplayPort - ravnsort

Produktspecifikationer

Mærke: Lenovo
Artikel nr.: 68C6GAC4EU
EAN: 0198156960689
Varenr.: 1003406019
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
27" Lenovo Legion 27Q-10 - 2560x1440 (QHD) - 240Hz - IPS
1.699 kr
Til butik
27" Lenovo Legion 27Q-10 - 2560x1440 (QHD) - 240Hz - IPS billede

Produktinformation

Lenovo Legion 27Q-10 monitor leverer højhastighedspræstation til kompetitivt gameplay og flydende multimedia, med et IPS-panel der sikrer brede betragtningsvinkler og konsekvent farvegengivelse. Størrelse: 27" Opløsning: 2560 x 1440 (QHD) Opdateringsfrekvens: 240Hz Paneltype: IPS Tilslutninger: 2x HDMI, DisplayPort Særlige funktioner: HDR10; Natural Low Blue Light; Anti-glare coating; 0.5 ms (MPRT); 110% sRGB Jævn bevægelse og præcise farver gør denne monitor velegnet til præcision, hurtig gaming og detaljeret indholdsskabelse, mens ergonomiske justeringer og lavblåt-lys-teknologi giver længere og mere behagelige sessioner.

Produktspecifikationer

Mærke: Lenovo
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: 68C6GAC4EU
EAN: 0198156960689
Varenr.: 3394319
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Gaming skærm Lenovo Legion 27Q-10 27" QHD IPS 240 Hz
-14%1.799 kr
Før 2.099 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gaming skærm Lenovo Legion 27Q-10 27" QHD IPS 240 Hz billede

Produktinformation

Lenovo Legion 27Q-10. Skærm diagonal: 68,6 cm (27"), Skærmopløsning: 2560 x 1440 pixel, HD-type: Quad HD, Skærmteknologi: LED, Responstid: 4 ms, Naturligt aspektforhold: 16:9, Synsvinkel, horisontal: 178°, Synsvinkel, vertikal: 178°. VESA montering, Højdejustering. Produktfarve: SortDisplayAntirefleksskærm: JaBerøringsskærm: IngenFarvedybde: 8 BitFarveskala DCI-P3: 90%HD-type: Quad HDHDR-teknologi (High Dynamic Range): High Dynamic Range 10 (HDR10)High Dynamic Range (HDR) understøttet: JaKontrastforhold (dynamisk): 3000000:1Kontrastforhold (typisk): 1000:1LED-baggrundsbelysning: JaMaksimal opdateringshastighed: 240 HzNaturligt aspektforhold: 16:9Paneltype: IPSPixel pitch: 02331 x 02331 mmPixeltæthed: 109 ppiResponstid: 4 msResponstid (hurtig): 1 msSkærm diagonal: 68,6 cm (27")Skærm form: FladSkærmens lysstyrke (typisk): 300 cd/m²Skærmopløsning: 2560 x 1440 pixelSkærmteknologi: LEDsRGB-dækning (typisk): 99%Svartid (MPRT): 0,5 msSynlig størrelse, horisontal: 59,7 cmSynlig størrelse, vertikal: 33,6 cmSynsvinkel, horisontal: 178°Synsvinkel, vertikal: 178°Type af baggrundslys: W-LEDVis antal farver: 16.7 m...

Produktspecifikationer

Mærke: Lenovo
Kategori: Skærme
Vægt: 7g
EAN: 0198156960689
Varenr.: 1863946
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Gaming skærm Lenovo Legion 27Q-10 27" QHD IPS 240 Hz
-14%1.819 kr
Før 2.119 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Lenovo Legion 27Q-10 27 IPS 2560 x 1440 (2K) DisplayPort HDMI 240 Hz
1.919 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Lenovo Legion 27Q-10 27" IPS 2560 x 1440 (2K) DisplayPort HDMI 240 Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Lenovo Legion 27Q-10 27" IPS 2560 x 1440 (2K) DisplayPort HDMI 240 Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.591 kr1.591 krKøb
2Proshop DK1.699 kr1.699 krKøb
3Boligcenter DK1.799 kr1.799 krKøb
4Vivas DK1.819 kr1.888 krKøb
5Ultrashop1.919 kr1.919 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Lenovo Legion 27Q-10 27" IPS 2560 x 1440 (2K) DisplayPort HDMI 240 Hz

PriceData har fulgt prisen på Lenovo Legion 27Q-10 27" IPS 2560 x 1440 (2K) DisplayPort HDMI 240 Hz i 141 dage. Laveste pris i perioden er 1.199 kr (registreret d. 10. februar 2026), højeste er 1.699 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.588 kr.

Den nuværende pris på 1.591 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 68 prisfald og 21 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Lenovo Legion 27Q-10 27" IPS 2560 x 1440 (2K) DisplayPort HDMI 240 Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Lenovo Legion 27Q-10 27" IPS 2560 x 1440 (2K) DisplayPort HDMI 240 Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20261.591 kr60 kr (4%)
19. maj 20261.651 kr119 kr (8%)
17. maj 20261.532 kr18 kr (1%)
14. maj 20261.550 kr9 kr (1%)
13. maj 20261.559 kr9 kr (1%)
11. maj 20261.568 kr9 kr (1%)
10. maj 20261.577 kr19 kr (1%)
9. maj 20261.558 kr7 kr (0%)
8. maj 20261.565 kr3 kr (0%)
7. maj 20261.568 kr14 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret