Gå til hovedindhold

Dahua DHI‑LM27‑E241B 27" IPS gaming-skærm - Full HD, 240 Hz, HDMI/DisplayPort

DahuaEAN: 6937552401952
Pris fra 879 krtil 1.719 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 840 kr (49% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Dahua DHI‑LM27‑E241B 27" IPS gaming-skærm - Full HD, 240 Hz, HDMI/DisplayPort og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 879 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Dahua DHI-LM27-E241B 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 240Hz
879 kr
Til butik
Dahua DHI-LM27-E241B 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 240Hz billede

Produktinformation

Dahua DHI-LM27-E241B - LED-skærm - gaming - 27" - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 240 Hz - IPS - 350 cd/m² - 1000:1 - HDR10 - 0.5 ms - HDMI, DisplayPort - sort

Produktspecifikationer

Artikel nr.: LM27-E241B
EAN: 6937552401952
Varenr.: 1004192920
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Dahua LM27‑E241B 27" FHD IPS gaming-skærm - 240 Hz, HDMI/DisplayPort
-15%1.699 kr
Før 1.999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Dahua LM27‑E241B 27" FHD IPS gaming-skærm - 240 Hz, HDMI/DisplayPort billede

Produktinformation

Hurtig 27" IPS gaming-skærm til flydende spilDahua LM27‑E241B leverer en stor 27" Full HD-oplevelse med et IPS-panel for brede betragtningsvinkler på 178° og naturtro farver. Den ekstremt hurtige opdateringshastighed på 240 Hz og en responstid på 0,5 ms giver et glidende billede i actionspil og e-sportstitler. Low Blue Light hjælper med at reducere belastning af øjnene ved lange sessioner.Praktiske tilslutninger og enkel opsætningSkærmen er flad med slank ramme og sort design, og den er klar til brug med medfølgende stand. Tilslut nemt via HDMI eller DisplayPort og justér vinklen med tilt-funktionen. OSD-menuen gør det let at finindstille billedet, så du får mest ud af din PC eller konsol i 1080p.Skærmstørrelse: 68,6 cm (27")Opløsning: 1.920 × 1.080 (Full HD)Panel: IPS, LED-bagbelystOpdateringshastighed: 240 HzResponstid: 0,5 msLysstyrke: 350 cd/m²Kontrastforhold: 1.000:1Billedformat: 16:9Betragtningsvinkel: 178°/178°Skærmform: FladLow Blue Light: JaTilslutninger: 1× HDMI, DisplayPort, DC-inUSB-hub: NejIndbygget kamera: NejTouch: NejOSD-menu: JaHældning (tilt): JaFarve: SortEnergiklasse (SDR): ETypisk strømforbrug: 21 W; Standby: 0,5 WEnergiforbrug (SDR) pr. 1.000 t: 21 kWhDriftstemperatur: 0 – 40 °CMål med stand: B 61,43 × H 46,0 × D 20,57 cmEmballagemål: B 69,5 × H 46,0 × D 15,0 cmEmballagevægt: 4,85 kgMedfølger: HDMI-kabel, strømforsyning, stand...

Produktspecifikationer

Mærke: Dahua
Kategori: Skærme
Vægt: 9.42g
EAN: 6937552401952
Varenr.: 2164801
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Dahua LM27‑E241B 27" FHD IPS gaming-skærm - 240 Hz, HDMI/DisplayPort
-15%1.719 kr
Før 2.019 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Dahua LM27‑E241B 27" FHD IPS gaming-skærm - 240 Hz, HDMI/DisplayPort billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Dahua
Kategori: Skærme
Vægt: 9.42g
EAN: 6937552401952
Varenr.: 2164801

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Dahua DHI‑LM27‑E241B 27" IPS gaming-skærm - Full HD, 240 Hz, HDMI/DisplayPort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Dahua DHI‑LM27‑E241B 27" IPS gaming-skærm - Full HD, 240 Hz, HDMI/DisplayPort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK879 kr879 krKøb
2Boligcenter DK1.699 kr1.699 krKøb
3Vivas DK1.719 kr1.808 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Dahua DHI‑LM27‑E241B 27" IPS gaming-skærm - Full HD, 240 Hz, HDMI/DisplayPort

PriceData har fulgt prisen på Dahua DHI‑LM27‑E241B 27" IPS gaming-skærm - Full HD, 240 Hz, HDMI/DisplayPort i 50 dage. Laveste pris i perioden er 879 kr (registreret d. 23. maj 2026), højeste er 1.057 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.031 kr.

Den nuværende pris på 879 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 16% den seneste måned. Der er registreret 8 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 21 prisændringer for Dahua DHI‑LM27‑E241B 27" IPS gaming-skærm - Full HD, 240 Hz, HDMI/DisplayPort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 21 prisændringer for Dahua DHI‑LM27‑E241B 27" IPS gaming-skærm - Full HD, 240 Hz, HDMI/DisplayPort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
25. maj 2026879 kr121 kr (12%)
24. maj 20261.000 kr121 kr (14%)
23. maj 2026879 kr175 kr (17%)
22. maj 20261.054 kr1 kr (0%)
20. maj 20261.053 kr1 kr (0%)
17. maj 20261.052 kr2 kr (0%)
16. maj 20261.054 kr2 kr (0%)
14. maj 20261.052 kr2 kr (0%)
13. maj 20261.054 kr3 kr (0%)
9. maj 20261.057 kr7 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret