Gå til hovedindhold

ASUSTeK COMPUTER ASUS TUF Gaming VG259QM5A 24.5" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 240Hz

ASUSTeK COMPUTERComputerskærmeEAN: 4711636058940
Pris fra 879 krtil 1.269 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 390 kr (31% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på ASUS TUF Gaming VG259QM5A 24.5" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 240Hz og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 879 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
24,5" ASUS TUF Gaming VG259QM5A - 1920x1080 - 240Hz - IPS
879 kr
Til butik
24,5" ASUS TUF Gaming VG259QM5A - 1920x1080 - 240Hz - IPS billede

Produktinformation

ASUS TUF Gaming VG259QM5A monitor leverer konkurrencedygtig gaming-ydelse med flydende bevægelse, et IPS-panel for levende farver og lav latenstid. Størrelse: 24.5" Opløsning: 1920 x 1080 (FHD) Opdateringsfrekvens: 280Hz (OC via DisplayPort); 240Hz (HDMI) Paneltype: IPS Tilslutninger: 2x HDMI, DisplayPort Særlige funktioner: NVIDIA G-SYNC Compatible; DisplayHDR 400; Extreme Low Motion Blur; ASUS GamePlus; Low Blue Light Lav bevægelsessløring, HDR-understøttelse og farvenøjagtig IPS-visning reducerer forstyrrelser og holder gameplay responsivt og behageligt under længere sessioner.

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: 90LM0B90-B01O71
EAN: 4711636058940
Varenr.: 3420083
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS TUF Gaming VG259QM5A 24.5" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 240Hz
994 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
ASUS TUF Gaming VG259QM5A 24,5" IPS Full HD 240 Hz gaming-skærm
-28%1.149 kr
Før 1.599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
ASUS TUF Gaming VG259QM5A 24,5" IPS Full HD 240 Hz gaming-skærm billede

Produktinformation

ASUS TUF Gaming VG259QM5A - LED-skærm - gaming - 24.5" - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 240 Hz - IPS - 300 cd/m² - 1000:1 - DisplayHDR 400 - 1 ms - 2xHDMI, DisplayPort - højtalere - sortGenereltAdaptive-Sync teknologi: NVIDIA G-SYNC CompatibleBacklight-teknologi: LED baglysDiagonal størrelse: 24.5"Dimensioner (B x D x H): 55.9 cm x 17.4 cm x 40.1 cm - med standerEgenskaber: HDCPTrace Free TechnologyASUS GamePlusASUS VividPixel TechnologyFlicker Free-teknologiNVIDIA G-SYNC-kompatibelASUS GameVisual TechnologyGameFast Input TechnologyASUS Extreme Low Motion Blur technologyLow Blue Light-teknologiELMB SEnergiklasse: Klasse EEnergiklasse (HDR): Klasse GEnergimærke QR-kode URL: Https://eprel.ec.europa.eu/qr/2362687Farve: SortFarve support: 16,7 millioner farverFarvespektrum: 72% NTSCFormatforhold: 16:9Gaming: JaHDR-certificering: DisplayHDR 400Kontrastforhold: 1000:1Lodret opdateringshastighed: 48 - 240 HzLodret synsvinkel: 178Lysstyrke: 300 cd/m²Paneltype: IPSPixel Pitch: 0.2832 mmResponstid: 1 ms (grå-til-grå)Skærmbelægning: BlændfriSkærmtype: LED-baggrundsbelyst LCD-skærm / TFT aktiv matriksStandard opløsning: Full HD (1080p) 1920 x 1080 (DisplayPort(OC): 280 Hz, HDMI: 240 Hz)<...

Produktspecifikationer

Kategori: Skærme
Vægt: 5g
EAN: 4711636058940
Varenr.: 2051359
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
ASUS TUF Gaming VG259QM5A 24,5" IPS Full HD 240 Hz gaming-skærm
-28%1.169 kr
Før 1.619 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ASUS TUF Gaming VG259QM5A 24.5 IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 240Hz
1.269 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS TUF Gaming VG259QM5A 24.5" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 240Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS TUF Gaming VG259QM5A 24.5" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 240Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK879 kr918 krKøb
2CompuMail DK994 kr994 krKøb
3Boligcenter DK1.149 kr1.149 krKøb
4Vivas DK1.169 kr1.238 krKøb
5Ultrashop1.269 kr1.269 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS TUF Gaming VG259QM5A 24.5" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 240Hz

PriceData har fulgt prisen på ASUS TUF Gaming VG259QM5A 24.5" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 240Hz i 173 dage. Laveste pris i perioden er 879 kr (registreret d. 23. april 2026), højeste er 1.623 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.238 kr.

Den nuværende pris på 879 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 12% den seneste måned. Der er registreret 13 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 23 prisændringer for ASUS TUF Gaming VG259QM5A 24.5" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 240Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 23 prisændringer for ASUS TUF Gaming VG259QM5A 24.5" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 240Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 2026879 kr115 kr (12%)
12. maj 2026994 kr115 kr (13%)
23. apr. 2026879 kr268 kr (23%)
21. apr. 20261.147 kr248 kr (28%)
11. apr. 2026899 kr248 kr (22%)
10. apr. 20261.147 kr63 kr (5%)
25. mar. 20261.210 kr90 kr (7%)
10. mar. 20261.300 kr301 kr (30%)
24. feb. 2026999 kr301 kr (23%)
4. feb. 20261.300 kr32 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret