Gå til hovedindhold

LEGO NINJAGO 71836 Arc Dragon of Focus byggesæt (9+)

LEGOSamleklodserEAN: 5702017815701
Pris fra 579 krtil 948 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 369 kr (39% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på LEGO NINJAGO 71836 Arc Dragon of Focus byggesæt (9+) og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 579 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LEGO Ninjago 71836 Ærke-fokusdrage
579 kr
Til butik
LEGO Ninjago 71836 Ærke-fokusdrage billede

Produktinformation

Sus afsted i kamp med ninjaerne og ærke-fokusdragen for at kæmpe mod en bande af korrupte dragonianere! Affyr en pil fra brystet af dragen med 2 hoveder for at nedlægge skurkene Drix, Zarkt og en dragonisk kriger. Men pas på! De går til modangreb med en Spinjitzu-spinner, der kan slå ninjaerne omkuld. Lloyd og resten af ninjaerne må forhindre dem i at erobre den fusionerede NINJAGO®-verden! Ninjalegetøjet Ærke-fokusdrage har bevægelige arme, ben, kløer, hoved og hals Børn kan bevæge dragens vinger med et håndtag og affyre en skyder fra dens bryst LEGO® sæt med 8 NINJAGO®-minifigurer, bl.a. Lloyd, Cole og Drix Børn kan anbringe en minifigur i spinnerlegetøjet og affyre det i et hurtigt spin Idé som ninjagave til børn fra 9 år, der elsker at udspille hæsblæsende eventyr 9+, 869 elements, 282mm x 540mm x 59mm...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: LEGO
Kategori: LEGO
Artikel nr.: 71836
EAN: 5702017815701
Varenr.: 3302842
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
LEGO 71836 Ninjago Arc Dragon - GEEKD.dk
621 kr
Til butik
LEGO 71836 Ninjago Arc Dragon - GEEKD.dk billede

Produktinformation

LEGO Lichtbogendrache Glæd drenge og piger fra 9 år med LEGO ® NINJAGO ® ninjalegetøjet Ærke-fokusdrage (71836), hvor de kan udspille episke actionscener fra sæson 3 af tv-serien NINJAGO: Dragerne vågner. Byggesættet indeholder en 2-hovedet dragefigur med...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: LEGO
Kategori: Byggeklodser
EAN: 5702017815701
Varenr.: 51623514833232
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
LEGO NINJAGO 71836 Arc Dragon of Focus byggesæt (9+)
-8%669 kr
Før 729 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
LEGO NINJAGO 71836 Arc Dragon of Focus byggesæt (9+) billede

Produktinformation

Eventyrligt LEGO NINJAGO dragesæt til leg og udstillingKast dig ud i kampe fra Dragons Rising med Arc Dragon of Focus. Dette store LEGO NINJAGO byggesæt er skabt til børn fra 9 år og op, der elsker actionfyldt rolleleg med drager og ninjategn. Med hele 869 elementer og en imponerende drage prydet med dynamiske blå vinger får børn masser af byggesjov og fantasifulde missioner. Sættet indeholder også 8 minifigurer, så kampen mellem helte og skurke kan begynde med det samme.Til LEGO og NINJAGO fansSættet hører til den populære NINJAGO serie og giver et flot blikfang på hylden, når legen er slut. Detaljerede figurer og accessories inspirerer til timevis af kreativ leg i NINJAGO-universet.Serie: NINJAGOAntal elementer: 869Antal minifigurer: 8 stk.Anbefalet alder: 9+ årModelnummer: 71836Højde (produkt): 27 cmVejledning: JaPakke: 54,0 × 28,2 × 5,9 cm, 0,878 kg...

Produktspecifikationer

Mærke: Lego
Kategori: LEGO
Vægt: 1.81g
EAN: 5702017815701
Varenr.: 1888063
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
LEGO NINJAGO 71836 Arc Dragon of Focus byggesæt (9+)
-8%689 kr
Før 749 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
LEGO Ninjago - Arc Dragon of Focus (71836)
702 kr
Til butik
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Lego Ninjago - ærke-fokusdrage - 71836
749,95 kr
Til butik
Gå til Kids-world.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
LEGO ® Ninjago - Ærke-Fokusdrage 71836 - 869 Dele
754,95 kr
Til butik
Gå til Legekæden
TrustScore 4.5 ud af 54,4
71836 LEGO Ninjago Ærke-fokusdrage
899,95 kr
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
LEGO Ninjago fokusdragen Arc 71836
948 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LEGO NINJAGO 71836 Arc Dragon of Focus byggesæt (9+) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LEGO NINJAGO 71836 Arc Dragon of Focus byggesæt (9+) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK579 kr618 krKøb
2Geekd621 kr621 krKøb
3Boligcenter DK669 kr669 krKøb
4Vivas DK689 kr768 krKøb
5Teknikproffset DK702 kr771 krKøb
6Gucca.dk749,95 kr749,95 krKøb
7Kids-world.dk754,95 kr754,95 krKøb
8Legekæden899,95 kr899,95 krKøb
9Komplett DK948 kr948 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LEGO NINJAGO 71836 Arc Dragon of Focus byggesæt (9+)

PriceData har fulgt prisen på LEGO NINJAGO 71836 Arc Dragon of Focus byggesæt (9+) i 182 dage. Laveste pris i perioden er 573 kr (registreret d. 4. december 2025), højeste er 595 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 589 kr.

Den nuværende pris på 579 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 13 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 21 prisændringer for LEGO NINJAGO 71836 Arc Dragon of Focus byggesæt (9+). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 21 prisændringer for LEGO NINJAGO 71836 Arc Dragon of Focus byggesæt (9+) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026579 kr6 kr (1%)
23. maj 2026585 kr8 kr (1%)
22. maj 2026593 kr2 kr (0%)
11. apr. 2026595 kr5 kr (1%)
10. apr. 2026590 kr5 kr (1%)
23. mar. 2026595 kr10 kr (2%)
20. mar. 2026585 kr10 kr (2%)
20. feb. 2026595 kr2 kr (0%)
6. feb. 2026593 kr2 kr (0%)
24. jan. 2026595 kr2 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret