Gå til hovedindhold

LEGO ® Minecraft - Zombie-Fangekælder 21587 - 284 Dele

LEGOSamleklodserEAN: 5702018055861
Pris fra 171 krtil 364 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 193 kr (53% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 168 kr 21. maj

Sammenlign priser på LEGO ® Minecraft - Zombie-Fangekælder 21587 - 284 Dele og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 171 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LEGO Minecraft 21587 Zombie-fangekælder
171 kr
Til butik
LEGO Minecraft 21587 Zombie-fangekælder billede

Produktinformation

Hop ned i en zombiefyldt fangekælder med den frygtløse ødemarksvandrer! Brug din diamanthakke og morgenstjerne, undvig faldende sten, og kæmp mod en horde af zombier, der kommer ud af et roterende kammer. Med en lommelygte, et arbejdsbord og uhyggeligt loot at opdage er der spændende opdagelser at gøre med hvert skridt på din mission - og ukendte farer! Indeholder en minifigur af en ødemarksvandrer, en slim og 3 zombier Funktioner til rolleleg omfatter et roterende kammer og en håndbetjent funktion med faldende sten Indeholder masser af LEGO® Minecraft® gaming-tilbehør, f.eks. en diamanthakke Gamer-gaven til børn er perfekt som fødselsdagsgave, julegave eller overraskelse i hverdagen Børn skaber scener fra spillet og tilpasser dem, mens nye eventyr tager form 8+, 284 elements, 262mm x 191mm x 91mm...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: LEGO
Kategori: LEGO
Artikel nr.: 21587
EAN: 5702018055861
Varenr.: 3404118
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
LEGO Minecraft zombiehule 21587
186 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
LEGO Minecraft – Zombie-fangehullet (21587)
233 kr
Til butik
LEGO Minecraft – Zombie-fangehullet (21587) billede

Produktinformation

Tag kampen op mod en horde af Minecraft®-zombier med byggesættet „LEGO® Minecraft Zombie Dungeon" (21587) til drenge og piger fra 8 år og opefter. Børnene begiver sig ind i et zombiedungeon fyldt med Minecraft-figurer, autentisk spildekor samt sjove funktioner og tilbehør. Fangehullet ligger i Minecraft-ørkenbiomet og indeholder en Wastelands Wanderer – udstyret med en diamanthakke, en stridskølle og netherit-rustning – en slime og 3 zombier, herunder en med fortryllede benklæder og et guldsværd og en med diamanthjelm. De interaktive funktioner omfatter et roterende kammer, hvor zombier dukker op, og et glidende element, der udløser et stenskred. Andet tilbehør, der inspirerer til fantasifuld leg, omfatter et håndværksbord, en fakkel og en kiste med brød, knogler og rådnet kød. Dette sæt er en fantastisk gaveidé til Minecraft-spillere og fans af "LEGO". Og med appen "LEGO Builder" kan børn bygge med selvtillid – zoome, rotere i 3D og følge med i fremskridtet med letforståelige digitale instruktioner. Sættet indeholder 284 dele. MINECRAFT® ZOMBIE DUNGEON-LEGETØJ – Træd ind i LEGO® Minecraft Zombie Dungeon (21587), hvis du tør, hvor drenge og piger møder action og spilglæde i et kreativt byggesæt til børn fra 8 år og opefter, 3 ZOMBIEFIGURER – Indeholder en Wastelands Wanderer-minifigur, en slime og 3 zombier, herunder en med fortryllede leggings og guldsværd og en med diamanthjelm, LEGETØJ TIL ROLLESPIL – Dette sæt, der er sat i Minecrafts ørkenbiom, byder på praktiske funktioner, der inspirerer til fantasifuld leg, såsom et roterende kammer, hvor zombier dukker op, og et glidende element, der udløser et stenskred, SJOVE GAMING-TILBEHØR – LEGO® Minecraft®-tilbehør omfatter netherit-rustning, en stridskølle, diamant-hakke, guld-sværd, diamant-hjelm, håndværksbord, fakkel og en kiste med brød, knogler og rådnet kød, GAVEIDÉ TIL GAMERE – Hvis du leder efter gaver til Minecraft®-elskere, er dette LEGO® Minecraft-sæt en fantastisk fødselsdags-, jule- eller hverdagsgave til fans af det bedst sælgende spil, MINECRAFT® GJORT TIL VIRKELIGHED – Børn med en passion for Minecraft kan skabe og tilpasse scener fra spillet ved at omarrangere, genopbygge og genopfinde, efterhånden som nye eventyr tager form, SÆT TIL MINECRAFT®-SPILLERE – LEGO® Minecraft-byggesæt tilbyder børn et stort udvalg af velkendte scener, funktioner og mobs fra det populære spil, MÅL – LEGO® Minecraft Zombie Dungeon byggesættet med 284 dele måler over 21 cm i højden, 12 cm i bredden og 15 cm i dybden, Denne tekst er automatisk oversat, og der kan forekomme fejl.

Produktspecifikationer

Mærke: Lego
Kategori: Lego
EAN: 5702018055861
Varenr.: D40834
Gå til Kids-world.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
LEGO ® Minecraft - Zombie-Fangekælder 21587 - 284 Dele
269,95 kr
Til butik
Gå til Legekæden
TrustScore 4.5 ud af 54,4
21587 LEGO Minecraft Zombie-fangekælder
269,95 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
LEGO Minecraft - Zombie fangehullet - GEEKD.dk
364 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LEGO ® Minecraft - Zombie-Fangekælder 21587 - 284 Dele koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LEGO ® Minecraft - Zombie-Fangekælder 21587 - 284 Dele koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK171 kr210 krKøb
2Komplett DK186 kr186 krKøb
3Teknikproffset DK233 kr292 krKøb
4Kids-world.dk269,95 kr269,95 krKøb
5Legekæden269,95 kr269,95 krKøb
6Geekd364 kr364 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LEGO ® Minecraft - Zombie-Fangekælder 21587 - 284 Dele

PriceData har fulgt prisen på LEGO ® Minecraft - Zombie-Fangekælder 21587 - 284 Dele i 127 dage. Laveste pris i perioden er 168 kr (registreret d. 21. maj 2026), højeste er 203 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 183 kr.

Den nuværende pris på 171 kr er 7% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 6% den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 17 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 30 prisændringer for LEGO ® Minecraft - Zombie-Fangekælder 21587 - 284 Dele. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 30 prisændringer for LEGO ® Minecraft - Zombie-Fangekælder 21587 - 284 Dele de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026171 kr3 kr (2%)
21. maj 2026168 kr1 kr (1%)
20. maj 2026169 kr17 kr (9%)
17. maj 2026186 kr5 kr (3%)
12. maj 2026181 kr12 kr (7%)
1. maj 2026169 kr12 kr (7%)
23. apr. 2026181 kr8 kr (4%)
22. apr. 2026189 kr14 kr (8%)
18. apr. 2026175 kr14 kr (7%)
14. apr. 2026189 kr8 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret