Gå til hovedindhold

LEGO ® City - Brandvæsnets Redningsbåd 60373 - 144 Dele

LEGOByggelegetøjEAN: 5702017416335
Pris fra 123 krtil 209,95 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 86,95 kr (41% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 116 kr 7. mar.

Sammenlign priser på LEGO ® City - Brandvæsnets Redningsbåd 60373 - 144 Dele og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 123 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LEGO City 60373 Brandvæsnets redningsbåd
123 kr
Til butik
LEGO City 60373 Brandvæsnets redningsbåd billede

Produktinformation

"Hjælp!" PLASK! En gummibåd med påhængsmotor er brudt i brand, og føreren er hoppet over bord! Mobiliser den kraftfulde LEGO® City Brandvæsnets redningsbåd. Drøn gennem bølgerne, og hjælp piloten i sikkerhed. Send så den seje brandmand med jetpack i luften, og brug bådens ildslukker til at ramme flammerne. Hvornår opstår den næste nødsituation? I LEGO City er det dig, der bestemmer! Indeholder en brandslukningsbåd, gummibåd med påhængsmotor og 3 minifigurer Affyr LEGO® vandelementer fra bådens ildslukker og brandmandens jetpack Giv sættet som fødselsdagsgave eller til andre anledninger til børn fra 5 år Båden er over 8 cm høj, 23 cm lang og 7 cm bred Ingen brug for batterier - Brandvæsnets redningsbåd drives udelukkende af børns fantasi 5+, 144 elements, 191mm x 262mm x 61mm...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: LEGO
Kategori: LEGO
Artikel nr.: 60373
EAN: 5702017416335
Varenr.: 3127923
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
LEGO Brandvæsnets redningsbåd 60373
123 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
LEGO City Fire 60373 - Fire Rescue Boat
-12%149 kr
Før 169 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
LEGO City Fire 60373 - Fire Rescue Boat billede

Produktinformation

Exciting firefighting adventures await with this LEGO® City Fire Rescue Boat (60373) playset, featuring a cool toy fireboat and speedboat dinghy. Kids can launch LEGO water elements from the boat’s extinguisher and firefighter jetpack to knock out the LEGO flames. Just add the 3 included minifigures and let the fun begin. Digital building fun for kids aged 5+, This LEGO construction set includes a step-by-step printed building guide and the LEGO Builder app – a digital building companion with intuitive zoom and rotate tools that enable kids to visualize each model from all angles as they build. Putting kids at the heart of the action, LEGO City playsets deliver an enjoyable build-and-play experience with feature-rich buildings, realistic vehicles and fun characters that inspire imaginative, action-packed play. Toy firefighter boat – Hours of action-packed firefighting fun awaits with this LEGO® City Fire Rescue Boat (60373) playset, What’s in the box? – Everything kids need to build a toy firefighter boat and speedboat dinghy, plus 4 minifigures with fun accessories, including a firefighting jetpack, Features and functions – Kids can launch LEGO® water elements from the fireboat’s extinguisher and firefighter jetpack, A gift for any occasion – Give this set as a birthday, holiday or any-day treat for kids aged 5+ who love cool action toys, Dimensions – The Fire Rescue Boat measures over 3 in. (8 cm) high, 9 in. (23 cm) long and 2.5 in. (7 cm) wide, No batteries required – The Fire Rescue Boat is powered by kids’ imaginations, Interactive digital building guide included – Kids can zoom, rotate and view the models in this set from all angles as they build them with the LEGO® Builder app for smartphones and tablets, Developing kids’ creative skills – Children grow confidence and key life skills through independent and group LEGO® play, A focus on quality – All LEGO® components meet strict industry standards to ensure they are consistent, compatible and fun to build with: it’s been that way since 1958, Tested for safety – LEGO® bricks and pieces are dropped, heated, crushed, twisted and analyzed to make sure they meet stringent global standards for safety.

Produktspecifikationer

Mærke: Lego
Kategori: Lego
EAN: 5702017416335
Varenr.: C32764
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
LEGO 60373 City Fire Boat - GEEKD.dk
165 kr
Til butik
Gå til Kids-world.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
LEGO ® City - Brandvæsnets Redningsbåd 60373 - 144 Dele
179,95 kr
Til butik
Gå til Legekæden
TrustScore 4.5 ud af 54,4
60373 LEGO City Fire Brandvæsnets redningsbåd
179,95 kr
Til butik
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Lego City - Brandvæsnets Redningsbåd - 60373
209,95 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LEGO ® City - Brandvæsnets Redningsbåd 60373 - 144 Dele koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LEGO ® City - Brandvæsnets Redningsbåd 60373 - 144 Dele koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK123 kr162 krKøb
2Komplett DK123 kr123 krKøb
3Teknikproffset DK149 kr198 krKøb
4Geekd165 kr165 krKøb
5Kids-world.dk179,95 kr179,95 krKøb
6Legekæden179,95 kr179,95 krKøb
7Gucca.dk209,95 kr209,95 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LEGO ® City - Brandvæsnets Redningsbåd 60373 - 144 Dele

PriceData har fulgt prisen på LEGO ® City - Brandvæsnets Redningsbåd 60373 - 144 Dele i 180 dage. Laveste pris i perioden er 116 kr (registreret d. 7. marts 2026), højeste er 126 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 122 kr.

Den nuværende pris på 123 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 5 prisfald og 3 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 9 prisændringer for LEGO ® City - Brandvæsnets Redningsbåd 60373 - 144 Dele. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 9 prisændringer for LEGO ® City - Brandvæsnets Redningsbåd 60373 - 144 Dele de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026123 kr3 kr (2%)
17. mar. 2026126 kr10 kr (9%)
7. mar. 2026116 kr9 kr (7%)
1. mar. 2026125 kr1 kr (1%)
1. feb. 2026126 kr7 kr (6%)
30. jan. 2026119 kr7 kr (6%)
7. dec. 2025126 kr7 kr (6%)
5. dec. 2025119 kr2 kr (2%)
4. dec. 2025121 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret