Gå til hovedindhold

LEGO ® City - Eksprestog 60337 - Motoriseret - 764 Dele

LEGOByggelegetøjFjernstyret med forlygterKreativ leg og byggeriEAN: 5702017162126

LEGO City Eksprestog 60337 med motoriseret ekspreslokomotiv og 24 sporstykker. Inkluderer spisevogn, passagervogn og 6 minifigurer til kreativ leg. Læs mere

Pris fra 919 krtil 1.101 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 182 kr (17% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 898 kr 12. maj

Sammenlign priser på LEGO ® City - Eksprestog 60337 - Motoriseret - 764 Dele og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 919 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LEGO City 60337 Eksprestog
919 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LEGO City 60337 Eksprestog
936 kr
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
LEGO Eksprestog 60337
999 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
LEGO 60337 City Passenger Bullet Train - GEEKD.dk
1.039 kr
Til butik
Gå til Legekæden
TrustScore 4.5 ud af 54,4
60337 LEGO City Trains Eksprestog
1.049,95 kr
Til butik
Gå til Kids-world.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
LEGO ® City - Eksprestog 60337 - Motoriseret - 764 Dele
1.087,95 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
LEGO City Trains - Snabbtåg 60337
-21%1.101 kr
Før 1.399 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LEGO ® City - Eksprestog 60337 - Motoriseret - 764 Dele koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LEGO ® City - Eksprestog 60337 - Motoriseret - 764 Dele koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK919 kr958 krKøb
2Proshop DK936 kr975 krKøb
3Komplett DK999 kr999 krKøb
4Geekd1.039 kr1.039 krKøb
5Legekæden1.049,95 kr1.049,95 krKøb
6Kids-world.dk1.087,95 kr1.087,95 krKøb
7Teknikproffset DK1.101 kr1.160 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

LEGO City Eksprestog 60337

LEGO

LEGO City Eksprestog 60337 med motoriseret ekspreslokomotiv og 24 sporstykker. Inkluderer spisevogn, passagervogn og 6 minifigurer til kreativ leg.

• eksprestog
• passagertog
• fjernstyret tog
• motoriseret tog
• lego tog
• city tog
• togbane
• sporstykker
• Kreativ leg og byggeri
• Fjernstyret med forlygter

Beskrivelse

LEGO City Eksprestog 60337 er det ultimative togsæt for børn fra 7 år og opefter. Dette fantastiske byggesæt indeholder et fjernstyret ekspreslokomotiv med fungerende, dæmpbare forlygter samt LEGO Powered Up-teknologi. Sættet omfatter en spisevogn med plads til croissanter og drikkevarer, en passagervogn med plads til bagage og cykler, plus en moderne perron. Med 24 sporstykker (16 buede og 8 lige) kan børn bygge deres egen togbane. De 6 inkluderede minifigurer med tilbehør som bærbar computer, telefon og kørestol skaber mulighed for timevis af realistisk rollespil. Toget styres via fjernbetjening eller smartphone med LEGO Powered Up-appen. Et perfekt legesæt til kreative børn og togentusiaster.

Specifikationer

vægt:2250 gram
garanti:2 år
batterier:10 x AAA (medfølger ikke)
tilbehør:Bærbar computer, telefon, cykel, kørestol, mappe, rygsæk, hotdog
antal_dele:764 dele
ce_mærket:Ja
funktioner:Dæmpbare forlygter
dimensioner:86 x 5 x 10 cm
minifigurer:6 stk
sporstykker:24 stk (16 buede, 8 lige)
aldersgruppe:7+ år
fjernbetjening:LEGO Powered Up

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor mange sporstykker følger med togsættet?

Der følger 24 sporstykker med - 16 buede og 8 lige sporstykker, så du kan bygge din egen togbane.

Kan toget styres med smartphone?

Ja, toget kan styres både med den medfølgende fjernbetjening og via smartphone med LEGO Powered Up-appen.

Hvilke batterier kræves til toget?

Toget kræver 10 stk AAA-batterier, som desværre ikke medfølger i sættet og skal købes separat.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LEGO ® City - Eksprestog 60337 - Motoriseret - 764 Dele

PriceData har fulgt prisen på LEGO ® City - Eksprestog 60337 - Motoriseret - 764 Dele i 160 dage. Laveste pris i perioden er 729 kr (registreret d. 24. februar 2026), højeste er 919 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 902 kr.

Den nuværende pris på 919 kr er 2% over normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 4 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 13 prisændringer for LEGO ® City - Eksprestog 60337 - Motoriseret - 764 Dele. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 13 prisændringer for LEGO ® City - Eksprestog 60337 - Motoriseret - 764 Dele de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026919 kr1 kr (0%)
30. maj 2026918 kr2 kr (0%)
29. maj 2026916 kr3 kr (0%)
28. maj 2026919 kr3 kr (0%)
26. maj 2026916 kr1 kr (0%)
23. maj 2026915 kr4 kr (0%)
20. maj 2026919 kr3 kr (0%)
18. maj 2026916 kr18 kr (2%)
12. maj 2026898 kr21 kr (2%)
20. mar. 2026919 kr2 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret