Gå til hovedindhold

LEGO City sporvogn og station 60423 - Downtown Streetcar

LEGOByggelegetøj811 dele byggesætKreativ rollelegEAN: 5702017589190

LEGO City Letbane Og Station 60423 med moderne sporvogn og station. Indeholder 811 dele, 6 minifigurer og førerhund til kreativ rolleleg og byggefun. Læs mere

Pris fra 439 krtil 846 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 407 kr (48% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på LEGO City sporvogn og station 60423 - Downtown Streetcar og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 439 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LEGO City 60423 Letbane og station
-20%439 kr
Før 549 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
LEGO 60423 City Tram with Stop - GEEKD.dk
573 kr
Til butik
Gå til Kids-world.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
LEGO ® City - Letbane Og Station 60423 - 811 Dele
619,95 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
LEGO City Tog 60423 - ekspresstoppested i centrum
644 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
LEGO City sporvogn og station 60423 - Downtown Streetcar
-3%679 kr
Før 699 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
LEGO City sporvogn og station 60423 - Downtown Streetcar
-3%699 kr
Før 719 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
LEGO City sporvogn og station 60423
846 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LEGO City sporvogn og station 60423 - Downtown Streetcar koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LEGO City sporvogn og station 60423 - Downtown Streetcar koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK439 kr478 krKøb
2Geekd573 kr573 krKøb
3Kids-world.dk619,95 kr619,95 krKøb
4Teknikproffset DK644 kr693 krKøb
5Boligcenter DK679 kr679 krKøb
6Vivas DK699 kr778 krKøb
7Komplett DK846 kr846 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

LEGO City Letbane Og Station 60423

LEGO

LEGO City Letbane Og Station 60423 med moderne sporvogn og station. Indeholder 811 dele, 6 minifigurer og førerhund til kreativ rolleleg og byggefun.

• lego city
• letbane
• sporvogn
• trolleybus
• lego tog
• byggeklodser
• city sæt
• Kreativ rolleleg
• 811 dele byggesæt

Beskrivelse

LEGO City Letbane Og Station 60423 er et spændende byggesæt til børn fra 7 år med 811 dele. Sættet indeholder en moderne letbane med dobbelte indgangsdøre og 2 førerkabiner samt en station med kaffebar og perron til passagerer. De 6 inkluderede minifigurer, herunder en karakter med førerhund og en med kørestol, muliggør fantasifuld rolleleg. Letbanetoget måler over 53 cm i længden og har lyst interiør med siddepladser. Stationen omfatter påstigningsplader og tilbehør som kørestol, kaffekrus og billetter. Med LEGO Builder app kan børn følge 3D byggevejledning med zoom- og drejeværktøjer. Dette kreative legetøj kombineres perfekt med andre LEGO City sæt for at udvide den fantasifulde byverden.

Specifikationer

tilbehør:Kørestol, kaffekrus, avis, telefon, billet
antal_dele:811 dele
dimensioner:53 x 5 x 10 cm
minifigurer:6 stk
bygningstyper:Letbane og station
kompatibilitet:Andre LEGO City sæt
anbefalet_alder:7+ år
byggevejledning:Trykt + LEGO Builder app
særlige_figurer:Førerhund, kørestolsbruger
specielle_funktioner:Dobbeltdøre, påstigningsplader, kaffebar

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor mange dele indeholder sættet?

LEGO City Letbane Og Station 60423 indeholder 811 dele, som kan bygges til en komplet letbane med station.

Hvilken alder er sættet beregnet til?

Sættet er anbefalet til børn fra 7 år og opefter, da det indeholder mindre dele og er et avanceret byggesæt.

Kan sættet kombineres med andre LEGO City sæt?

Ja, letbanen kan kombineres med andre LEGO City sæt for at skabe en større by med flere transportmuligheder og bygninger.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LEGO City sporvogn og station 60423 - Downtown Streetcar

PriceData har fulgt prisen på LEGO City sporvogn og station 60423 - Downtown Streetcar i 185 dage. Laveste pris i perioden er 439 kr (registreret d. 23. maj 2026), højeste er 549 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 525 kr.

Den nuværende pris på 439 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 20% den seneste måned. Der er registreret 8 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 14 prisændringer for LEGO City sporvogn og station 60423 - Downtown Streetcar. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 14 prisændringer for LEGO City sporvogn og station 60423 - Downtown Streetcar de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 2026439 kr110 kr (20%)
19. maj 2026549 kr40 kr (8%)
29. apr. 2026509 kr40 kr (7%)
11. apr. 2026549 kr40 kr (8%)
10. apr. 2026509 kr40 kr (7%)
29. mar. 2026549 kr40 kr (8%)
27. mar. 2026509 kr40 kr (7%)
19. jan. 2026549 kr40 kr (8%)
17. jan. 2026509 kr40 kr (7%)
2. jan. 2026549 kr40 kr (8%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret