Gå til hovedindhold

LEGO ® City - Hovedbanegård 60469 - 752 Dele

LEGOSamleklodser752 dele med elevatorKreativ leg og byggeoplevelseEAN: 5702017822181

LEGO City Hovedbanegård 60469 med 752 dele. Detaljeret 3-etagers togstation med fungerende elevator, klokketårn og 6 minifigurer til fantasifuld leg. Læs mere

Pris fra 439 krtil 846 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 407 kr (48% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på LEGO ® City - Hovedbanegård 60469 - 752 Dele og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 439 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LEGO City 60469 Hovedbanegård
-20%439 kr
Før 549 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
LEGO 60469 City Central Station - GEEKD.dk
575 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
LEGO tog - City Centralbanegård 60469
-6%649 kr
Før 689 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
LEGO tog - City Centralbanegård 60469
-6%669 kr
Før 709 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Kids-world.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
LEGO ® City - Hovedbanegård 60469 - 752 Dele
692,95 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
LEGO LEGO City - Central togstation (60469)
702 kr
Til butik
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Lego City - Hovedbanegård - 60469
719,95 kr
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
LEGO City centralbanegård 60469
846 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LEGO ® City - Hovedbanegård 60469 - 752 Dele koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LEGO ® City - Hovedbanegård 60469 - 752 Dele koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK439 kr478 krKøb
2Geekd575 kr575 krKøb
3Boligcenter DK649 kr649 krKøb
4Vivas DK669 kr748 krKøb
5Kids-world.dk692,95 kr692,95 krKøb
6Teknikproffset DK702 kr761 krKøb
7Gucca.dk719,95 kr719,95 krKøb
8Komplett DK846 kr846 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

LEGO City Hovedbanegård 60469

LEGO

LEGO City Hovedbanegård 60469 med 752 dele. Detaljeret 3-etagers togstation med fungerende elevator, klokketårn og 6 minifigurer til fantasifuld leg.

• lego togstation
• hovedbanegård
• lego city
• togbane
• banegård
• lego klodser
• byggeklodser
• rolleleg
• Kreativ leg og byggeoplevelse
• 752 dele med elevator

Beskrivelse

LEGO City Hovedbanegård 60469 er et detaljeret byg-selv-sæt med 752 elementer til børn fra 7 år. Den imponerende 3-etagers togstation har et klassisk klokketårn, hyggelig kaffebar, fungerende elevator, kontrolrum og 2 perroner. Sættet indeholder også en vedligeholdelsesvogn med personlift, 6 minifigurer, babyfigur og 2 duefigurer. Med køreplan, billetautomat og realistiske detaljer inspirerer det til kreativ rolleleg og historiefortælling. Perfekt til at kombinere med andre LEGO City sæt for udvidede legemuligheder.

Specifikationer

tema:LEGO City
alder:7+ år
dybde:30 cm
vægt:Ca. 2 kg
bredde:44 cm
højde:33 cm
materiale:ABS plastik
antal_dele:752 klodser
funktioner:Fungerende elevator, klokketårn, kaffebar
certificering:CE-mærket
antal_minifigurer:6 minifigurer + babyfigur

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Fra hvilken alder er LEGO City Hovedbanegård egnet?

Sættet er anbefalet til børn fra 7 år og opefter, og indeholder små dele som ikke er egnede til børn under 3 år.

Hvor mange minifigurer følger med sættet?

Sættet indeholder 6 minifigurer, 1 babyfigur og 2 duefigurer til fantasifuld rolleleg og historiefortælling.

Kan togstationen fungere sammen med andre LEGO tog?

Ja, Hovedbanegården er designet til at passe sammen med andre LEGO City togsæt og kan udvide legemulighederne betydeligt.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LEGO ® City - Hovedbanegård 60469 - 752 Dele

PriceData har fulgt prisen på LEGO ® City - Hovedbanegård 60469 - 752 Dele i 181 dage. Laveste pris i perioden er 439 kr (registreret d. 23. maj 2026), højeste er 549 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 527 kr.

Den nuværende pris på 439 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 20% den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 21 prisændringer for LEGO ® City - Hovedbanegård 60469 - 752 Dele. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 21 prisændringer for LEGO ® City - Hovedbanegård 60469 - 752 Dele de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 2026439 kr110 kr (20%)
16. maj 2026549 kr30 kr (6%)
14. maj 2026519 kr7 kr (1%)
13. maj 2026512 kr7 kr (1%)
8. maj 2026519 kr30 kr (5%)
3. maj 2026549 kr30 kr (6%)
19. apr. 2026519 kr11 kr (2%)
2. apr. 2026530 kr11 kr (2%)
1. apr. 2026541 kr11 kr (2%)
31. mar. 2026530 kr11 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret