Gå til hovedindhold

Laufen Pro-N toiletsæde med Soft Close. Passer til Laufen Pro N toiletter og hængeskåle, undtagen Back To Wall modeller.

LaufenSanitetSoft Close teknologiBadeværelse moderniseringEAN: 4014804798311

Laufen Pro-N toiletsæde med Soft Close og rustfrie beslag. Fremstillet i duroplast af Pressalit med 10 års garanti. Passer til Pro-N toiletter og hængeskåle. Læs mere

Pris fra 556 krtil 703,75 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 147,75 kr (21% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 500,4 kr 30. apr.

Sammenlign priser på Laufen Pro-N toiletsæde med Soft Close. Passer til Laufen Pro N toiletter og hængeskåle, undtagen Back To Wall modeller. og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 556 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Laufen Pro N Toiletsde med Softclose, hvid
556 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Laufen Pro N toiletsæde, soft close, hvid
589 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Laufen Pro N toiletbræt, soft close, hvid
589 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
623 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Laufen Pro N toiletsæde, soft close, hvid
625 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Laufen Pro-N toiletsæde i hårdt plast med soft close- hvid
647 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Laufen Pro-N toiletsæde til S-lås med soft close
648,7 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Pro-N Hvid Toiletsæde Soft Close
681,8 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Laufen pro-n toiletsæde med softclose. Hvid
702,5 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Pro-n hvid toiletsæde soft close
703,75 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Laufen Pro-N toiletsæde med Soft Close. Passer til Laufen Pro N toiletter og hængeskåle, undtagen Back To Wall modeller. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Laufen Pro-N toiletsæde med Soft Close. Passer til Laufen Pro N toiletter og hængeskåle, undtagen Back To Wall modeller. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1WATTOO.DK556 kr556 krKøb
2CompletVVS589 kr589 krKøb
3LavprisVVS589 kr589 krKøb
4CS MEGASTORE DK623 kr662 krKøb
5BilligVVS DK625 kr625 krKøb
6Elvvs.dk647 kr647 krKøb
7EL-GROSSISTEN648,7 kr648,7 krKøb
8Billigelogvvs.dk681,8 kr681,8 krKøb
9vvsfittings.dk702,5 kr702,5 krKøb
10MaintainIt703,75 kr703,75 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Laufen Pro-N Toiletsæde

Laufen

Laufen Pro-N toiletsæde med Soft Close og rustfrie beslag. Fremstillet i duroplast af Pressalit med 10 års garanti. Passer til Pro-N toiletter og hængeskåle.

• toiletsæde
• wc-sæde
• laufen sæde
• pro-n sæde
• soft close sæde
• pressalit sæde
• Badeværelse modernisering
• Soft Close teknologi

Beskrivelse

Laufen Pro-N toiletsæde er et eksklusivt toiletsæde designet af den finske designer Antti Ylisassis. Sædet er fremstillet i hårdt duroplast med faste, rustfrie og syrefaste beslag. Den indbyggede Soft Close-funktion sikrer lydløs og glidende lukning af både låg og sæde. Toiletsædet er produceret af den anerkendte danske producent Pressalit, hvilket garanterer høj kvalitet understøttet af 10 års garanti. Sædet er specielt designet til Laufen Pro-N serien og passer perfekt på alle gulvstående Pro-N toiletter, undtagen Back-To-Wall modellen. Det passer også på Pro-N hængeskål. Med sit tidløse nordiske design kombinerer sædet enkelhed med elegance og skaber en raffineret løsning til moderne badeværelser.

Specifikationer

farve:Hvid
vægt:2.2 kg
beslag:Rustfrie og syrefaste
bredde:36.5 cm
højde:6.5 cm
garanti:10 år
længde:45.5 cm
designer:Antti Ylisassis
materiale:Hårdt duroplast
montering:Nedefra
producent:Pressalit
softclose:Ja
quickrelease:Nej
kompatibilitet:Laufen Pro-N toiletter og hængeskåle

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Passer sædet til mit Laufen Pro-N toilet?

Ja, toiletsædet passer til alle Laufen Pro-N gulvstående toiletter og hængeskåle, undtagen Back-To-Wall modellen.

Hvad er Soft Close funktionen?

Soft Close sikrer at både låg og sæde lukker lydløst og glidende uden at falde ned. Det forhindrer slam og beskytta toilet og sæde.

Hvor længe er garantien?

Toiletsædet har 10 års garanti fra Pressalit, som er den anerkendte danske producent af høj kvalitets toiletsæder.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Laufen Pro-N toiletsæde med Soft Close. Passer til Laufen Pro N toiletter og hængeskåle, undtagen Back To Wall modeller.

PriceData har fulgt prisen på Laufen Pro-N toiletsæde med Soft Close. Passer til Laufen Pro N toiletter og hængeskåle, undtagen Back To Wall modeller. i 183 dage. Laveste pris i perioden er 500,4 kr (registreret d. 20. april 2026), højeste er 589 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 556 kr.

Den nuværende pris på 556 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 6% den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 22 prisændringer for Laufen Pro-N toiletsæde med Soft Close. Passer til Laufen Pro N toiletter og hængeskåle, undtagen Back To Wall modeller.. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 22 prisændringer for Laufen Pro-N toiletsæde med Soft Close. Passer til Laufen Pro N toiletter og hængeskåle, undtagen Back To Wall modeller. de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 2026556 kr33 kr (6%)
26. maj 2026589 kr33 kr (6%)
23. maj 2026556 kr33 kr (6%)
22. maj 2026589 kr33 kr (6%)
8. maj 2026556 kr33 kr (6%)
7. maj 2026589 kr33 kr (6%)
4. maj 2026556 kr55,6 kr (11%)
30. apr. 2026500,4 kr88,6 kr (15%)
29. apr. 2026589 kr88,6 kr (18%)
20. apr. 2026500,4 kr55,6 kr (10%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret