Gå til hovedindhold

LAPP MOBILITY Type 2 opladningskabel, op til 22 kW, 3 m, orange () 32 A, 3-faset, til opladning af hybrid- og elbiler med Type 2-tilslutning

Pris fra 1.091 krtil 1.259 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 168 kr (13% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 978 kr 8. apr.

Sammenlign priser på LAPP MOBILITY Type 2 opladningskabel, op til 22 kW, 3 m, orange () 32 A, 3-faset, til opladning af hybrid- og elbiler med Type 2-tilslutning og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1091 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Lapp Mobility Type 2 Ladekabel Op Til 22 Kw 3 M Orange
1.091 kr
Til butik
Lapp Mobility Type 2 Ladekabel Op Til 22 Kw 3 M Orange billede

Produktinformation

Lapp Mobility - 65755 - Type 2 Ladekabel - Op Til 22 Kw - 3 M - Orange

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 65755
EAN: 4064728471302
Varenr.: 1001579576
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Lapp Mobility Type 2 Ladekabel til elbil 22 kW - 3 Meter
1.091 kr
Til butik
Gå til Av-Cables DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Type 2 opladningskabel til elbil 22 kW - 3 m
1.099 kr
Til butik
Type 2 opladningskabel til elbil 22 kW - 3 m billede

Produktinformation

Få pålidelig opladning af elbil med dette Type 2 ladekabel, velegnet til elbil, ladestation, wallbox og ladestander. Det er et praktisk valg, når du vil have et dedikeret ladekabel til daglig brug derhjemme eller ved faste ladesteder. Kablet er et Mode 3-ladekabel med Type 2 hunstik i bilenden og Type 2 hanstik til ladestation, så du kan bruge det på moderne ladeløsninger. Med en kabellængde på 3 m er det velegnet, når bilen holder tæt på ladestanderen. Op til 22 kW ved 32 A Med en maks ladeeffekt på 22 kW, strømstyrke på 32 A og nominel spænding på 440 V (AC) er kablet egnet til AC-opladning, når ladestation og bil understøtter det. Det 3-fasede kabel gør det muligt at udnytte højere ladeeffekt sammenlignet med et 1-faset kabel. Nem håndtering ved ladestanderen Kablet er af typen glat kabel, hvilket gør det nemt at rulle ud og lægge på plads igen ved ladestanderen. Sølvbelagte kontakter i stikforbindelserne sikrer god elektrisk kontakt mellem elbil og ladestation. Beskyttelse og standarder Beskyttelsesklasse IP55 angiver, at produktet har en specificeret beskyttelse mod støv og vand. Kablet er produceret efter IEC- og EN-standarder. I pakken: 1 x Type 2 ladekabel til elbil 22 kW - 3 m.

Produktspecifikationer

Mærke: AV-Cables.dk
Kategori: Ladekabel til elbil
Artikel nr.: 65755
EAN: 4064728471302
Varenr.: 70127
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
LAPP MOBILITY Type 2 opladningskabel, op til 22 kW, 3 m, orange () 32 A, 3-faset, til opladning af hybrid- og elbiler med Type 2-tilslutning
-12%1.132 kr
Før 1.289 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LAPP Type 2 Charging Cable, up to 22 kW, 3 m, orange
1.186 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Lapp Mobility Type 2 Ladekabel Op Til 22 Kw 3 M Orange
1.259 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LAPP MOBILITY Type 2 opladningskabel, op til 22 kW, 3 m, orange () 32 A, 3-faset, til opladning af hybrid- og elbiler med Type 2-tilslutning koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LAPP MOBILITY Type 2 opladningskabel, op til 22 kW, 3 m, orange () 32 A, 3-faset, til opladning af hybrid- og elbiler med Type 2-tilslutning koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.091 kr1.091 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.091 kr1.091 krKøb
3Av-Cables DK1.099 kr1.099 krKøb
4Teknikproffset DK1.132 kr1.191 krKøb
5Proshop DK1.186 kr1.186 krKøb
6Ultrashop1.259 kr1.259 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LAPP MOBILITY Type 2 opladningskabel, op til 22 kW, 3 m, orange () 32 A, 3-faset, til opladning af hybrid- og elbiler med Type 2-tilslutning

PriceData har fulgt prisen på LAPP MOBILITY Type 2 opladningskabel, op til 22 kW, 3 m, orange () 32 A, 3-faset, til opladning af hybrid- og elbiler med Type 2-tilslutning i 166 dage. Laveste pris i perioden er 978 kr (registreret d. 8. april 2026), højeste er 1.198 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.093 kr.

Den nuværende pris på 1.091 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 15 prisfald og 15 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 31 prisændringer for LAPP MOBILITY Type 2 opladningskabel, op til 22 kW, 3 m, orange () 32 A, 3-faset, til opladning af hybrid- og elbiler med Type 2-tilslutning. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 31 prisændringer for LAPP MOBILITY Type 2 opladningskabel, op til 22 kW, 3 m, orange () 32 A, 3-faset, til opladning af hybrid- og elbiler med Type 2-tilslutning de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20261.091 kr8 kr (1%)
26. maj 20261.083 kr8 kr (1%)
24. maj 20261.091 kr8 kr (1%)
23. maj 20261.083 kr8 kr (1%)
21. maj 20261.091 kr8 kr (1%)
20. maj 20261.083 kr8 kr (1%)
19. maj 20261.091 kr9 kr (1%)
18. maj 20261.082 kr8 kr (1%)
17. maj 20261.090 kr1 kr (0%)
16. maj 20261.091 kr8 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret