Gå til hovedindhold

LAPP MOBILITY HELIX Type 2 opladningskabel, op til 22 kW, 5 m, orange (5555935015) 32 A, 3-faset, til opladning af hybrid- og elbiler med Type 2-tilslutning

Pris fra 1.391 krtil 1.569 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 178 kr (11% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.055 kr 4. apr.

Sammenlign priser på LAPP MOBILITY HELIX Type 2 opladningskabel, op til 22 kW, 5 m, orange (5555935015) 32 A, 3-faset, til opladning af hybrid- og elbiler med Type 2-tilslutning og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1391 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Lapp ÖLFLEX 5555935015 opladningskabel til elbil Orange Type 2 3 5 m
1.391 kr
Til butik
Lapp ÖLFLEX 5555935015 opladningskabel til elbil Orange Type 2 3 5 m billede

Produktinformation

Lapp ÖLFLEX 5555935015. Kabelfarve: Orange, Stik 1: Type 2, Stik 2: Type 2. Maksimal driftseffekt (trefaset): 22 kW, Maksimal driftsstrøm (trefaset): 32 A, Driftsspænding: 440 V. Kabellængde: 5 m. Antal pr. pakke: 1 stk

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 61798
EAN: 4064727469928
Varenr.: 1000923479
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Lapp Mobility Type 2 Ladekabel til elbil 22 kW - 5 Meter
1.417 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LAPP Type 2 HELIX Convenience Charging Cable, up to 22 kW, 5 m, orange
1.483 kr
Til butik
LAPP Type 2 HELIX Convenience Charging Cable, up to 22 kW, 5 m, orange billede

Produktinformation

(5555935015) 32 A, 3 phases, for charging hybrid and electric cars with Type 2 connection. LAPP HELIX Type 2 charging cables connect your EV to the charging station, charging pole or wallbox - for easy charging at home or on the road. Simply connect the coupling of the cable to the car and the plug to the power source. The charging process is automatically started and finished by the on-board electronics. LAPP charging cables are suitable for plug-in hybrid (PHEV) and battery electric vehicles (BEV).

Produktspecifikationer

Mærke: LAPP
Kategori: Elbil ladere
Artikel nr.: 4064727469928
EAN: 4064727469928
Varenr.: 3213084
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Lapp ÖLFLEX 5555935015 lade­kabel til elbil - Type 2 til Type 2, 5 m, orange
1.499 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Lapp ÖLFLEX 5555935015 lade­kabel til elbil - Type 2 til Type 2, 5 m, orange
1.519 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
LAPP MOBILITY HELIX Type 2 opladningskabel, op til 22 kW, 5 m, orange (5555935015) 32 A, 3-faset, til opladning af hybrid- og elbiler med Type 2-tilslutning
-18%1.538 kr
Før 1.879 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Lapp ÖLFLEX 5555935015 opladningskabel til elbil Orange Type 2 3 5 m
1.569 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LAPP MOBILITY HELIX Type 2 opladningskabel, op til 22 kW, 5 m, orange (5555935015) 32 A, 3-faset, til opladning af hybrid- og elbiler med Type 2-tilslutning koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LAPP MOBILITY HELIX Type 2 opladningskabel, op til 22 kW, 5 m, orange (5555935015) 32 A, 3-faset, til opladning af hybrid- og elbiler med Type 2-tilslutning koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.391 kr1.391 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.417 kr1.417 krKøb
3Proshop DK1.483 kr1.483 krKøb
4Boligcenter DK1.499 kr1.499 krKøb
5Vivas DK1.519 kr1.588 krKøb
6Teknikproffset DK1.538 kr1.597 krKøb
7Ultrashop1.569 kr1.569 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LAPP MOBILITY HELIX Type 2 opladningskabel, op til 22 kW, 5 m, orange (5555935015) 32 A, 3-faset, til opladning af hybrid- og elbiler med Type 2-tilslutning

PriceData har fulgt prisen på LAPP MOBILITY HELIX Type 2 opladningskabel, op til 22 kW, 5 m, orange (5555935015) 32 A, 3-faset, til opladning af hybrid- og elbiler med Type 2-tilslutning i 188 dage. Laveste pris i perioden er 1.055 kr (registreret d. 4. april 2026), højeste er 1.483 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.337 kr.

Den nuværende pris på 1.391 kr er 4% over normalprisen. Prisen er steget 10% den seneste måned. Der er registreret 36 prisfald og 16 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 52 prisændringer for LAPP MOBILITY HELIX Type 2 opladningskabel, op til 22 kW, 5 m, orange (5555935015) 32 A, 3-faset, til opladning af hybrid- og elbiler med Type 2-tilslutning. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 52 prisændringer for LAPP MOBILITY HELIX Type 2 opladningskabel, op til 22 kW, 5 m, orange (5555935015) 32 A, 3-faset, til opladning af hybrid- og elbiler med Type 2-tilslutning de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
20. maj 20261.391 kr128 kr (10%)
15. maj 20261.263 kr3 kr (0%)
1. maj 20261.260 kr2 kr (0%)
25. apr. 20261.262 kr2 kr (0%)
20. apr. 20261.260 kr223 kr (15%)
18. apr. 20261.483 kr223 kr (18%)
17. apr. 20261.260 kr173 kr (16%)
11. apr. 20261.087 kr163 kr (13%)
10. apr. 20261.250 kr195 kr (18%)
4. apr. 20261.055 kr22 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret