Gå til hovedindhold

Lancôme Lancome 24H Drama Liqui-Pencil 1,2 g - 02 French Chocolate Matte

LancômeEyelinerEAN: 3614273436663
Pris fra 172 krtil 230 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 58 kr (25% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 157,25 kr 24. mar.

Sammenlign priser på Lancome 24H Drama Liqui-Pencil 1,2 g - 02 French Chocolate Matte og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 172 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Lancome 24H Drama Liquid-Pencil 02 French Chocolate
-26%172 kr
Før 232 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Lancome 24H Drama Liquid-Pencil 02 French Chocolate billede

Produktinformation

Lancôme 24H Drama Liquid Pencil. Få et dramatisk øjenlook, der holder hele dagen, med Up to 24H Drama Liquid-Pencil-eyelineren. Disse gel-eyelinerblyanter glider ultralet hen over huden og giver holdbar og intens farve med bare ét strøg og kommer i en række matte, metalliske og glitrende finishes. Denne holdbare eyeliner har en unik gelformel. Den har den intense farve fra en flydende eyeliner og den nemme påføring fra en blyant. Konsistensen, der er fuld af rent farvepigment, kan tones ud, når den lige er påført, og sætter sig hurtigt, hvorefter den ikke tværes eller gnides ud eller flytter sig nogen steder - og er dermed ekstrem holdbar. Påfør lineren med lette strøg, hvis du ønsker perfekte og præcise streger, eller ton straks ud, hvis du vil have en øjeblikkelig øjenskygge- eller smokey eye-effekt - Et dobbelt polymerkompleks gør, at produktet klæber til huden og ikke drysser (holder i 24 timer, vandfast) - En flygtig glidende olie giver en nærende farvefyldighed og masser af pigment, der lægger sig på øjenlåget - De bløde vokstyper smelter på huden og giver en cremet konsistens, der glider let på huden og er nem at tone ud - Er beriget med flygtige glidende olier, der giver en fløjlsblød og behagelig følelse hele dagen - Påfør eyelineren så tæt på vipperne som muligt, hvis du ønsker en tæt streg, eller opbyg et dramatisk katteøjne- eller smokey eye-look ved at øge afstanden gradvist. - Brug spidsen af blyanten til at udfylde eventuelle mellemrum mellem vipperne. - Ton farven ud straks efter påføringen, når du vil skabe et douce eller smokey look, da denne gel-eyeliner er ultravandfast og sætter sig hurtigt. Pro-tip! Til brune øjne: Prøv de varme og gyldne nuancer som blå (#6 Parisian Night), violet (#7 Purple Cabaret) og grønblå (#5 Seine Sparkles). Hvis du har grønne øjne, kan du tegne en streg langs den nederste vippekant med sort for at modvirke rødme og prøve farverne lilla (#7 Purple Cabaret), oliven (#3 Green Metropolitan) og kobber (#2 French Chocolate). Til dig med blå øjne: Prøv de brune og bronzefarvede toner samt guld (#4 Leading Lights) eller marineblå (#6 Parisian Night).

Produktspecifikationer

Mærke: Lancôme
Kategori: Eyeliner og kajal
Vægt: 8g
Artikel nr.: LC8615
EAN: 3614273436663
Varenr.: B070808
Gå til NiceHair.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Lancome 24H Drama Liqui-Pencil 1,2 g - 02 French Chocolate Matte
-25%172,5 kr
Før 230 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Lancome 24H Drama Liqui-Pencil 1,2 g - 02 French Chocolate Matte billede

Produktinformation

Lancôme 24H Drama Liqui-Pencil - 02 French Chocolate Matte er en **lækker gel-eyeliner**, som glider super nemt på huden og giver en intens og holdbar farve i bare ét enkelt strøg. Den intense farve minder om den farve som en flydende eyeliner giver, og...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Lancome
Kategori: Eyeliner
EAN: 3614273436663
Varenr.: 93665
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Lancôme 24H Drama Liqui-Pencil 02 - 1 g
194 kr
Til butik
Lancôme 24H Drama Liqui-Pencil 02 - 1 g billede

Produktinformation

Dramatisk præcision med 24-timers holdbarhed Lancôme 24H Drama Liqui-Pencil i nuancen 02 repræsenterer den ultimative fusion af innovation og elegance inden for eyeliner-teknologi. Denne avancerede gel-formel kombinerer den intensive farveeffekt fra en flydende eyeliner med den enkle applicering af en traditionel blyant, hvilket skaber en revolutionerende oplevelse for den elegante makeup-entusiast. Den præcisions-vandtætte kajal leverer en rig, brun metallic-finish, der fremhæver øjnenes naturlige skønhed med ekstraordinær intensitet. Formlen indeholder et dobbelt polymerkompleks, der sikrer exceptionel vedhæftning og 24-timers holdbarhed, mens nærende olier og bløde vokser skaber en fløjlsblød applicering, der smelter perfekt mod huden. Denne dramatiske brune eyeliner blyant tilbyder uovertruffen alsidighed – fra eksakte linjer til smokey eye-effekter – og repræsenterer Lancômes engagement i at levere makeup-værktøjer af højeste kvalitet. Hvad der gør denne eyeliner ekstraordinær Revolutionerende gel-formel, der kombinerer flydende eyeliners intensitet med blyantens præcision 24-timers vandtæt holdbarhed takket være avanceret dobbelt polymerkompleks Rig brun metallic-finish med exceptionel farveintensitet og glans Alsidighed til at skabe alt fra eksakte linjer til dramatiske smokey eye-looks Ekspertapplikation for professionelle resultater Applicer så tæt på vipperanden som muligt for præcision, eller udvisker umiddelbart efter applicering for en blød, smokey effekt, før formlen fikseres. Oplev Lancômes mesterskab inden for luxury makeup. Opdag 24H Drama Liqui-Pencil i dag og forvandl din eyeliner-rutine for altid.

Produktspecifikationer

Mærke: Lancôme
Kategori: Eyeliner
Størrelse: 1 g
Artikel nr.: 96801
EAN: 3614273436663
Varenr.: 96801
Gå til Cocopanda DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Lancôme 24H Drama Liquid Pencil 02 French Chocolate 1,2 g
-20%197 kr
Før 247 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Lancôme Autre Eye Liner 24H Drama Liquid Pencil 2
230 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Lancome 24H Drama Liqui-Pencil 1,2 g - 02 French Chocolate Matte koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Lancome 24H Drama Liqui-Pencil 1,2 g - 02 French Chocolate Matte koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Bangerhead DK172 kr172 krKøb
2NiceHair.dk172,5 kr172,5 krKøb
3NordicFeel DK194 kr194 krKøb
4Cocopanda DK197 kr197 krKøb
5Lyko DK230 kr230 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Lancome 24H Drama Liqui-Pencil 1,2 g - 02 French Chocolate Matte

PriceData har fulgt prisen på Lancome 24H Drama Liqui-Pencil 1,2 g - 02 French Chocolate Matte i 166 dage. Laveste pris i perioden er 156 kr (registreret d. 15. januar 2026), højeste er 206 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 177 kr.

Den nuværende pris på 172 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 26 prisfald og 27 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 54 prisændringer for Lancome 24H Drama Liqui-Pencil 1,2 g - 02 French Chocolate Matte. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 54 prisændringer for Lancome 24H Drama Liqui-Pencil 1,2 g - 02 French Chocolate Matte de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026172 kr
31. maj 2026172,5 kr
30. maj 2026172 kr
28. maj 2026172,5 kr11,5 kr (6%)
25. maj 2026184 kr9 kr (5%)
24. maj 2026175 kr9 kr (5%)
23. maj 2026184 kr9 kr (5%)
22. maj 2026175 kr3 kr (2%)
15. maj 2026172 kr3 kr (2%)
14. maj 2026175 kr3 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret