Gå til hovedindhold

Lancôme Lancome 24H Drama Liqui-Pencil 1.2 g - 05 Seine Sparkles Glitter

LancômeEyelinerEAN: 3614273436694
Pris fra 172 krtil 194 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 22 kr (11% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 157,25 kr 30. mar.

Sammenlign priser på Lancome 24H Drama Liqui-Pencil 1.2 g - 05 Seine Sparkles Glitter og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 172 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Lancome 24H Drama Liquid-Pencil 05 Seine Sparkles
-26%172 kr
Før 232 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Lancome 24H Drama Liquid-Pencil 05 Seine Sparkles billede

Produktinformation

Lancôme 24H Drama Liquid Pencil. Få et dramatisk øjenlook, der holder hele dagen, med Up to 24H Drama Liquid-Pencil-eyelineren. Disse gel-eyelinerblyanter glider ultralet hen over huden og giver holdbar og intens farve med bare ét strøg og kommer i en række matte, metalliske og glitrende finishes. Denne holdbare eyeliner har en unik gelformel. Den har den intense farve fra en flydende eyeliner og den nemme påføring fra en blyant. Konsistensen, der er fuld af rent farvepigment, kan tones ud, når den lige er påført, og sætter sig hurtigt, hvorefter den ikke tværes eller gnides ud eller flytter sig nogen steder - og er dermed ekstrem holdbar. Påfør lineren med lette strøg, hvis du ønsker perfekte og præcise streger, eller ton straks ud, hvis du vil have en øjeblikkelig øjenskygge- eller smokey eye-effekt - Et dobbelt polymerkompleks gør, at produktet klæber til huden og ikke drysser (holder i 24 timer, vandfast) - En flygtig glidende olie giver en nærende farvefyldighed og masser af pigment, der lægger sig på øjenlåget - De bløde vokstyper smelter på huden og giver en cremet konsistens, der glider let på huden og er nem at tone ud - Er beriget med flygtige glidende olier, der giver en fløjlsblød og behagelig følelse hele dagen - Påfør eyelineren så tæt på vipperne som muligt, hvis du ønsker en tæt streg, eller opbyg et dramatisk katteøjne- eller smokey eye-look ved at øge afstanden gradvist. - Brug spidsen af blyanten til at udfylde eventuelle mellemrum mellem vipperne. - Ton farven ud straks efter påføringen, når du vil skabe et douce eller smokey look, da denne gel-eyeliner er ultravandfast og sætter sig hurtigt. Pro-tip! Til brune øjne: Prøv de varme og gyldne nuancer som blå (#6 Parisian Night), violet (#7 Purple Cabaret) og grønblå (#5 Seine Sparkles). Hvis du har grønne øjne, kan du tegne en streg langs den nederste vippekant med sort for at modvirke rødme og prøve farverne lilla (#7 Purple Cabaret), oliven (#3 Green Metropolitan) og kobber (#2 French Chocolate). Til dig med blå øjne: Prøv de brune og bronzefarvede toner samt guld (#4 Leading Lights) eller marineblå (#6 Parisian Night).

Produktspecifikationer

Mærke: Lancôme
Kategori: Eyeliner og kajal
Vægt: 8g
Artikel nr.: LC8618
EAN: 3614273436694
Varenr.: B070811
Gå til NiceHair.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Lancome 24H Drama Liqui-Pencil 1.2 g - 05 Seine Sparkles Glitter
-25%172,5 kr
Før 230 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Lancome 24H Drama Liqui-Pencil 1.2 g - 05 Seine Sparkles Glitter billede

Produktinformation

Lancôme 24H Drama Liqui-Pencil - 05 Seine Sparkles Glitter er en **lækker gel-eyeliner**, som glider super nemt på huden og giver en intens og holdbar farve i bare ét enkelt strøg. Den intense farve minder om den farve som en flydende eyeliner giver, og...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Lancome
Kategori: Eyeliner
EAN: 3614273436694
Varenr.: 93668
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Lancôme Autre Eye Liner 24H Drama Liquid Pencil 5
173 kr
Til butik
Lancôme Autre Eye Liner 24H Drama Liquid Pencil 5 billede

Produktinformation

Lancôme 24H Drama Liquid Pencil. Få et dramatisk øjenlook, der holder hele dagen, med Up to 24H Drama Liquid-Pencil-eyelineren. Disse gel-eyelinerblyanter glider ultralet hen over huden og giver holdbar og intens farve med bare ét strøg og kommer i en række matte, metalliske og glitrende finishes. Denne holdbare eyeliner har en unik gelformel. Den har den intense farve fra en flydende eyeliner og den nemme påføring fra en blyant. Konsistensen, der er fuld af rent farvepigment, kan tones ud, når den lige er påført, og sætter sig hurtigt, hvorefter den ikke tværes eller gnides ud eller flytter sig nogen steder – og er dermed ekstrem holdbar. Påfør lineren med lette strøg, hvis du ønsker perfekte og præcise streger, eller ton straks ud, hvis du vil have en øjeblikkelig øjenskygge- eller smokey eye-effekt - Et dobbelt polymerkompleks gør, at produktet klæber til huden og ikke drysser (holder i 24 timer, vandfast)  – En flygtig glidende olie giver en nærende farvefyldighed og masser af pigment, der lægger sig på øjenlåget – De bløde vokstyper smelter på huden og giver en cremet konsistens, der glider let på huden og er nem at tone ud – Er beriget med flygtige glidende olier, der giver en fløjlsblød og behagelig følelse hele dagen – Påfør eyelineren så tæt på vipperne som muligt, hvis du ønsker en tæt streg, eller opbyg et dramatisk katteøjne- eller smokey eye-look ved at øge afstanden gradvist. – Brug spidsen af blyanten til at udfylde eventuelle mellemrum mellem vipperne. – Ton farven ud straks efter påføringen, når du vil skabe et douce eller smokey look, da denne gel-eyeliner er ultravandfast og sætter sig hurtigt. Pro-tip! Til brune øjne: Prøv de varme og gyldne nuancer som blå (#6 Parisian Night), violet (#7 Purple Cabaret) og grønblå (#5 Seine Sparkles). Hvis du har grønne øjne, kan du tegne en streg langs den nederste vippekant med sort for at modvirke rødme og prøve farverne lilla (#7 Purple Cabaret), oliven (#3 Green Metropolitan) og kobber (#2 French Chocolate). Til dig med blå øjne: Prøv de brune og bronzefarvede toner samt guld (#4 Leading Lights) eller marineblå (#6 Parisian Night). Lancôme Autre Eye Liner 24H Drama Liquid Pencil 5...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Lancôme
Kategori: Eyeliner
Størrelse: 1.000000000
Artikel nr.: LC8618
EAN: 3614273436694
Varenr.: 2065-718-0002
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Lancôme 24H Drama Liqui-Pencil 05 - 1 g
194 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Lancome 24H Drama Liqui-Pencil 1.2 g - 05 Seine Sparkles Glitter koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Lancome 24H Drama Liqui-Pencil 1.2 g - 05 Seine Sparkles Glitter koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Bangerhead DK172 kr172 krKøb
2NiceHair.dk172,5 kr172,5 krKøb
3Lyko DK173 kr173 krKøb
4NordicFeel DK194 kr194 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Lancome 24H Drama Liqui-Pencil 1.2 g - 05 Seine Sparkles Glitter

PriceData har fulgt prisen på Lancome 24H Drama Liqui-Pencil 1.2 g - 05 Seine Sparkles Glitter i 166 dage. Laveste pris i perioden er 156 kr (registreret d. 17. januar 2026), højeste er 207 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 176 kr.

Den nuværende pris på 172 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 22 prisfald og 24 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 47 prisændringer for Lancome 24H Drama Liqui-Pencil 1.2 g - 05 Seine Sparkles Glitter. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 47 prisændringer for Lancome 24H Drama Liqui-Pencil 1.2 g - 05 Seine Sparkles Glitter de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026172 kr
31. maj 2026172,5 kr
30. maj 2026172 kr
28. maj 2026172,5 kr11,5 kr (6%)
25. maj 2026184 kr9 kr (5%)
24. maj 2026175 kr9 kr (5%)
23. maj 2026184 kr9 kr (5%)
22. maj 2026175 kr3 kr (2%)
15. maj 2026172 kr3 kr (2%)
14. maj 2026175 kr3 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret