Gå til hovedindhold

Lancôme Lancome 24H Drama Liqui-Pencil 1.2 g - 07 Purple Cabaret Metallic

LancômeEyelinerEAN: 3614273436717
Pris fra 129 krtil 196 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 67 kr (34% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Lancome 24H Drama Liqui-Pencil 1.2 g - 07 Purple Cabaret Metallic og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 129 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Hobbix
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Lancome 24H drama liqui-pencil 07 purple cabaret
129 kr
Til butik
Lancome 24H drama liqui-pencil 07 purple cabaret billede

Produktspecifikationer

Kategori: Øjne
EAN: 3614273436717
Varenr.: 3614273436717
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Lancome 24H Drama Liquid-Pencil 07 Purple Cabaret
-26%172 kr
Før 232 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Lancome 24H Drama Liquid-Pencil 07 Purple Cabaret billede

Produktinformation

Lancôme 24H Drama Liquid Pencil. Få et dramatisk øjenlook, der holder hele dagen, med Up to 24H Drama Liquid-Pencil-eyelineren. Disse gel-eyelinerblyanter glider ultralet hen over huden og giver holdbar og intens farve med bare ét strøg og kommer i en række matte, metalliske og glitrende finishes. Denne holdbare eyeliner har en unik gelformel. Den har den intense farve fra en flydende eyeliner og den nemme påføring fra en blyant. Konsistensen, der er fuld af rent farvepigment, kan tones ud, når den lige er påført, og sætter sig hurtigt, hvorefter den ikke tværes eller gnides ud eller flytter sig nogen steder - og er dermed ekstrem holdbar. Påfør lineren med lette strøg, hvis du ønsker perfekte og præcise streger, eller ton straks ud, hvis du vil have en øjeblikkelig øjenskygge- eller smokey eye-effekt - Et dobbelt polymerkompleks gør, at produktet klæber til huden og ikke drysser (holder i 24 timer, vandfast) - En flygtig glidende olie giver en nærende farvefyldighed og masser af pigment, der lægger sig på øjenlåget - De bløde vokstyper smelter på huden og giver en cremet konsistens, der glider let på huden og er nem at tone ud - Er beriget med flygtige glidende olier, der giver en fløjlsblød og behagelig følelse hele dagen - Påfør eyelineren så tæt på vipperne som muligt, hvis du ønsker en tæt streg, eller opbyg et dramatisk katteøjne- eller smokey eye-look ved at øge afstanden gradvist. - Brug spidsen af blyanten til at udfylde eventuelle mellemrum mellem vipperne. - Ton farven ud straks efter påføringen, når du vil skabe et douce eller smokey look, da denne gel-eyeliner er ultravandfast og sætter sig hurtigt. Pro-tip! Til brune øjne: Prøv de varme og gyldne nuancer som blå (#6 Parisian Night), violet (#7 Purple Cabaret) og grønblå (#5 Seine Sparkles). Hvis du har grønne øjne, kan du tegne en streg langs den nederste vippekant med sort for at modvirke rødme og prøve farverne lilla (#7 Purple Cabaret), oliven (#3 Green Metropolitan) og kobber (#2 French Chocolate). Til dig med blå øjne: Prøv de brune og bronzefarvede toner samt guld (#4 Leading Lights) eller marineblå (#6 Parisian Night).

Produktspecifikationer

Mærke: Lancôme
Kategori: Eyeliner og kajal
Vægt: 8g
Artikel nr.: LC8620
EAN: 3614273436717
Varenr.: B070813
Gå til NiceHair.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Lancome 24H Drama Liqui-Pencil 1.2 g - 07 Purple Cabaret Metallic
-25%172,5 kr
Før 230 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Lancome 24H Drama Liqui-Pencil 1.2 g - 07 Purple Cabaret Metallic billede

Produktinformation

Lancôme 24H Drama Liqui-Pencil - 07 Purple Cabaret Metallic er en **lækker gel-eyeliner**, som glider super nemt på huden og giver en intens og holdbar farve i bare ét enkelt strøg. Den intense farve minder om den farve som en flydende eyeliner giver, og...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Lancome
Kategori: Eyeliner
EAN: 3614273436717
Varenr.: 93670
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Lancôme Autre Eye Liner 24H Drama Liquid Pencil 7
173 kr
Til butik
Gå til Cocopanda DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Lancôme 24H Drama Liquid Pencil 07 Purple Cabaret 1,2 g
-20%189 kr
Før 237 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Lancôme 24H Drama Liqui-Pencil 07 - 1 g
196 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Lancome 24H Drama Liqui-Pencil 1.2 g - 07 Purple Cabaret Metallic koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Lancome 24H Drama Liqui-Pencil 1.2 g - 07 Purple Cabaret Metallic koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Hobbix129 kr129 krKøb
2Bangerhead DK172 kr172 krKøb
3NiceHair.dk172,5 kr172,5 krKøb
4Lyko DK173 kr173 krKøb
5Cocopanda DK189 kr189 krKøb
6NordicFeel DK196 kr196 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Lancome 24H Drama Liqui-Pencil 1.2 g - 07 Purple Cabaret Metallic

PriceData har fulgt prisen på Lancome 24H Drama Liqui-Pencil 1.2 g - 07 Purple Cabaret Metallic i 115 dage. Laveste pris i perioden er 129 kr (registreret d. 10. februar 2026), højeste er 191,24 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 151 kr.

Den nuværende pris på 129 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 25% den seneste måned. Der er registreret 7 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 13 prisændringer for Lancome 24H Drama Liqui-Pencil 1.2 g - 07 Purple Cabaret Metallic. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 13 prisændringer for Lancome 24H Drama Liqui-Pencil 1.2 g - 07 Purple Cabaret Metallic de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
18. maj 2026129 kr43 kr (25%)
17. maj 2026172 kr43 kr (33%)
3. maj 2026129 kr55 kr (30%)
2. maj 2026184 kr7,24 kr (4%)
1. maj 2026191,24 kr62,24 kr (48%)
16. apr. 2026129 kr34 kr (21%)
15. apr. 2026163 kr34 kr (26%)
9. mar. 2026129 kr32 kr (20%)
8. mar. 2026161 kr32 kr (25%)
26. feb. 2026129 kr32 kr (20%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret