Gå til hovedindhold

Trådløst netværkskort USB - Lanberg NC-1200-WIE, 1200 Mbit/s

LanbergNetværkskort og -adaptereEAN: 5901969438673
Pris fra 109 krtil 209 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 100 kr (48% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 102 kr 26. mar.

Sammenlign priser på Trådløst netværkskort USB - Lanberg NC-1200-WIE, 1200 Mbit/s og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 109 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Lanberg Netværksadapter SuperSpeed USB 3.0 1200Mbps Trådløs
109 kr
Til butik
Lanberg Netværksadapter SuperSpeed USB 3.0 1200Mbps Trådløs billede

Produktinformation

Lanberg NC-1200-WIE - Netværksadapter - USB 3.0 - Wi-Fi 5

Produktspecifikationer

Mærke: Lanberg
Artikel nr.: NC-1200-WIE
EAN: 5901969438673
Varenr.: 1001023948
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Lanberg NC-1200-WIE AC1200 Dual Band Wi-Fi USB Adapter
119 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Trådløst netværkskort USB - Lanberg NC-1200-WIE, 1200 Mbit/s
-6%189 kr
Før 202 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Trådløst netværkskort USB - Lanberg NC-1200-WIE, 1200 Mbit/s billede

Produktinformation

Stabilt trådløst netværk til din pcLanberg NC-1200-WIE er et kompakt trådløst netværkskort til USB, der giver hurtig Wi‑Fi-forbindelse op til 1200 Mbit/s. Det er ideelt til stationære eller bærbare pc’er, hvor du ønsker pålidelig adgang til nettet på både 2,4 og 5 GHz. Den eksterne, justerbare antenne med op til 5 dBi hjælper med at få bedre signal i hjemmet eller på kontoret.Nem installation og bred kompatibilitetAdapteren er USB‑drevet og tilsluttes direkte i en USB 3.2 Gen 1‑port. Den understøtter moderne sikkerhed som WPA2‑PSK og fungerer med Windows, macOS og Linux, så du kommer hurtigt online uden besvær.Grænseflade: USB, WLANUSB-version: 3.2 Gen 1Wi‑Fi-standarder: Wi‑Fi 5 (802.11ac), Wi‑Fi 4 (802.11n)Maks. datahastighed: 1.200 Mbit/sBånd: Dual‑band 2,4 / 5 GHz (2,4 – 5 GHz)Antenne: Ekstern, 2x2, forstærkning op til 5 dBiSikkerhed: WEP (64/128‑bit), WPA, WPA‑PSK, WPA2, WPA2‑PSK, WMM, WPS (PIN/PBC)Chipset: Realtek RTL8812BUStrøm: USB‑drevetKomponent til: PCMål (H × B × D): 1,03 × 2,05 × 4,62 cmVægt: 24 gDriftstemp.: 0 – 40 °C; Fugtniveau: 10 – 90 %Understøttede OS: Windows XP/7/8/10/11 inkl. x64, Windows Vista/Vista x64, macOS, Linux...

Produktspecifikationer

Mærke: Lanberg
Kategori: Trådløse netværkskort
Vægt: 0.14g
EAN: 5901969438673
Varenr.: 1892871
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Trådløst netværkskort USB - Lanberg NC-1200-WIE, 1200 Mbit/s
-6%209 kr
Før 222 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Trådløst netværkskort USB - Lanberg NC-1200-WIE, 1200 Mbit/s koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Trådløst netværkskort USB - Lanberg NC-1200-WIE, 1200 Mbit/s koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK109 kr109 krKøb
2Proshop DK119 kr158 krKøb
3Boligcenter DK189 kr189 krKøb
4Vivas DK209 kr288 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Trådløst netværkskort USB - Lanberg NC-1200-WIE, 1200 Mbit/s

PriceData har fulgt prisen på Trådløst netværkskort USB - Lanberg NC-1200-WIE, 1200 Mbit/s i 183 dage. Laveste pris i perioden er 102 kr (registreret d. 26. marts 2026), højeste er 242 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 116 kr.

Den nuværende pris på 109 kr er 6% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 4% den seneste måned. Der er registreret 48 prisfald og 33 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 79 prisændringer for Trådløst netværkskort USB - Lanberg NC-1200-WIE, 1200 Mbit/s. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 79 prisændringer for Trådløst netværkskort USB - Lanberg NC-1200-WIE, 1200 Mbit/s de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026109 kr3 kr (3%)
27. maj 2026106 kr1 kr (1%)
26. maj 2026107 kr1 kr (1%)
23. maj 2026108 kr4 kr (4%)
22. maj 2026112 kr2 kr (2%)
21. maj 2026110 kr3 kr (3%)
20. maj 2026107 kr5 kr (4%)
17. maj 2026112 kr4 kr (4%)
15. maj 2026108 kr4 kr (4%)
12. maj 2026112 kr6 kr (5%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret