Gå til hovedindhold

ASUS USB-AC58 Wireless-AC1300 MU-MIMO USB 3.0 Adapter Trådløs Adapter - GEEKD.dk

ASUSNetværkskort og -adaptereEAN: 4718017973946
Pris fra 194 krtil 374 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 180 kr (48% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 189 kr 24. maj

Sammenlign priser på ASUS USB-AC58 Wireless-AC1300 MU-MIMO USB 3.0 Adapter Trådløs Adapter - GEEKD.dk og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 194 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS Netværksadapter SuperSpeed USB 3.0 1267Gbps Trådløs
194 kr
Til butik
ASUS Netværksadapter SuperSpeed USB 3.0 1267Gbps Trådløs billede

Produktinformation

ASUS USB-AC58 - Netværksadapter - USB 3.0 - Wi-Fi 5

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 90IG06I0-BM0400
EAN: 4718017973946
Varenr.: 998321421
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS USB-AC58 - USB 3.0 -Wi-Fi 5 - 2.4/5 GHz
216 kr
Til butik
ASUS USB-AC58 - USB 3.0 -Wi-Fi 5 - 2.4/5 GHz billede

Produktinformation

USB Wi‑Fi-adapter, der giver fleksibel ekstern trådløs forbindelse til bærbare og stationære pc'er ved hjælp af SuperSpeed USB og Wi‑Fi 5 for pålidelige højhastighedsforbindelser på tværs af to bånd. Medfølgende USB-forlængerkabel og aftagelig high‑gain-antenne giver frihed til at finjustere placering for bedre modtagelse, mulighed for opgradering af antenne og øget dækning. Grænseflade: SuperSpeed USB 3.0 Protokol: Wi‑Fi 5 Dataoverførselshastighed: 1267 Gbps Frekvensbånd: 2.4 GHz, 5 GHz Antenne: Aftagelig high‑gain Medfølger: USB-forlængerkabel Egenskaber: WPS Standarder: IEEE 802.11b/a/g/n/ac Aftagelig antenne og forlængerkabel gør det nemt at placere adapteren for stærkere modtagelse og op til 10x større dækning end Wireless‑G-adaptere, mens Wi‑Fi 5 og SuperSpeed USB understøtter praktisk, stabil trådløs ydeevne til dagligt brug.

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Netvaerksadapter netkort printserver mv
Artikel nr.: 90IG06I0-BM0400
EAN: 4718017973946
Varenr.: 2937661
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
ASUS USB-AC58 Wireless-AC1300 MU-MIMO USB 3.0 Adapter Trådløs Adapter - GEEKD.dk
234 kr
Til butik
ASUS USB-AC58 Wireless-AC1300 MU-MIMO USB 3.0 Adapter Trådløs Adapter - GEEKD.dk billede

Produktinformation

ASUS USB-AC58 ASUS USB-AC58. Bedste Wi-Fi standard: Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi-bånd: Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz). Produktfarve: Sort Porte & Grænseflader Ethernet LAN-porte (RJ-45) 0 Netværk Ethernet LAN Ingen Wi-Fi-bånd Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz) Bedste...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Trådløs Adapter
EAN: 4718017973946
Varenr.: 51247833186640
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
ASUS Netværksadapter SuperSpeed USB 3.0 1267Gbps Trådløs
251 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ASUS Netværksadapter SuperSpeed USB 3.0 1267Gbps Trådløs
279 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Asus Usb-ac58 Wifi 5 Usb 3.0-adapter
374 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS USB-AC58 Wireless-AC1300 MU-MIMO USB 3.0 Adapter Trådløs Adapter - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS USB-AC58 Wireless-AC1300 MU-MIMO USB 3.0 Adapter Trådløs Adapter - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK194 kr194 krKøb
2Proshop DK216 kr255 krKøb
3Geekd234 kr234 krKøb
4Teknikproffset DK251 kr300 krKøb
5Ultrashop279 kr279 krKøb
6Dustin DK374 kr460,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS USB-AC58 Wireless-AC1300 MU-MIMO USB 3.0 Adapter Trådløs Adapter - GEEKD.dk

PriceData har fulgt prisen på ASUS USB-AC58 Wireless-AC1300 MU-MIMO USB 3.0 Adapter Trådløs Adapter - GEEKD.dk i 180 dage. Laveste pris i perioden er 189 kr (registreret d. 24. maj 2026), højeste er 239 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 210 kr.

Den nuværende pris på 194 kr er 8% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 35 prisfald og 26 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 62 prisændringer for ASUS USB-AC58 Wireless-AC1300 MU-MIMO USB 3.0 Adapter Trådløs Adapter - GEEKD.dk. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 62 prisændringer for ASUS USB-AC58 Wireless-AC1300 MU-MIMO USB 3.0 Adapter Trådløs Adapter - GEEKD.dk de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 2026194 kr4 kr (2%)
25. maj 2026190 kr1 kr (1%)
24. maj 2026189 kr4 kr (2%)
23. maj 2026193 kr6 kr (3%)
22. maj 2026199 kr1 kr (1%)
21. maj 2026200 kr5 kr (2%)
20. maj 2026205 kr4 kr (2%)
19. maj 2026209 kr1 kr (0%)
18. maj 2026210 kr4 kr (2%)
17. maj 2026214 kr2 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret