Gå til hovedindhold

USB Wi‑Fi adapter Lanberg NC-0300-WIE - Ethernet/WLAN, 300 Mbit/s

LanbergNetværkskort og -adaptereEAN: 5901969421576
Pris fra 67 krtil 149 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 82 kr (55% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 60 kr 19. apr.

Sammenlign priser på USB Wi‑Fi adapter Lanberg NC-0300-WIE - Ethernet/WLAN, 300 Mbit/s og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 67 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Lanberg Netværksadapter USB 2.0 300Mbps Trådløs
67 kr
Til butik
Lanberg Netværksadapter USB 2.0 300Mbps Trådløs billede

Produktinformation

Lanberg NC-0300-WIE - Netværksadapter - USB 2.0 - 802.11b/g/n

Produktspecifikationer

Mærke: Lanberg
Artikel nr.: NC-0300-WIE
EAN: 5901969421576
Varenr.: 995335857
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Lanberg NC-0300-WIE - network adapter
76 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
USB Wi‑Fi adapter Lanberg NC-0300-WIE - Ethernet/WLAN, 300 Mbit/s
-13%129 kr
Før 149 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
USB Wi‑Fi adapter Lanberg NC-0300-WIE - Ethernet/WLAN, 300 Mbit/s billede

Produktinformation

Stabil trådløs forbindelse til PC og laptopFå pålidelig internetadgang med USB Wi‑Fi adapteren fra Lanberg. Den eksterne antennedesign sørger for solid signalmodtagelse, og enheden tilsluttes enkelt via USB 2.0 til både stationære og bærbare computere. Understøtter Wi‑Fi og Ethernet/WLAN-grænseflade, så du kan komme hurtigt online med op til 300 Mbit/s.Fordele ved trådløst netværkskort i USB-formatAdapteren er lille og fleksibel, men rummer to antenner med 5 dBi forstærkning for bedre rækkevidde. Den fungerer med Windows, macOS og Linux og er et godt valg til hjemmekontor, streaming og daglig surfing. Understøtter populære netværksstandarder som IEEE 802.11b/g/n samt 802.11e/k/i.Enhedstype: Trådløst netværkskort til PC/laptopTilkobling: USB 2,0Grænseflade: Ethernet / WLANMaks. datahastighed: 300 Mbit/sWi‑Fi: JaEthernet LAN: JaNetværksstandarder: IEEE 802.11b/g/n, 802.11e, 802.11k, 802.11iAntenner: 2 stk., 5 dBi, eksternDriftstemperatur: 0 – 40 °CRelativ luftfugtighed i drift: 10 – 90 %Farve: SortMål: H 0,86 cm × B 4,77 cm × D 1,83 cmIntern: Nej (ekstern USB-adapter)Understøttede systemer: Windows, macOS, Linux...

Produktspecifikationer

Mærke: Lanberg
Kategori: Trådløse netværkskort
Vægt: 0.11g
EAN: 5901969421576
Varenr.: 1892624
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
USB Wi‑Fi adapter Lanberg NC-0300-WIE - Ethernet/WLAN, 300 Mbit/s
-12%149 kr
Før 169 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad USB Wi‑Fi adapter Lanberg NC-0300-WIE - Ethernet/WLAN, 300 Mbit/s koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad USB Wi‑Fi adapter Lanberg NC-0300-WIE - Ethernet/WLAN, 300 Mbit/s koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK67 kr67 krKøb
2Proshop DK76 kr115 krKøb
3Boligcenter DK129 kr129 krKøb
4Vivas DK149 kr228 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for USB Wi‑Fi adapter Lanberg NC-0300-WIE - Ethernet/WLAN, 300 Mbit/s

PriceData har fulgt prisen på USB Wi‑Fi adapter Lanberg NC-0300-WIE - Ethernet/WLAN, 300 Mbit/s i 173 dage. Laveste pris i perioden er 60 kr (registreret d. 19. april 2026), højeste er 128 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 82 kr.

Den nuværende pris på 67 kr er 18% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 20% den seneste måned. Der er registreret 15 prisfald og 28 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 44 prisændringer for USB Wi‑Fi adapter Lanberg NC-0300-WIE - Ethernet/WLAN, 300 Mbit/s. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 44 prisændringer for USB Wi‑Fi adapter Lanberg NC-0300-WIE - Ethernet/WLAN, 300 Mbit/s de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
16. maj 202667 kr10 kr (13%)
14. maj 202677 kr9 kr (13%)
10. maj 202668 kr55 kr (45%)
9. maj 2026123 kr14 kr (13%)
8. maj 2026109 kr13 kr (14%)
6. maj 202696 kr12 kr (14%)
5. maj 202684 kr11 kr (15%)
2. maj 202673 kr10 kr (16%)
29. apr. 202663 kr1 kr (2%)
22. apr. 202662 kr2 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret