Gå til hovedindhold

Kingston IronKey Vault Privacy 50 (USB-C 3.2) - 64GB - USB Stick

KingstonUSB-flashdrevEAN: 0740617330236
Pris fra 870 krtil 1.036 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 166 kr (16% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 786 kr 4. mar.

Sammenlign priser på Kingston IronKey Vault Privacy 50 (USB-C 3.2) - 64GB - USB Stick og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 870 kr. 2 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Kingston IronKey Vault Privacy 50C 64GB USB-C 3.2 Gen 1 Blå
870 kr
Til butik
Kingston IronKey Vault Privacy 50C 64GB USB-C 3.2 Gen 1 Blå billede

Produktinformation

Kingston IronKey Vault Privacy 50C - USB flashdrive - krypteret - 64 GB - USB-C 3.2 Gen 1 - TAA-kompatibel

Produktspecifikationer

Artikel nr.: IKVP50C/64GB
EAN: 0740617330236
Varenr.: 1000957274
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Kingston IronKey Vault Privacy 50 (USB-C 3.2) - 64GB - USB Stick
960 kr
Til butik
Kingston IronKey Vault Privacy 50 (USB-C 3.2) - 64GB - USB Stick billede

Produktinformation

USB-stick, 64 GB, USB 3.1 Gen 1 USB-C tilslutning, overførselshastighed op til 250MB/s (læs) / op til 180MB/s (skrive), 256 bit (AES) kryptering / 256 (FIPS), beskyttende hætte, farve: blå - Kingston IronKey Vault Privacy 50-serien er premium USB Type-A- og USB Type-C-drev, der leverer sikkerhed i enterprise-klassen med FIPS 197-certificeret AES 256-bit hardwarekryptering i XTS-tilstand, inklusive beskyttelse mod BadUSB via digitalt signeret firmware og mod brute force-adgangskodeangreb. VP50 er penetrationstestet (pen-testet) for sikkerhed i enterprise-klassen. Da den tilbyder krypteret lagring under brugerens fysiske kontrol, er VP50-serien overlegen i forhold til at bruge internettet og cloud-tjenester til at beskytte data. FIPS 197-certificeret med XTS-AES 256-bit kryptering Beskyttelse mod brute force- og BadUSB-angreb Pen-testet for sikkerhed i enterprise-klassen Mulighed for flere adgangskoder med kompleks/ny adgangssætnings-tilstand Dobbelt skrivebeskyttelsesindstillinger (Read-Only) Lokal administration af drev til små og mellemstore virksomheder...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Kingston
Kategori: USB Stick
Artikel nr.: IKVP50C/64GB
EAN: 0740617330236
Varenr.: 3273206
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Kingston Ironkey Vault Privacy 50c 64gb Usb-c Sort, Blå
-0%1.036 kr
Før 1.036,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Kingston Ironkey Vault Privacy 50c 64gb Usb-c Sort, Blå billede

Produktinformation

FIPS 197-certificeret AES-256 XTS-hardwarekryptering beskytter data Højhastigheds USB-C-overførsler, 250 MB/s læsning og 180 MB/s skrivning Skrivebeskyttet tilstand og fysisk skrivebeskyttelseskontakt forhindrer ændringer Admin- og brugerroller med nulstilling af adgangskode forenkler enhedsstyring Kompakt hætteform med nøglering, fungerer med Windows 10/11 og macOS...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Kingston
Kategori: Krypterede USB-sticks
Artikel nr.: IKVP50C/64GB
EAN: 0740617330236
Varenr.: 5020051036

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kingston IronKey Vault Privacy 50 (USB-C 3.2) - 64GB - USB Stick koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kingston IronKey Vault Privacy 50 (USB-C 3.2) - 64GB - USB Stick koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK870 kr870 krKøb
2Proshop DK960 kr999 krKøb
3Dustin DK1.036 kr1.122,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Kingston IronKey Vault Privacy 50 (USB-C 3.2) - 64GB - USB Stick

PriceData har fulgt prisen på Kingston IronKey Vault Privacy 50 (USB-C 3.2) - 64GB - USB Stick i 180 dage. Laveste pris i perioden er 688 kr (registreret d. 26. december 2025), højeste er 930 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 862 kr.

Den nuværende pris på 870 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 37 prisfald og 38 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 76 prisændringer for Kingston IronKey Vault Privacy 50 (USB-C 3.2) - 64GB - USB Stick. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 76 prisændringer for Kingston IronKey Vault Privacy 50 (USB-C 3.2) - 64GB - USB Stick de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026870 kr2 kr (0%)
31. maj 2026872 kr2 kr (0%)
29. maj 2026874 kr1 kr (0%)
25. maj 2026875 kr1 kr (0%)
23. maj 2026874 kr1 kr (0%)
22. maj 2026875 kr2 kr (0%)
20. maj 2026873 kr1 kr (0%)
17. maj 2026874 kr7 kr (1%)
15. maj 2026867 kr2 kr (0%)
14. maj 2026865 kr2 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret