Gå til hovedindhold

Kingston IronKey Vault Privacy 50 Series 32GB USB 3.2 Gen 1 USB stick Blå

KingstonUSB-flashdrevEAN: 0740617329056
Pris fra 671 krtil 999 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 328 kr (33% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 661 kr 15. maj

Sammenlign priser på Kingston IronKey Vault Privacy 50 Series 32GB USB 3.2 Gen 1 USB stick Blå og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 671 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Kingston IronKey Vault Privacy 50 Series 32GB USB 3.2 Gen 1 USB stick Blå
671 kr
Til butik
Kingston IronKey Vault Privacy 50 Series 32GB USB 3.2 Gen 1 USB stick Blå billede

Produktinformation

Kingston IronKey Vault Privacy 50 Series - USB flashdrive - krypteret - 32 GB - USB 3.2 Gen 1 - TAA-kompatibel

Produktspecifikationer

Artikel nr.: IKVP50/32GB
EAN: 0740617329056
Varenr.: 1000644763
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Kingston IronKey Vault Privacy 50 (USB-A 3.2) - 32GB - USB Stick
750 kr
Til butik
Kingston IronKey Vault Privacy 50 (USB-A 3.2) - 32GB - USB Stick billede

Produktinformation

USB-stick, 32 GB, USB 3.1 Gen 1 USB-A tilslutning, overførselshastighed op til 250MB/s (læs) / op til 180MB/s (skrive), 256 bit (AES) kryptering / 256 (FIPS), beskyttende hætte, farve: blå - Kingston IronKey Vault Privacy 50 series are premium USB Type-A and USB Type-C drives that provide enterprise-grade security with FIPS 197 certified AES 256-bit hardware-encryption in XTS mode, including safeguards against BadUSB with digitally-signed firmware and against brute force password attacks. VP50 has been penetration tested (pen tested) for enterprise-grade security. Because it provides encrypted storage under the user's physical control, the VP50 series is superior to using the internet and cloud services to safeguard data. FIPS 197 Certified with XTS-AES 256-bit Encryption Brute Force and BadUSB Attack Protection Pen tested for enterprise-grade security Multi-password option with Complex/new Passphrase modes Dual Read-Only (Write-Protect) Settings Locally Manage Drives for Small and Medium Businesses...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Kingston
Kategori: USB Stick
Artikel nr.: IKVP50/32GB
EAN: 0740617329056
Varenr.: 3081293
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Kingston 32GB IKVP50 256bit Encryption
-11%879 kr
Før 989 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Kingston 32GB IKVP50 256bit Encryption billede

Produktinformation

Kingston IronKey Vault Privacy 50 USB Memory, 32GB, blue, Vault Privacy 50 supports multi-password (Admin, User, and One-Time Recovery) option with Complex or Passphrase modes. This enhances the ability to recover access to the data if one of the passwords is forgotten. Traditional Complex mode allows for password from 6-16 characters using 3 out of 4 character sets. New passphrase mode allows for a numeric PIN, sentence, list of words or even lyrics from 10 to 64 characters long. Admin can enable a User and a One-Time Recovery password or reset the User password to restore data access. To aid in password entry, the “eye” symbol can be enabled to reveal the typed-in password, reducing typos leading to failed login attempts. Brute Force attack protection locks out User or OneTime Recovery passwords upon 10 invalid passwords entered in a row and crypto-erases the drive if the Admin password is entered incorrectly 10 times in a row. FIPS 197 Certified with XTS-AES 256-bit Encryption, Brute Force and BadUSB Attack Protection, Multi-Password Option with Complex/Passphrase modes, New Passphrase Mode, Dual Read-Only (Write-Protect) Settings, Locally Manage Drives for Small and Medium Businesses.

Produktspecifikationer

Mærke: Kingston
Kategori: USB 3.2
EAN: 0740617329056
Varenr.: C16920
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Kingston Ironkey Vault Privacy 50 32gb Usb-a Sort, Blå
999 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kingston IronKey Vault Privacy 50 Series 32GB USB 3.2 Gen 1 USB stick Blå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kingston IronKey Vault Privacy 50 Series 32GB USB 3.2 Gen 1 USB stick Blå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK671 kr671 krKøb
2Proshop DK750 kr789 krKøb
3Teknikproffset DK879 kr928 krKøb
4Dustin DK999 kr1.085,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Kingston IronKey Vault Privacy 50 Series 32GB USB 3.2 Gen 1 USB stick Blå

PriceData har fulgt prisen på Kingston IronKey Vault Privacy 50 Series 32GB USB 3.2 Gen 1 USB stick Blå i 177 dage. Laveste pris i perioden er 445 kr (registreret d. 20. december 2025), højeste er 858 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 658 kr.

Den nuværende pris på 671 kr er 2% over normalprisen. Prisen er faldet 12% den seneste måned. Der er registreret 42 prisfald og 47 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Kingston IronKey Vault Privacy 50 Series 32GB USB 3.2 Gen 1 USB stick Blå. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Kingston IronKey Vault Privacy 50 Series 32GB USB 3.2 Gen 1 USB stick Blå de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 2026671 kr7 kr (1%)
26. maj 2026678 kr7 kr (1%)
25. maj 2026671 kr14 kr (2%)
24. maj 2026685 kr67 kr (9%)
23. maj 2026752 kr97 kr (11%)
22. maj 2026849 kr15 kr (2%)
21. maj 2026834 kr84 kr (11%)
19. maj 2026750 kr7 kr (1%)
17. maj 2026743 kr65 kr (10%)
16. maj 2026678 kr17 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret