Gå til hovedindhold

Kingston IronKey Vault Privacy 50 Series 64GB USB 3.2 Gen 1 USB stick Blå

KingstonUSB-flashdrevEAN: 0740617329162
Pris fra 860 krtil 999 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 139 kr (14% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 735 kr 13. maj

Sammenlign priser på Kingston IronKey Vault Privacy 50 Series 64GB USB 3.2 Gen 1 USB stick Blå og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 860 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Kingston IronKey Vault Privacy 50 Series 64GB USB 3.2 Gen 1 USB stick Blå
860 kr
Til butik
Kingston IronKey Vault Privacy 50 Series 64GB USB 3.2 Gen 1 USB stick Blå billede

Produktinformation

Kingston IronKey Vault Privacy 50 Series - USB flashdrive - krypteret - 64 GB - USB 3.2 Gen 1 - TAA-kompatibel

Produktspecifikationer

Artikel nr.: IKVP50/64GB
EAN: 0740617329162
Varenr.: 1000644764
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Kingston IronKey Vault Privacy 50 (USB-A 3.2) - 64GB - USB Stick
925 kr
Til butik
Kingston IronKey Vault Privacy 50 (USB-A 3.2) - 64GB - USB Stick billede

Produktinformation

USB-stick, 64 GB, USB 3.1 Gen 1 USB-A tilslutning, overførselshastighed op til 250MB/s (læs) / op til 180MB/s (skrive), 256 bit (AES) kryptering / 256 (FIPS), beskyttende hætte, farve: blå - Kingston IronKey Vault Privacy 50 series are premium USB Type-A and USB Type-C drives that provide enterprise-grade security with FIPS 197 certified AES 256-bit hardware-encryption in XTS mode, including safeguards against BadUSB with digitally-signed firmware and against brute force password attacks. VP50 has been penetration tested (pen tested) for enterprise-grade security. Because it provides encrypted storage under the user's physical control, the VP50 series is superior to using the internet and cloud services to safeguard data. FIPS 197 Certified with XTS-AES 256-bit Encryption Brute Force and BadUSB Attack Protection Pen tested for enterprise-grade security Multi-password option with Complex/new Passphrase modes Dual Read-Only (Write-Protect) Settings Locally Manage Drives for Small and Medium Businesses...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Kingston
Kategori: USB Stick
Artikel nr.: IKVP50/64GB
EAN: 0740617329162
Varenr.: 3273195
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Kingston 64GB IKVP50 256bit Encryption
-30%957 kr
Før 1.359 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Kingston 64GB IKVP50 256bit Encryption billede

Produktinformation

Kingston IronKey Vault Privacy 50 USB Memory, 64GB, blue, Vault Privacy 50 supports multi-password (Admin, User, and One-Time Recovery) option with Complex or Passphrase modes. This enhances the ability to recover access to the data if one of the passwords is forgotten. Traditional Complex mode allows for password from 6-16 characters using 3 out of 4 character sets. New passphrase mode allows for a numeric PIN, sentence, list of words or even lyrics from 10 to 64 characters long. Admin can enable a User and a One-Time Recovery password or reset the User password to restore data access. To aid in password entry, the “eye” symbol can be enabled to reveal the typed-in password, reducing typos leading to failed login attempts. Brute Force attack protection locks out User or OneTime Recovery passwords upon 10 invalid passwords entered in a row and crypto-erases the drive if the Admin password is entered incorrectly 10 times in a row. FIPS 197 Certified with XTS-AES 256-bit Encryption, Brute Force and BadUSB Attack Protection, Multi-Password Option with Complex/Passphrase modes, New Passphrase Mode, Dual Read-Only (Write-Protect) Settings, Locally Manage Drives for Small and Medium Businesses.

Produktspecifikationer

Mærke: Kingston
Kategori: USB 3.2
EAN: 0740617329162
Varenr.: C16921
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Kingston Ironkey Vault Privacy 50 64gb Usb-a Sort, Blå
999 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kingston IronKey Vault Privacy 50 Series 64GB USB 3.2 Gen 1 USB stick Blå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kingston IronKey Vault Privacy 50 Series 64GB USB 3.2 Gen 1 USB stick Blå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK860 kr860 krKøb
2Proshop DK925 kr964 krKøb
3Teknikproffset DK957 kr1.006 krKøb
4Dustin DK999 kr1.085,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Kingston IronKey Vault Privacy 50 Series 64GB USB 3.2 Gen 1 USB stick Blå

PriceData har fulgt prisen på Kingston IronKey Vault Privacy 50 Series 64GB USB 3.2 Gen 1 USB stick Blå i 174 dage. Laveste pris i perioden er 570 kr (registreret d. 28. december 2025), højeste er 909 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 761 kr.

Den nuværende pris på 860 kr er 13% over normalprisen. Prisen er steget 4% den seneste måned. Der er registreret 47 prisfald og 42 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Kingston IronKey Vault Privacy 50 Series 64GB USB 3.2 Gen 1 USB stick Blå. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Kingston IronKey Vault Privacy 50 Series 64GB USB 3.2 Gen 1 USB stick Blå de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 2026860 kr14 kr (2%)
22. maj 2026846 kr6 kr (1%)
21. maj 2026852 kr32 kr (4%)
20. maj 2026820 kr1 kr (0%)
19. maj 2026819 kr10 kr (1%)
14. maj 2026809 kr74 kr (10%)
13. maj 2026735 kr98 kr (12%)
12. maj 2026833 kr26 kr (3%)
10. maj 2026807 kr72 kr (10%)
9. maj 2026735 kr7 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret