Gå til hovedindhold

Kingston Technology Kingston FURY Beast - DDR5 - modul - 8 GB - DIMM 288-PIN - 5600 MT/s / PC5-44800 - CL36 - 1.25 V - ikke bufferet - on-die ECC - sort

Kingston TechnologyRAMEAN: 0740617331776
Pris fra 943 krtil 1.219 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 276 kr (23% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Kingston FURY Beast - DDR5 - modul - 8 GB - DIMM 288-PIN - 5600 MT/s / PC5-44800 - CL36 - 1.25 V - ikke bufferet - on-die ECC - sort og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 943 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Kingston FURY Beast DDR5 8GB 5600MHz CL36 On-die ECC
943 kr
Til butik
Kingston FURY Beast DDR5 8GB 5600MHz CL36 On-die ECC billede

Produktinformation

Kingston FURY Beast - DDR5 - modul - 8 GB - DIMM 288-PIN - 5600 MT/s / PC5-44800 - CL36 - 1.25 V - ikke bufferet - on-die ECC - sort

Produktspecifikationer

Artikel nr.: KF556C36BBE-8
EAN: 0740617331776
Varenr.: 1000962153
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Kingston FURY Beast DDR5-5600 - 8GB - CL36 - Single Channel (1 pcs) - AMD EXPO & Intel XMP - Sort
-16%999 kr
Før 1.190 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Kingston FURY Beast DDR5-5600 - 8GB - CL36 - Single Channel (1 pcs) - AMD EXPO & Intel XMP - Sort billede

Produktinformation

Hukommelse (RAM), 8GB: 1 x 8GB (Single Channel), DIMM 288-pin, DDR5, hastighed: 5600 MHz (MT/s) / PC5-44800, CAS Latency: 36-38-38, spænding: 1.25 volt, ikke bufferet, On-Die ECC, understøtter AMD EXPO & Intel XMP profiler, med køleprofiler, farve: black...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Kingston
Kategori: RAM
Artikel nr.: KF556C36BBE-8
EAN: 0740617331776
Varenr.: 3136891
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Kingston FURY Beast - DDR5 - modul - 8 GB - DIMM 288-PIN - 5600 MT/s / PC5-44800 - CL36 - 1.25 V - ikke bufferet - on-die ECC - sort
1.038 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Kingston FURY Beast DDR5 8GB 5600MHz CL36 On-die ECC
1.219 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kingston FURY Beast - DDR5 - modul - 8 GB - DIMM 288-PIN - 5600 MT/s / PC5-44800 - CL36 - 1.25 V - ikke bufferet - on-die ECC - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kingston FURY Beast - DDR5 - modul - 8 GB - DIMM 288-PIN - 5600 MT/s / PC5-44800 - CL36 - 1.25 V - ikke bufferet - on-die ECC - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK943 kr943 krKøb
2Proshop DK999 kr1.038 krKøb
3CS MEGASTORE DK1.038 kr1.038 krKøb
4Ultrashop1.219 kr1.219 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Kingston FURY Beast - DDR5 - modul - 8 GB - DIMM 288-PIN - 5600 MT/s / PC5-44800 - CL36 - 1.25 V - ikke bufferet - on-die ECC - sort

PriceData har fulgt prisen på Kingston FURY Beast - DDR5 - modul - 8 GB - DIMM 288-PIN - 5600 MT/s / PC5-44800 - CL36 - 1.25 V - ikke bufferet - on-die ECC - sort i 185 dage. Laveste pris i perioden er 926 kr (registreret d. 2. december 2025), højeste er 1.199 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.074 kr.

Den nuværende pris på 943 kr er 12% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 11% den seneste måned. Der er registreret 24 prisfald og 21 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 42 prisændringer for Kingston FURY Beast - DDR5 - modul - 8 GB - DIMM 288-PIN - 5600 MT/s / PC5-44800 - CL36 - 1.25 V - ikke bufferet - on-die ECC - sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 42 prisændringer for Kingston FURY Beast - DDR5 - modul - 8 GB - DIMM 288-PIN - 5600 MT/s / PC5-44800 - CL36 - 1.25 V - ikke bufferet - on-die ECC - sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026943 kr2 kr (0%)
29. maj 2026945 kr2 kr (0%)
26. maj 2026947 kr52 kr (5%)
23. maj 2026999 kr4 kr (0%)
22. maj 20261.003 kr65 kr (6%)
20. maj 20261.068 kr1 kr (0%)
17. maj 20261.069 kr7 kr (1%)
15. maj 20261.062 kr3 kr (0%)
14. maj 20261.059 kr4 kr (0%)
16. apr. 20261.055 kr10 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret