Gå til hovedindhold

Kingston FURY Beast DDR5-5600 - 32GB - CL40 - Single Channel (1 pcs) - Intel XMP - Sort

KingstonRAMEAN: 0740617326567
Pris fra 3.609 krtil 4.994 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 1.385 kr (28% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.855 kr 18. maj

Sammenlign priser på Kingston FURY Beast DDR5-5600 - 32GB - CL40 - Single Channel (1 pcs) - Intel XMP - Sort og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3609 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Kingston FURY Beast DDR5 32GB 5600MHz CL40 On-die ECC
3.609 kr
Til butik
Kingston FURY Beast DDR5  32GB 5600MHz CL40  On-die ECC billede

Produktinformation

Bredd: 133.35 mm, Chips-organisering: 2048 x 8, Data Integrity Check: On-die ECC, Djup: 6.62 mm, Egenskaper: Kylare, dubbla rader, sexton bankar, Intel Extreme Memory Profiles (XMP 3.0), ej buffrad, Formfaktor: DIMM 288-pin, Färgkategori: Svart, Hastighet: 5600 MHz (PC5-44800), Höjd: 34.9 mm, Höjd modul (tum): 1.37, Kapacitet: 32 GB, Modulkonfiguration: 4096 x 64, RAM-prestanda: SPD - 4800 MHz - 1.1 V - CL40 - 40-39-39 | Intel Extreme Memory Profiles (XMP) - 5200 MHz - 1.25 V - CL40 - 40-40-40 | Intel Extreme Memory Profiles (XMP) - 4800 MHz - 1.1 V - CL38 - 38-38-38 | Intel Extreme Memory Profiles (XMP) - 5600 MHz - 1.25 V, Service och support: Begränsad livstidsgaranti (Ryssland - 10 år), Spänning: 1.25 V, Standarder som följs: Plug and Play, JEDEC, Teknik: DDR5 SDRAM, Typ: DRAM minnesmodul, Uppgraderingstyp: Generisk, Åtkomsttidstiming: CL40 (40-40-40).

Produktspecifikationer

Mærke: Kingston
Kategori: DDR5
EAN: 0740617326567
Varenr.: C63028
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Kingston FURY Beast DDR5-5600 - 32GB - CL40 - Single Channel (1 pcs) - Intel XMP - Sort
3.657 kr
Til butik
Kingston FURY Beast DDR5-5600 - 32GB - CL40 - Single Channel (1 pcs) - Intel XMP - Sort billede

Produktinformation

Hukommelse (RAM), 32GB: 1 x 32GB (Single Channel), DIMM 288-pin, DDR5, hastighed: 5600 MHz (MT/s) / PC5-44800, CAS Latency: 40-40-40, spænding: 1.25 volt, ikke bufferet, On-Die ECC, understøtter Intel XMP profiler, med køleprofiler, farve: black

Produktspecifikationer

Mærke: Kingston
Kategori: RAM
Artikel nr.: KF556C40BB-32
EAN: 0740617326567
Varenr.: 3066258
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Kingston FURY Beast DDR5 32GB 5600MHz CL40 On-die ECC
3.869 kr
Til butik
Kingston FURY Beast DDR5 32GB 5600MHz CL40 On-die ECC billede

Produktinformation

Kingston FURY Beast DDR5 32GB 5600MHz CL40 On-die ECC Opgrader din gaming- eller arbejdsoplevelse med Kingston FURY Beast DDR5 32GB 5600MHz CL40 On-die ECC. Denne kraftfulde RAM er designet til at levere imponerende hastigheder og pålidelig ydeevne. Med e...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: RAM
EAN: 0740617326567
Varenr.: 78762
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Kingston FURY Beast DDR5 32GB 5600MHz CL40 On-die ECC
4.276 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Kingston Fury Beast Xmp 32gb 5600mt/s Ddr5 288-pin Dimm
4.994 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kingston FURY Beast DDR5-5600 - 32GB - CL40 - Single Channel (1 pcs) - Intel XMP - Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kingston FURY Beast DDR5-5600 - 32GB - CL40 - Single Channel (1 pcs) - Intel XMP - Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Teknikproffset DK3.609 kr3.658 krKøb
2Proshop DK3.657 kr3.657 krKøb
3Ultrashop3.869 kr3.869 krKøb
4CompuMail DK4.276 kr4.276 krKøb
5Dustin DK4.994 kr5.080,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Kingston FURY Beast DDR5-5600 - 32GB - CL40 - Single Channel (1 pcs) - Intel XMP - Sort

PriceData har fulgt prisen på Kingston FURY Beast DDR5-5600 - 32GB - CL40 - Single Channel (1 pcs) - Intel XMP - Sort i 29 dage. Laveste pris i perioden er 2.855 kr (registreret d. 18. maj 2026), højeste er 3.869 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.196 kr.

Den nuværende pris på 3.609 kr er 13% over normalprisen. Prisen er steget 8% den seneste måned. Der er registreret 6 prisfald og 3 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 10 prisændringer for Kingston FURY Beast DDR5-5600 - 32GB - CL40 - Single Channel (1 pcs) - Intel XMP - Sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 10 prisændringer for Kingston FURY Beast DDR5-5600 - 32GB - CL40 - Single Channel (1 pcs) - Intel XMP - Sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20263.609 kr260 kr (7%)
29. maj 20263.869 kr586 kr (18%)
21. maj 20263.283 kr284 kr (9%)
20. maj 20262.999 kr144 kr (5%)
18. maj 20262.855 kr1 kr (0%)
13. maj 20262.856 kr2 kr (0%)
10. maj 20262.858 kr141 kr (5%)
8. maj 20262.999 kr284 kr (9%)
7. maj 20263.283 kr67 kr (2%)
5. maj 20263.350 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret