Gå til hovedindhold

Kingston FURY Beast DDR5-5600 - 16GB - CL36 - Single Channel (1 pcs) - AMD EXPO & Intel XMP - Sort

KingstonRAMEAN: 0740617330809
Pris fra 1.818 krtil 2.229 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 411 kr (18% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.685 kr 5. mar.

Sammenlign priser på Kingston FURY Beast DDR5-5600 - 16GB - CL36 - Single Channel (1 pcs) - AMD EXPO & Intel XMP - Sort og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1818 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Kingston FURY Beast DDR5 16GB 5600MHz CL36 On-die ECC
1.818 kr
Til butik
Kingston FURY Beast DDR5 16GB 5600MHz CL36 On-die ECC billede

Produktinformation

Kingston FURY Beast - DDR5 - modul - 16 GB - DIMM 288-PIN - 5600 MT/s / PC5-44800 - CL36 - 1.25 V - ikke bufferet - on-die ECC - sort

Produktspecifikationer

Artikel nr.: KF556C36BBE-16
EAN: 0740617330809
Varenr.: 1000780963
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Kingston FURY Beast 5600MHz DDR5 16GB (sort)
1.879 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Kingston FURY Beast DDR5-5600 - 16GB - CL36 - Single Channel (1 pcs) - AMD EXPO & Intel XMP - Sort
1.890 kr
Til butik
Kingston FURY Beast DDR5-5600 - 16GB - CL36 - Single Channel (1 pcs) - AMD EXPO & Intel XMP - Sort billede

Produktinformation

Hukommelse (RAM), 16GB: 1 x 16GB (Single Channel), DIMM 288-pin, DDR5, hastighed: 5600 MHz (MT/s) / PC5-44800, CAS Latency: 36-38-38, spænding: 1.25 volt, ikke bufferet, On-Die ECC, understøtter AMD EXPO & Intel XMP profiler, med køleprofiler, farve: black...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Kingston
Kategori: RAM
Artikel nr.: KF556C36BBE-16
EAN: 0740617330809
Varenr.: 3103912
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Kingston FURY Beast DDR5 16GB 5600MHz CL36 On-die ECC
2.229 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kingston FURY Beast DDR5-5600 - 16GB - CL36 - Single Channel (1 pcs) - AMD EXPO & Intel XMP - Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kingston FURY Beast DDR5-5600 - 16GB - CL36 - Single Channel (1 pcs) - AMD EXPO & Intel XMP - Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.818 kr1.818 krKøb
2Komplett DK1.879 kr1.879 krKøb
3Proshop DK1.890 kr1.890 krKøb
4Ultrashop2.229 kr2.229 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Kingston FURY Beast DDR5-5600 - 16GB - CL36 - Single Channel (1 pcs) - AMD EXPO & Intel XMP - Sort

PriceData har fulgt prisen på Kingston FURY Beast DDR5-5600 - 16GB - CL36 - Single Channel (1 pcs) - AMD EXPO & Intel XMP - Sort i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.045 kr (registreret d. 6. december 2025), højeste er 2.790 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.848 kr.

Den nuværende pris på 1.818 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 3% den seneste måned. Der er registreret 24 prisfald og 29 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 53 prisændringer for Kingston FURY Beast DDR5-5600 - 16GB - CL36 - Single Channel (1 pcs) - AMD EXPO & Intel XMP - Sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 53 prisændringer for Kingston FURY Beast DDR5-5600 - 16GB - CL36 - Single Channel (1 pcs) - AMD EXPO & Intel XMP - Sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20261.818 kr60 kr (3%)
18. maj 20261.758 kr28 kr (2%)
17. maj 20261.730 kr1 kr (0%)
16. maj 20261.729 kr14 kr (1%)
15. maj 20261.743 kr8 kr (0%)
14. maj 20261.735 kr23 kr (1%)
6. maj 20261.758 kr1 kr (0%)
2. maj 20261.757 kr1 kr (0%)
25. apr. 20261.758 kr41 kr (2%)
4. apr. 20261.717 kr15 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret