Gå til hovedindhold

Kingston FURY Beast DDR5-5600 - 16GB - CL40 - Single Channel (1 pcs) - Intel XMP - Sort

KingstonRAMEAN: 0740617325713
Pris fra 1.663 krtil 2.934 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 1.271 kr (43% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.594 kr 5. maj

Sammenlign priser på Kingston FURY Beast DDR5-5600 - 16GB - CL40 - Single Channel (1 pcs) - Intel XMP - Sort og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1663 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Kingston FURY Beast DDR5 16GB 5600MHz CL40 On-die ECC
1.663 kr
Til butik
Kingston FURY Beast DDR5 16GB 5600MHz CL40 On-die ECC billede

Produktinformation

Kingston FURY Beast - DDR5 - modul - 16 GB - DIMM 288-PIN - 5600 MT/s / PC5-44800 - CL40 - 1.25 V - ikke bufferet - on-die ECC - sort

Produktspecifikationer

Artikel nr.: KF556C40BB-16
EAN: 0740617325713
Varenr.: 999912800
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Kingston FURY Beast DDR5-5600 - 16GB - CL40 - Single Channel (1 pcs) - Intel XMP - Sort
1.743 kr
Til butik
Kingston FURY Beast DDR5-5600 - 16GB - CL40 - Single Channel (1 pcs) - Intel XMP - Sort billede

Produktinformation

Hukommelse (RAM), 16GB: 1 x 16GB (Single Channel), DIMM 288-pin, DDR5, hastighed: 5600 MHz (MT/s) / PC5-44800, CAS Latency: 40-40-40, spænding: 1.25 volt, ikke bufferet, On-Die ECC, understøtter Intel XMP profiler, med køleprofiler, farve: black

Produktspecifikationer

Mærke: Kingston
Kategori: RAM
Artikel nr.: KF556C40BB-16
EAN: 0740617325713
Varenr.: 3022591
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Kingston FURY Beast DDR5 16GB 5600MHz CL40 On-die ECC
2.069 kr
Til butik
Kingston FURY Beast DDR5 16GB 5600MHz CL40 On-die ECC billede

Produktinformation

Oplev den højtydende Kingston FURY Beast DDR5 16GB 5600MHz CL40 On-die ECC, designet til at imødekomme kravene fra gamere, professionelle og entusiaster. Med sin imponerende hastighed på 5600MHz og CL40 latency leverer denne RAM-modul en exceptionel ydeev...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: RAM
EAN: 0740617325713
Varenr.: 112031
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Kingston 16GB 5600MHz DDR5 CL40 DIMM FURY Beast Black
2.150 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Kingston Fury Beast Xmp 16gb 5600mt/s Ddr5 288-pin Dimm
2.934 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kingston FURY Beast DDR5-5600 - 16GB - CL40 - Single Channel (1 pcs) - Intel XMP - Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kingston FURY Beast DDR5-5600 - 16GB - CL40 - Single Channel (1 pcs) - Intel XMP - Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.663 kr1.663 krKøb
2Proshop DK1.743 kr1.743 krKøb
3Ultrashop2.069 kr2.069 krKøb
4Teknikproffset DK2.150 kr2.199 krKøb
5Dustin DK2.934 kr3.020,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Kingston FURY Beast DDR5-5600 - 16GB - CL40 - Single Channel (1 pcs) - Intel XMP - Sort

PriceData har fulgt prisen på Kingston FURY Beast DDR5-5600 - 16GB - CL40 - Single Channel (1 pcs) - Intel XMP - Sort i 29 dage. Laveste pris i perioden er 1.594 kr (registreret d. 5. maj 2026), højeste er 1.731 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.666 kr.

Den nuværende pris på 1.663 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 4% den seneste måned. Der er registreret 5 prisfald og 4 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 10 prisændringer for Kingston FURY Beast DDR5-5600 - 16GB - CL40 - Single Channel (1 pcs) - Intel XMP - Sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 10 prisændringer for Kingston FURY Beast DDR5-5600 - 16GB - CL40 - Single Channel (1 pcs) - Intel XMP - Sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20261.663 kr20 kr (1%)
30. maj 20261.683 kr38 kr (2%)
24. maj 20261.645 kr1 kr (0%)
23. maj 20261.646 kr76 kr (4%)
22. maj 20261.722 kr9 kr (1%)
20. maj 20261.731 kr67 kr (4%)
14. maj 20261.664 kr20 kr (1%)
13. maj 20261.644 kr20 kr (1%)
12. maj 20261.664 kr70 kr (4%)
5. maj 20261.594 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret