Gå til hovedindhold

Kingston Technology USB stick Kingston DataTraveler 70 128 GB USB?C 3.2 Gen 1 - sort

Kingston TechnologyUSB-flashdrevEAN: 0740617305418
Pris fra 87 krtil 139 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 52 kr (37% besparelse)

Sammenlign priser på USB stick Kingston DataTraveler 70 128 GB USB?C 3.2 Gen 1 - sort og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 87 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Kingston DataTraveler 70 128GB USB-C 3.2 Gen 1 USB stick Sort
87 kr
Til butik
Kingston DataTraveler 70 128GB USB-C 3.2 Gen 1 USB stick Sort billede

Produktinformation

Kingston DataTraveler 70 - USB flashdrive - 128 GB - USB-C 3.2 Gen 1

Produktspecifikationer

Artikel nr.: DT70/128GB
EAN: 0740617305418
Varenr.: 996033411
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Kingston DataTraveler 70 128GB USB-C 3.2 Gen 1 Sort
105 kr
Til butik
Kingston DataTraveler 70 128GB USB-C 3.2 Gen 1 Sort billede

Produktinformation

Bredd: 59 mm, Djup: 18.5 mm, Gränssnittstyp: USB-C 3.2 Gen 1, Höjd: 9 mm, Max temperatur vid drift: 60 °C, Min temperatur vid drift: 0 °C, Minneskapacitet: 128 GB, Operativsystem erfordras: Linux 2.6.x eller senare, Google Chrome OS, Windows 8, Windows 8.1, Windows 10, Apple MacOS X 10.10.x eller senare, Produkttyp: USB flash-enhet, Service och support: Begränsad garanti - 5 år, Vikt: 7 g.

Produktspecifikationer

Mærke: Kingston
Kategori: USB 3.2
EAN: 0740617305418
Varenr.: C63144
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
USB stick Kingston DataTraveler 70 128 GB USB?C 3.2 Gen 1 - sort
119 kr
Til butik
USB stick Kingston DataTraveler 70 128 GB USB?C 3.2 Gen 1 - sort billede

Produktinformation

Kingston DataTraveler 70 - USB flashdrive - 128 GB - USB-C 3.2 Gen 1Kingstons DataTraveler 70 er et bærbart og let USB-C-flashdrev med USB 3.2 Gen 1-hastigheder. Det er designet til at blive brugt med kompatible USB-C-enheder som notebooks, laptops, tablets og telefoner.GenereltLagerkapacitet: 128 GBProdukttype: USB flashdriveHukommelseGrænsefladetype: USB-C 3.2 Gen 1Programmer / SystemkravOS nødvendig: Linux 2.6.x eller nyereGoogle Chrome OSWindows 8Windows 8.1Windows 10Apple MacOS X 10.10.x eller nyereProducentgarantiService & Support: Begrænset garanti - 5 årMål og vægtBredde: 59 mmDybde: 18.5 mmHøjde: 9 mmVægt: 7 gMiljømæssige parametreMaks. driftstemperatur: 60 °CMin. driftstemperatur: 0 °C...

Produktspecifikationer

Kategori: USB Stik
Vægt: 0.02g
EAN: 0740617305418
Varenr.: 1816220
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Kingston DataTraveler 70 128GB USB-C 3.2 Gen 1 USB stick Sort
129 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
USB stick Kingston DataTraveler 70 128 GB USB?C 3.2 Gen 1 - sort
139 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad USB stick Kingston DataTraveler 70 128 GB USB?C 3.2 Gen 1 - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad USB stick Kingston DataTraveler 70 128 GB USB?C 3.2 Gen 1 - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK87 kr87 krKøb
2Teknikproffset DK105 kr154 krKøb
3Boligcenter DK119 kr119 krKøb
4Ultrashop129 kr129 krKøb
5Vivas DK139 kr208 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for USB stick Kingston DataTraveler 70 128 GB USB?C 3.2 Gen 1 - sort

PriceData har fulgt prisen på USB stick Kingston DataTraveler 70 128 GB USB?C 3.2 Gen 1 - sort i 179 dage. Laveste pris i perioden er 62 kr (registreret d. 25. december 2025), højeste er 89 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 69 kr.

Den nuværende pris på 87 kr er 26% over normalprisen. Der er registreret 10 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 19 prisændringer for USB stick Kingston DataTraveler 70 128 GB USB?C 3.2 Gen 1 - sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 19 prisændringer for USB stick Kingston DataTraveler 70 128 GB USB?C 3.2 Gen 1 - sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
5. feb. 202687 kr2 kr (2%)
30. jan. 202689 kr12 kr (16%)
29. jan. 202677 kr11 kr (17%)
28. jan. 202666 kr1 kr (1%)
27. jan. 202667 kr1 kr (1%)
23. jan. 202668 kr4 kr (6%)
21. jan. 202664 kr4 kr (6%)
20. jan. 202668 kr4 kr (6%)
19. jan. 202664 kr1 kr (2%)
16. jan. 202663 kr5 kr (7%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret