Gå til hovedindhold

Irwin Hammerbor 8,0 x 540/600 mm SDS Speedhammer Plus 2-skærs

IrwinVærktøj – tilbehørEAN: 5709131023227
Pris fra 149 krtil 191 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 42 kr (22% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 112 kr 21. mar.

Sammenlign priser på Irwin Hammerbor 8,0 x 540/600 mm SDS Speedhammer Plus 2-skærs og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 149 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Irwin Speedhammer SDS+ bor Ø8 mm - 600 mm
149 kr
Til butik
Irwin Speedhammer SDS+ bor Ø8 mm - 600 mm billede

Produktinformation

Speedhammer SDS-plus bor fra Irwin til anvendelse af boring i mursten, murværk, beton og granit. SDS+ borets spiral nedsætter vibrationer og fjerner effektivt borstøv. DataTotal længde: 600 mmArbejdslængde: 540 mm Bemærk: SDS+ bor er beregnet til borhamme...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Irwin
Kategori: Tilbehør til værktøj
Størrelse: 8x540/600mm
EAN: 5709131023227
Varenr.: 881422180
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Irwin SDS+ Speedhammer Ø8 x 540/600mm
150 kr
Til butik
Irwin SDS+ Speedhammer Ø8 x 540/600mm billede

Produktinformation

Irwin Speedhammer Plus Bor med SDS+ kombatibilitet.Boret til det hårde arbejde. kender du det... Men borer og borer, og man kommer bare ingen vejne i den betonmur. Men med en SDS+ borehammer og dette SDS+ murbor, så går det let som ingen ting. Bordet er l...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Irwin
Kategori: Tilbehør
Størrelse: 8x540/600mm
EAN: 5709131023227
Varenr.: 881422180
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Hammerbor SDS-Plus 8,0X600 MM
151 kr
Til butik
Hammerbor SDS-Plus 8,0X600 MM billede

Produktinformation

Joran speedhammer bor med Speed-plus. Speedhammer sprial konstruktionen fjerner effektivt bor støv og nedsætter vibrationer. Sikrer at bormel går direkte ind i spånnoten og reducerer risikoen for tilstopning. Speedhammer hårdmetalsskær borer 30% hurtigere...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Irwin
Kategori: SDS - Hammerbor
EAN: 5709131023227
Varenr.: 203744
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
HAMMERBOR SDS+ PRO 2SK 8,0X540/600MM
156,85 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Irwin Speedhammer Plus Bor (SDS+) Ø8X540/600 mm
165 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Irwin Tools Speedhammer SDS-plus - Murbor 8 x 540 / 600 mm
191 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Irwin Hammerbor 8,0 x 540/600 mm SDS Speedhammer Plus 2-skærs koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Irwin Hammerbor 8,0 x 540/600 mm SDS Speedhammer Plus 2-skærs koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVVS149 kr149 krKøb
2LavprisVærktøj150 kr150 krKøb
3Elvvs.dk151 kr151 krKøb
4EL-GROSSISTEN156,85 kr156,85 krKøb
5BilligVVS DK165 kr165 krKøb
6WATTOO.DK191 kr191 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Irwin Hammerbor 8,0 x 540/600 mm SDS Speedhammer Plus 2-skærs

PriceData har fulgt prisen på Irwin Hammerbor 8,0 x 540/600 mm SDS Speedhammer Plus 2-skærs i 177 dage. Laveste pris i perioden er 112 kr (registreret d. 13. marts 2026), højeste er 156,85 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 135 kr.

Den nuværende pris på 149 kr er 10% over normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 19 prisændringer for Irwin Hammerbor 8,0 x 540/600 mm SDS Speedhammer Plus 2-skærs. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 19 prisændringer for Irwin Hammerbor 8,0 x 540/600 mm SDS Speedhammer Plus 2-skærs de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 2026149 kr23 kr (18%)
27. maj 2026126 kr25 kr (17%)
25. maj 2026151 kr5,85 kr (4%)
24. maj 2026156,85 kr30,85 kr (24%)
9. maj 2026126 kr25 kr (17%)
8. maj 2026151 kr25 kr (20%)
25. apr. 2026126 kr2 kr (2%)
29. mar. 2026124 kr12 kr (11%)
21. mar. 2026112 kr15 kr (12%)
20. mar. 2026127 kr15 kr (13%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret