Gå til hovedindhold

Inter-Tech ASPOWER R2A-MV0700 Strømforsyning - 700 Watt - 40 mm - ATX - 80 Plus Silver certified

Pris fra 3.094 krtil 4.019 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 925 kr (23% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.989 kr 16. maj

Sammenlign priser på Inter-Tech ASPOWER R2A-MV0700 Strømforsyning - 700 Watt - 40 mm - ATX - 80 Plus Silver certified og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3094 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASPOWER R2A-MV0700 Strømforsyning 700Watt
3.094 kr
Til butik
ASPOWER R2A-MV0700 Strømforsyning 700Watt billede

Produktinformation

ASPOWER R2A-MV0700 - Strømforsyning (intern) - 80 PLUS Silver - AC 100-240 V - 700 watt

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 99997230
EAN: 4260455642286
Varenr.: 992921155
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Inter-Tech ASPOWER R2A-MV0700 Strømforsyning - 700 Watt - 40 mm - ATX - 80 Plus Silver certified
3.132 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Inter-Tech ASPOWER R2A-MV0700 strømforsyning 700 W - 20+4 pin ATX PS/2, grå
3.999 kr
Til butik
Inter-Tech ASPOWER R2A-MV0700 strømforsyning 700 W - 20+4 pin ATX PS/2, grå billede

Produktinformation

Kraftig ATX strømforsyning til server og kabinetInter-Tech ASPOWER R2A-MV0700 leverer stabil strøm på op til 700 W til krævende server- og PC-løsninger. Enheden er designet i PS/2-formfaktor og passer i mange standard PC kabinetter. Med aktiv PFC og en virkningsgrad på 92% udnyttes energien effektivt, mens indbyggede beskyttelser mod overstrøm, overspænding, overophedning, kortslutning og overbelastning giver ekstra driftssikkerhed.Gennemført design og tilslutningerStrømforsyningen er grå og udstyret med tænd/sluk-knap, LED-indikatorer og fire 40 mm blæsere placeret på siden for effektiv luftgennemstrømning. Du får fleksible tilslutninger med 20+4 pin ATX, 4+4 pin CPU, seks 4-pin Molex og to SATA samt stik til diskettedrev.Formfaktor: PS/2Formål: ServerTotal effekt: 700 WVirkningsgrad: 92 %Aktiv PFC: JaMaks. strøm (+12V): 58 AKombineret effekt (+3,3V/+5V): 200 WMaks. strøm (+3,3V/+5V): 30 A / 30 AMaks. strøm (+5Vsb): 3 AMaks. strøm (-12V): 1 AAC-indgang: 115 – 230 V, 50 – 60 HzTilslutninger: 20+4 pin ATX, 4+4 pin CPU, 6× 4-pin Molex, 2× SATA, 1× floppyBlæsere: 4 × 4 cm, placering: sideLED-indikatorer: JaTænd/sluk-knap: JaMTBF: 100.000 tMål: H × B × D: 8,4 × 15 × 19 cmVægt: 3,69 kgPakkens vægt: 4,09 kgMedfølgende kabler: ACFarve: Grå...

Produktspecifikationer

Mærke: Inter-Tech
Kategori: PC Kabinetter
Vægt: 33.3g
EAN: 4260455642286
Varenr.: 2008096
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Inter-Tech ASPOWER R2A-MV0700 strømforsyning 700 W - 20+4 pin ATX PS/2, grå
4.019 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Inter-Tech ASPOWER R2A-MV0700 Strømforsyning - 700 Watt - 40 mm - ATX - 80 Plus Silver certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Inter-Tech ASPOWER R2A-MV0700 Strømforsyning - 700 Watt - 40 mm - ATX - 80 Plus Silver certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK3.094 kr3.094 krKøb
2Proshop DK3.132 kr3.132 krKøb
3Boligcenter DK3.999 kr3.999 krKøb
4Vivas DK4.019 kr5.218 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Inter-Tech ASPOWER R2A-MV0700 Strømforsyning - 700 Watt - 40 mm - ATX - 80 Plus Silver certified

PriceData har fulgt prisen på Inter-Tech ASPOWER R2A-MV0700 Strømforsyning - 700 Watt - 40 mm - ATX - 80 Plus Silver certified i 180 dage. Laveste pris i perioden er 2.989 kr (registreret d. 16. maj 2026), højeste er 3.101 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.070 kr.

Den nuværende pris på 3.094 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 55 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 70 prisændringer for Inter-Tech ASPOWER R2A-MV0700 Strømforsyning - 700 Watt - 40 mm - ATX - 80 Plus Silver certified. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 70 prisændringer for Inter-Tech ASPOWER R2A-MV0700 Strømforsyning - 700 Watt - 40 mm - ATX - 80 Plus Silver certified de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 20263.094 kr4 kr (0%)
18. maj 20263.090 kr7 kr (0%)
17. maj 20263.083 kr94 kr (3%)
16. maj 20262.989 kr12 kr (0%)
15. maj 20263.001 kr12 kr (0%)
13. maj 20263.013 kr12 kr (0%)
11. maj 20263.001 kr12 kr (0%)
9. maj 20263.013 kr12 kr (0%)
6. maj 20263.025 kr24 kr (1%)
5. maj 20263.049 kr12 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret