Gå til hovedindhold

Inter-Tech ASPOWER R1A-KH0400 Strømforsyning - 400 Watt - 40 mm - ATX - 80 Plus Silver certified

Pris fra 2.261 krtil 2.719 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 458 kr (17% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.221 kr 20. maj

Sammenlign priser på Inter-Tech ASPOWER R1A-KH0400 Strømforsyning - 400 Watt - 40 mm - ATX - 80 Plus Silver certified og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2261 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASPOWER R1A-KH0400 400Watt 80 PLUS Silver
2.261 kr
Til butik
ASPOWER R1A-KH0400 400Watt 80 PLUS Silver billede

Produktinformation

ASPOWER R1A-KH0400 - Strømforsyning - redundant (indstiksmodul) - 80 PLUS Silver - AC 100-240 V - 400 watt - 1U

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 99997245
EAN: 4260455643504
Varenr.: 993780636
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Inter-Tech ASPOWER R1A-KH0400 Strømforsyning - 400 Watt - 40 mm - ATX - 80 Plus Silver certified
2.376 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Inter-Tech ASPOWER R1A-KH0400 strømforsyning 400 W - 20+4 pin ATX, 1U, Silver
2.699 kr
Til butik
Inter-Tech ASPOWER R1A-KH0400 strømforsyning 400 W - 20+4 pin ATX, 1U, Silver billede

Produktinformation

Stabil 1U strømforsyning til server og rackInter-Tech ASPOWER R1A-KH0400 er en kompakt 1U ATX strømforsyning på 400 W designet til serverbrug. Den leverer effektiv og stabil strøm med 80 PLUS Silver, aktiv køling og statusindikator, så du får pålidelig drift i professionelle miljøer. To blæsere på 4 cm sørger for effektiv luftgennemstrømning i smalle rack-kabinetter.Fleksible tilslutninger i elartikler og byggeprojekterPSU’en har 20+4 pin ATX til bundkort, 4+4 pin CPU, 2x SATA, 2x Molex (4-pin) og stik til diskettedrev. Kabellængderne er afstemt til 1U-layouts for nem montering. Med omfattende beskyttelser - overstrøm, overeffekt, overophedning, kortslutning og overspænding - er din hardware godt sikret.Anvendelse: ServerEffekt: 400 WVirkningsgrad: 89 %, 80 PLUS SilverFormfaktor: 1U, 20+4 pin ATXAC-indgang: 100 – 240 V, 50 – 60 Hz, 6,3 AMaks. strøm: +12 V 33 A, +5 V 18 A, +3,3 V 18 A, -12 V 0,5 A, +5Vsb 3 AKøling: Aktiv, 2 × 4 cm blæsereIndikatorer: Status-LEDMTBF: 100.000 tTilslutninger: 1 × 20+4 pin ATX, 1 × 4+4 pin CPU, 2 × SATA, 2 × Molex, 1 × FDDKabellængder: ATX/CPU 40 cm; SATA/Molex 40–55 cmMål (H × B × D): 4,1 × 12,2 × 24,5 cmVægt: 1,9 kg (pakke: 2,18 kg)Beskyttelser: Overstrøm, overeffekt, overophedning, kortslutning, overspænding...

Produktspecifikationer

Mærke: Inter-Tech
Kategori: Strømforsyninger
Vægt: 2.3g
EAN: 4260455643504
Varenr.: 2134960
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Inter-Tech ASPOWER R1A-KH0400 strømforsyning 400 W - 20+4 pin ATX, 1U, Silver
2.719 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Inter-Tech ASPOWER R1A-KH0400 Strømforsyning - 400 Watt - 40 mm - ATX - 80 Plus Silver certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Inter-Tech ASPOWER R1A-KH0400 Strømforsyning - 400 Watt - 40 mm - ATX - 80 Plus Silver certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.261 kr2.261 krKøb
2Proshop DK2.376 kr2.376 krKøb
3Boligcenter DK2.699 kr2.699 krKøb
4Vivas DK2.719 kr2.798 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Inter-Tech ASPOWER R1A-KH0400 Strømforsyning - 400 Watt - 40 mm - ATX - 80 Plus Silver certified

PriceData har fulgt prisen på Inter-Tech ASPOWER R1A-KH0400 Strømforsyning - 400 Watt - 40 mm - ATX - 80 Plus Silver certified i 153 dage. Laveste pris i perioden er 2.209 kr (registreret d. 6. januar 2026), højeste er 2.377 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.264 kr.

Den nuværende pris på 2.261 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 58 prisfald og 31 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Inter-Tech ASPOWER R1A-KH0400 Strømforsyning - 400 Watt - 40 mm - ATX - 80 Plus Silver certified. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Inter-Tech ASPOWER R1A-KH0400 Strømforsyning - 400 Watt - 40 mm - ATX - 80 Plus Silver certified de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20262.261 kr32 kr (1%)
27. maj 20262.229 kr12 kr (1%)
26. maj 20262.241 kr12 kr (1%)
25. maj 20262.229 kr24 kr (1%)
23. maj 20262.253 kr32 kr (1%)
20. maj 20262.221 kr12 kr (1%)
18. maj 20262.233 kr12 kr (1%)
17. maj 20262.245 kr12 kr (1%)
16. maj 20262.257 kr32 kr (1%)
14. maj 20262.225 kr12 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret