Gå til hovedindhold

Inter-Tech ASPOWER R2A-DV0550-N Strømforsyning - 550 Watt - 40 mm - ATX - 80 Plus Gold certified

Pris fra 2.464 krtil 2.819 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 355 kr (13% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.329 kr 7. maj

Sammenlign priser på Inter-Tech ASPOWER R2A-DV0550-N Strømforsyning - 550 Watt - 40 mm - ATX - 80 Plus Gold certified og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2464 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASPOWER R2A-DV0550-N 550Watt 80 PLUS Gold
2.464 kr
Til butik
ASPOWER R2A-DV0550-N 550Watt 80 PLUS Gold billede

Produktinformation

ASPOWER R2A-DV0550-N - Strømforsyning (intern) - 80 PLUS Gold - AC 100-240 V - 550 watt

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 99997231
EAN: 4260455642293
Varenr.: 992921154
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Inter-Tech ASPOWER R2A-DV0550-N Strømforsyning - 550 Watt - 40 mm - ATX - 80 Plus Gold certified
2.475 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Inter-Tech Aspower R2A-DV0550-N strømforsyning 550 W - 20+4 pin ATX, rustfrit stål
-3%2.799 kr
Før 2.899 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Inter-Tech Aspower R2A-DV0550-N strømforsyning 550 W - 20+4 pin ATX, rustfrit stål billede

Produktinformation

Stabil server-strømforsyning til professionelt brugInter-Tech Aspower R2A-DV0550-N er en **server-strømforsyning på 550 W** designet til driftssikkerhed i krævende miljøer. Den leverer høj virkningsgrad på **92 %** og har 80 PLUS Gold, så energien udnyttes effektivt. Med to 40 mm blæsere og beskyttelser mod overophedning, overstrøm, overeffekt, kortslutning og overspænding får du ro i maven ved kontinuerlig drift.Fleksibel tilslutning i elartikler og byggeprojekterEnheden understøtter 115 - 230 V AC og har 20+4 pin ATX til bundkort samt 4+4 pin CPU. Hertil kommer 6 Molex-stik, 2 SATA-strømstik og stik til diskettedrev, så eksisterende servere eller specialbyggede løsninger nemt kan forsynes. Kabinettet i rustfrit stål måler 8,4 × 10,0 × 27,0 cm og vejer 2,55 kg - kompakt og robust til rack og indbygning.Lang levetid og driftssikkerhedMed en MTBF på 100.000 timer er denne strømforsyning skabt til kontinuerlig drift, hvor **pålidelighed** og **effektivitet** er afgørende.Anvendelse: ServerSamlet effekt: 550 WVirkningsgrad: 92 %80 PLUS: GoldIndgangsspænding: 115 – 230 V ACBundkort: 20+4 pin ATXCPU-stik: 4+4 pinSATA-stik: 2Molex 4-pin: 6FDD-stik: JaBlæsere: 2 × 40 mmBeskyttelser: Overophedning, overeffekt, overstrøm, kortslutning, overspændingMTBF: 100.000 tMateriale/farve: Rustfrit stålMål (H × B × D): 8,4 × 10,0 × 27,0 cmVægt: 2,55 kgPakkens vægt: 3,32 kg...

Produktspecifikationer

Mærke: Inter-Tech
Kategori: Strømforsyninger
Vægt: 2.3g
EAN: 4260455642293
Varenr.: 2135246
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Inter-Tech Aspower R2A-DV0550-N strømforsyning 550 W - 20+4 pin ATX, rustfrit stål
-3%2.819 kr
Før 2.919 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Inter-Tech ASPOWER R2A-DV0550-N Strømforsyning - 550 Watt - 40 mm - ATX - 80 Plus Gold certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Inter-Tech ASPOWER R2A-DV0550-N Strømforsyning - 550 Watt - 40 mm - ATX - 80 Plus Gold certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.464 kr2.464 krKøb
2Proshop DK2.475 kr2.475 krKøb
3Boligcenter DK2.799 kr2.799 krKøb
4Vivas DK2.819 kr2.898 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Inter-Tech ASPOWER R2A-DV0550-N Strømforsyning - 550 Watt - 40 mm - ATX - 80 Plus Gold certified

PriceData har fulgt prisen på Inter-Tech ASPOWER R2A-DV0550-N Strømforsyning - 550 Watt - 40 mm - ATX - 80 Plus Gold certified i 185 dage. Laveste pris i perioden er 2.318 kr (registreret d. 2. januar 2026), højeste er 2.523 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.414 kr.

Den nuværende pris på 2.464 kr er 2% over normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 42 prisfald og 30 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 70 prisændringer for Inter-Tech ASPOWER R2A-DV0550-N Strømforsyning - 550 Watt - 40 mm - ATX - 80 Plus Gold certified. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 70 prisændringer for Inter-Tech ASPOWER R2A-DV0550-N Strømforsyning - 550 Watt - 40 mm - ATX - 80 Plus Gold certified de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 20262.464 kr74 kr (3%)
22. maj 20262.390 kr12 kr (0%)
20. maj 20262.402 kr24 kr (1%)
18. maj 20262.426 kr12 kr (0%)
16. maj 20262.438 kr24 kr (1%)
15. maj 20262.462 kr23 kr (1%)
14. maj 20262.485 kr3 kr (0%)
10. maj 20262.482 kr18 kr (1%)
8. maj 20262.464 kr135 kr (6%)
7. maj 20262.329 kr11 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret