Gå til hovedindhold

Intel Core i7-12700F Alder Lake CPU - 12 kerner - 2.1 GHz - Intel LGA1700 - Intel Boxed (med køler)

IntelComputer – processorerEAN: 5032037237826
Pris fra 2.144 krtil 2.519 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 375 kr (15% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.808 kr 7. mar.

Sammenlign priser på Intel Core i7-12700F Alder Lake CPU - 12 kerner - 2.1 GHz - Intel LGA1700 - Intel Boxed (med køler) og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2144 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Intel Core i7-12700F 12 kerner LGA 1700 PIB - m/køler
2.144 kr
Til butik
Intel Core i7-12700F 12 kerner LGA 1700 PIB - m/køler billede

Produktinformation

Intel Core i7 12700F - 2.1 GHz - 12-core - 20 tråde - 25 MB cache - LGA1700 Socket - Box

Produktspecifikationer

Mærke: Intel
Artikel nr.: BX8071512700F
EAN: 5032037237826
Varenr.: 1000259448
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Intel Core i7-12700F Alder Lake CPU - 12 kerner - 2.1 GHz - Intel LGA1700 - Intel Boxed (med køler)
2.227 kr
Til butik
Intel Core i7-12700F Alder Lake CPU - 12 kerner - 2.1 GHz - Intel LGA1700 - Intel Boxed (med køler) billede

Produktinformation

Processor (CPU), 2.1 GHz (4.9 GHz Turbo), 12 kerner (Deca Core - 8 P-kerner & 4 E-kerner), 20 tråde, 12 MB L2 cache / 25 MB Smart-cache, understøtter Dual Channel DDR4-3200 RAM / Dual Channel DDR5-4800 RAM, 20 PCI-Express Gen 5.0 Lanes, LGA1700 Socket, 65 watt PBP, Box inkl RM1 køler - Alder Lake...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Intel
Kategori: CPU
Artikel nr.: BX8071512700F
EAN: 5032037237826
Varenr.: 3024255
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Intel Core i7 12700F 2.1 GHz, 25MB, Socket 1700 (without CPU graphics) - GEEKD.dk
2.402 kr
Til butik
Intel Core i7 12700F 2.1 GHz, 25MB, Socket 1700 (without CPU graphics) - GEEKD.dk billede

Produktinformation

Klar til at dominere med 12 kerner og op til 4,9 GHz boost? Intel Core i7-12700F leverer den ultimative kombination af gaming-dominans og multitasking-power med sin revolutionære hybridarkitektur. Med 8 performance-kerner til dine spil og 4 effektive kern...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Intel
Kategori: CPU
EAN: 5032037237826
Varenr.: 47757541998928
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
CPU Intel Core i7-12700F - 12. gen desktop, 25 MB Smart Cache (Box)
2.499 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
CPU Intel Core i7-12700F - 12. gen desktop, 25 MB Smart Cache (Box)
2.519 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Intel Core i7-12700F Alder Lake CPU - 12 kerner - 2.1 GHz - Intel LGA1700 - Intel Boxed (med køler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Intel Core i7-12700F Alder Lake CPU - 12 kerner - 2.1 GHz - Intel LGA1700 - Intel Boxed (med køler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.144 kr2.144 krKøb
2Proshop DK2.227 kr2.227 krKøb
3Geekd2.402 kr2.402 krKøb
4Boligcenter DK2.499 kr2.499 krKøb
5Vivas DK2.519 kr2.598 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Intel Core i7-12700F Alder Lake CPU - 12 kerner - 2.1 GHz - Intel LGA1700 - Intel Boxed (med køler)

PriceData har fulgt prisen på Intel Core i7-12700F Alder Lake CPU - 12 kerner - 2.1 GHz - Intel LGA1700 - Intel Boxed (med køler) i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.808 kr (registreret d. 7. marts 2026), højeste er 2.144 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.036 kr.

Den nuværende pris på 2.144 kr er 5% over normalprisen. Prisen er steget 4% den seneste måned. Der er registreret 42 prisfald og 42 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 83 prisændringer for Intel Core i7-12700F Alder Lake CPU - 12 kerner - 2.1 GHz - Intel LGA1700 - Intel Boxed (med køler). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 83 prisændringer for Intel Core i7-12700F Alder Lake CPU - 12 kerner - 2.1 GHz - Intel LGA1700 - Intel Boxed (med køler) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
13. maj 20262.144 kr75 kr (4%)
9. maj 20262.069 kr12 kr (1%)
7. maj 20262.057 kr87 kr (4%)
22. apr. 20262.144 kr52 kr (2%)
18. apr. 20262.092 kr1 kr (0%)
17. apr. 20262.093 kr17 kr (1%)
16. apr. 20262.110 kr3 kr (0%)
15. apr. 20262.113 kr2 kr (0%)
13. apr. 20262.115 kr2 kr (0%)
10. apr. 20262.113 kr21 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret