Gå til hovedindhold

Iiyama XB2793HSU-B1 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 120Hz

IiyamaEAN: 4948570126705
Pris fra 1.180 krtil 1.719 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 539 kr (31% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.097 kr 21. mar.

Sammenlign priser på Iiyama XB2793HSU-B1 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 120Hz og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1180 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Iiyama XB2793HSU-B1 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 120Hz
1.180 kr
Til butik
Iiyama XB2793HSU-B1 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 120Hz billede

Produktinformation

Iiyama XB2793HSU-B1 - LED-skærm - 27" - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 120 Hz - IPS - 350 cd/m² - 1500:1 - 1 ms - HDMI, DisplayPort - højtalere - mat, sort

Produktspecifikationer

Mærke: Iiyama
Artikel nr.: XB2793HSU-B1
EAN: 4948570126705
Varenr.: 1003864892
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
27" iiyama ProLite XB2793HSU - 1920x1080 (FHD) - 120Hz - IPS
1.209 kr
Til butik
27" iiyama ProLite XB2793HSU - 1920x1080 (FHD) - 120Hz - IPS billede

Produktinformation

iiyama ProLite XB2793HSU monitor er lavet til et kompakt og produktivt multiskærms-setup og leverer skarpe detaljer, levende farver og brede betragtningsvinkler med et IPS-panel. Størrelse: 27" Opløsning: 1920 x 1080 (FHD) Opdateringsfrekvens: 120Hz Paneltype: IPS Tilslutninger: HDMI, DisplayPort, USB-hub, hovedtelefonstik Særlige funktioner: Flicker-free; Blue light reducer; Ergonomisk stand; Indbyggede højttalere; Ultra-slim bezel; EPEAT-registreret; TCO10-kompatibel Ergonomi med fokus på komfort og jævne bevægelser hjælper dig med at arbejde effektivt i lange sessioner, samtidig med at dit skrivebord holdes ryddeligt og godt forbundet.

Produktspecifikationer

Mærke: iiyama
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: XB2793HSU-B1
EAN: 4948570126705
Varenr.: 3445137
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
iiyama ProLite XB2793HSU-B1 27" Full HD IPS skærm - sort
-6%1.699 kr
Før 1.799 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
iiyama ProLite XB2793HSU-B1 27" Full HD IPS skærm - sort billede

Produktinformation

Arbejd komfortabelt med en 27" IPS kontorskærmiiyama ProLite XB2793HSU-B1 er en 27" Full HD IPS skærm designet til business og hjemmekontor. Den matte skærm leverer brede betragtningsvinkler på 178° og klar lysstyrke på 350 cd/m², så tekst, regneark og webapps står skarpt hele dagen. Med slanke kanter får du et moderne look og bedre fokus, også i fler-skærmsopsætninger.Ergonomi og flydende billede i hverdagenDen højdejusterbare fod (op til 15 cm), pivot 0–90°, tilt og drej giver dig en sund arbejdsstilling. Flicker-free og Low Blue Light reducerer øjentræthed, mens AMD FreeSync og Adaptive Sync sammen med 1 ms MPRT og op til 120 Hz giver et mere flydende billede ved video og let gaming.Praktiske tilslutningerTilslut hurtigt via HDMI 1.4 eller DisplayPort 1.2. Den indbyggede USB 2.0-hub (2 downstream) gør det nemt at koble tilbehør på, og de integrerede højttalere (2 × 2 W) er klar til møder og klip. VESA 100 × 100 og kabelstyring forenkler opsætningen på skrivebord eller væg.Skærmstørrelse: 68,6 cm (27")Opløsning: 1.920 × 1.080 (16:9)Panel: IPS, mat overfladeLysstyrke: 350 cd/m²Kontrast (typisk): 1.500:1Farver: 16,7 mio.; sRGB dækning: 96 %; NTSC: 72 %Responstid (MPRT): 1 ms; Maks. opdateringshastighed: 120 HzBetragtningsvinkler: 178°/178°Synlig flade: 59,8 × 33,6 cm; Pixelpitch: 0,311 × 0,311 mmTilslutninger: 1× HDMI 1.4, 1× DisplayPort 1.2, hovedtelefonudgang, USB-hub 2.0 (2 porte)Funktioner: AMD FreeSync, Adaptive Sync, Low Blue Light, Flicker-free, OSDHøjttalere: 2 stk., samlet 4 WErgonomi: Højdejusterbar op til 15 cm, tilt 5–23°, drej −60° til 60°, pivot 0–90°VESA: 100 × 100; Kensington-lås; kabelstyringEnergiklasse (SDR): C; Forbrug typisk: 14 W; Slukket: 0,3 WMål med fod: B 61,15 × H 54,75 × D 22,45 cm; Vægt: 6 kg

Produktspecifikationer

Mærke: Iiyama
Kategori: Skærme
Vægt: 33.33g
EAN: 4948570126705
Varenr.: 2154281
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
iiyama ProLite XB2793HSU-B1 27" Full HD IPS skærm - sort
-5%1.719 kr
Før 1.819 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Iiyama XB2793HSU-B1 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 120Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Iiyama XB2793HSU-B1 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 120Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.180 kr1.180 krKøb
2Proshop DK1.209 kr1.209 krKøb
3Boligcenter DK1.699 kr1.699 krKøb
4Vivas DK1.719 kr2.918 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Iiyama XB2793HSU-B1 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 120Hz

PriceData har fulgt prisen på Iiyama XB2793HSU-B1 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 120Hz i 106 dage. Laveste pris i perioden er 1.097 kr (registreret d. 21. marts 2026), højeste er 1.330 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.211 kr.

Den nuværende pris på 1.180 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 5% den seneste måned. Der er registreret 13 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 25 prisændringer for Iiyama XB2793HSU-B1 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 120Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 25 prisændringer for Iiyama XB2793HSU-B1 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 120Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20261.180 kr26 kr (2%)
1. jun. 20261.154 kr26 kr (2%)
30. maj 20261.180 kr26 kr (2%)
28. maj 20261.154 kr26 kr (2%)
16. maj 20261.180 kr61 kr (5%)
6. maj 20261.119 kr44 kr (4%)
2. maj 20261.163 kr17 kr (1%)
1. maj 20261.180 kr18 kr (2%)
29. apr. 20261.198 kr16 kr (1%)
26. apr. 20261.214 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret