Gå til hovedindhold

Iiyama X2793HSU-B1 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 120Hz

IiyamaEAN: 4948570126682
Pris fra 878 krtil 1.129 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 251 kr (22% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 869 kr 25. maj

Sammenlign priser på Iiyama X2793HSU-B1 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 120Hz og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 878 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Iiyama X2793HSU-B1 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 120Hz
878 kr
Til butik
Iiyama X2793HSU-B1 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 120Hz billede

Produktinformation

Iiyama X2793HSU-B1 - LED-skærm - 27" - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 120 Hz - IPS - 350 cd/m² - 1500:1 - 1 ms - HDMI, DisplayPort - højtalere - sort, mat

Produktspecifikationer

Mærke: Iiyama
Artikel nr.: X2793HSU-B1
EAN: 4948570126682
Varenr.: 1003864802
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
27" iiyama ProLite X2793HSU-B1 computer monitor
957 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
iiyama ProLite X2793HSU-B1 27" IPS Full HD 120 Hz skærm
-21%1.019 kr
Før 1.289 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
iiyama ProLite X2793HSU-B1 27" IPS Full HD 120 Hz skærm billede

Produktinformation

Iiyama X2793HSU-B1 - LED-skærm - 27" - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 120 Hz - IPS - 350 cd/m² - 1500:1 - 1 ms - HDMI, DisplayPort - højtalere - mat, sortIiyama X2793HSU-B1-skærmen kombinerer en rummelig 27-tommer LED-baggrundsbelyst LCD-skærm med avanceret IPS-teknologi for levende farver og imponerende betragtningsvinkler. Med en oprindelig opløsning på 1920 x 1080 og et dynamisk kontrastforhold på 80.000.000:1 vises billederne klare og tydelige, hvilket gør den velegnet til både arbejde og fritid. Skærmen understøtter 16,7 millioner farver med et 96 % sRGB-farvespektrum, hvilket sikrer, at alle detaljer gengives nøjagtigt og smukt.GenereltBacklight-teknologi: LED baglysDiagonal størrelse: 27"Dimensioner (B x D x H): 61.15 cm x 19 cm x 42.75 cmEgenskaber: 4-sidet slank rammeBlue Light Reducer FunctionFlicker Free-teknologiAdaptive-Sync teknologii-Style colourJoystickEco ModeAdvanced Contrast Ratio (ACR)Overdrive-teknikMotion Blur ReductionEnergiklasse: Klasse CEnergimærke QR-kode URL: Https://eprel.ec.europa.eu/qr/2474811Farve: Mat, sortFarve support: 16,7 millioner farverFarvespektrum: 96% sRGB, 72% NTSCFormatforhold: 16:9Indbygget udstyr: USB 2.0 hubKontrastforhold: 1500:1 / 80000000:1 (dynamisk)Lodret opdateringshastighed: 48 - 120 HzLodret synsvinkel: 178Lysstyrke: 350 cd/m²OSD sprog: EngelskTyskFranskSpanskItalienskRussisk...

Produktspecifikationer

Mærke: Iiyama
Kategori: Skærme
Vægt: 5g
EAN: 4948570126682
Varenr.: 2104697
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
iiyama ProLite X2793HSU-B1 27" IPS Full HD 120 Hz skærm
-21%1.039 kr
Før 1.309 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Iiyama X2793HSU-B1 27 IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 120Hz
1.129 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Iiyama X2793HSU-B1 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 120Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Iiyama X2793HSU-B1 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 120Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK878 kr878 krKøb
2Proshop DK957 kr996 krKøb
3Boligcenter DK1.019 kr1.019 krKøb
4Vivas DK1.039 kr1.108 krKøb
5Ultrashop1.129 kr1.129 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Iiyama X2793HSU-B1 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 120Hz

PriceData har fulgt prisen på Iiyama X2793HSU-B1 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 120Hz i 106 dage. Laveste pris i perioden er 869 kr (registreret d. 15. april 2026), højeste er 1.179 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 934 kr.

Den nuværende pris på 878 kr er 6% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 41 prisfald og 16 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 58 prisændringer for Iiyama X2793HSU-B1 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 120Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 58 prisændringer for Iiyama X2793HSU-B1 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 120Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026878 kr7 kr (1%)
27. maj 2026885 kr16 kr (2%)
25. maj 2026869 kr7 kr (1%)
23. maj 2026876 kr7 kr (1%)
21. maj 2026883 kr7 kr (1%)
19. maj 2026890 kr7 kr (1%)
18. maj 2026897 kr14 kr (2%)
16. maj 2026911 kr18 kr (2%)
15. maj 2026893 kr25 kr (3%)
13. maj 2026918 kr47 kr (5%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret