Gå til hovedindhold

Dell UltraSharp U2424H - LED-skærm - 24 (23.8 til at se) - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 120 Hz - IPS - 250 cd/m² - 1000:1 - 5 ms - HDMI, DisplayPort - med 3 års Advanced Exchange Basic Warranty

DellComputer – tilbehørEAN: 5397184821381
Pris fra 1.657 krtil 2.389 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 732 kr (31% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.538 kr 20. mar.

Sammenlign priser på Dell UltraSharp U2424H - LED-skærm - 24 (23.8 til at se) - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 120 Hz - IPS - 250 cd/m² - 1000:1 - 5 ms - HDMI, DisplayPort - med 3 års Advanced Exchange Basic Warranty og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1657 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Dell UltraSharp U2424H 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 120Hz
1.657 kr
Til butik
Dell UltraSharp U2424H 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 120Hz billede

Produktinformation

Dell UltraSharp U2424H - LED-skærm - 24" (23.8" til at se) - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 120 Hz - IPS - 250 cd/m² - 1000:1 - 5 ms - HDMI, DisplayPort - med 3 års Advanced Exchange Basic Warranty

Produktspecifikationer

Mærke: Dell
Artikel nr.: DELL-U2424H
EAN: 5397184821381
Varenr.: 1001770538
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
24" Dell UltraSharp U2424H - 1920x1080 (FHD) - 120Hz - IPS
1.657 kr
Til butik
24" Dell UltraSharp U2424H - 1920x1080 (FHD) - 120Hz - IPS billede

Produktinformation

Dell UltraSharp U2424H monitor tilbyder præcis farvegengivelse og ergonomisk design til professionel produktivitet med et IPS-panel der giver konsistente synsvinkler. Størrelse: 24" Opløsning: 1920 x 1080 (FHD) Opdateringsfrekvens: 120Hz Paneltype: IPS Tilslutninger: HDMI, DisplayPort, USB-C (USB 3.2 Gen 2) Særlige funktioner: USB-C hub; 100% sRGB; TUV Low Blue Light-certificering; højdejustering, pivot, drej, tilt Balanceret farvenøjagtighed, ergonomiske justeringer og alsidig tilslutning mindsker øjenbelastning og effektiviserer multitasking for kontor- og kreative brugere.

Produktspecifikationer

Mærke: Dell
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: DELL-U2424H
EAN: 5397184821381
Varenr.: 3216396
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Dell Ultrasharp U2424h 23.8 tommer 1920 × 1080pixels Ips 16:9 120hz
-9%1.699 kr
Før 1.873,75 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Dell Ultrasharp U2424h 23.8 tommer 1920 × 1080pixels Ips 16:9 120hz billede

Produktinformation

TÜV 4-stjernet certificeret for overlegen øjenkomfort Full HD 1080p-opløsning for skarpe, klare billeder Ultrabrede betragtningsvinkler med IPS-panelteknologi Forbedret produktivitet med 120 Hz opdateringshastighed Flere tilslutningsmuligheder: Mulighed for HDMI og DisplayPort Slank 24-tommers skærm, perfekt til opsætninger med flere skærme Optimal lysstyrke på 250 cd/m² for behagelig visning...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Dell
Kategori: Skærme
Artikel nr.: DELL-U2424H
EAN: 5397184821381
Varenr.: 5011365540
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Dell UltraSharp U2424H - LED-skærm - 24 (23.8 til at se) - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 120 Hz - IPS - 250 cd/m² - 1000:1 - 5 ms - HDMI, DisplayPort - med 3 års Advanced Exchange Basic Warranty
1.749 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Skærm 24" Dell UltraSharp U2424H - IPS, Full HD, 120 Hz, HDMI/DisplayPort
1.999 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Skærm 24" Dell UltraSharp U2424H - IPS, Full HD, 120 Hz, HDMI/DisplayPort
2.019 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Dell UltraSharp U2424H 24 IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 120Hz
2.389 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Dell UltraSharp U2424H - LED-skærm - 24 (23.8 til at se) - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 120 Hz - IPS - 250 cd/m² - 1000:1 - 5 ms - HDMI, DisplayPort - med 3 års Advanced Exchange Basic Warranty koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Dell UltraSharp U2424H - LED-skærm - 24 (23.8 til at se) - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 120 Hz - IPS - 250 cd/m² - 1000:1 - 5 ms - HDMI, DisplayPort - med 3 års Advanced Exchange Basic Warranty koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.657 kr1.657 krKøb
2Proshop DK1.657 kr1.657 krKøb
3Dustin DK1.699 kr1.785,25 krKøb
4CS MEGASTORE DK1.749 kr1.749 krKøb
5Boligcenter DK1.999 kr1.999 krKøb
6Vivas DK2.019 kr2.088 krKøb
7Ultrashop2.389 kr2.389 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Dell UltraSharp U2424H - LED-skærm - 24 (23.8 til at se) - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 120 Hz - IPS - 250 cd/m² - 1000:1 - 5 ms - HDMI, DisplayPort - med 3 års Advanced Exchange Basic Warranty

PriceData har fulgt prisen på Dell UltraSharp U2424H - LED-skærm - 24 (23.8 til at se) - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 120 Hz - IPS - 250 cd/m² - 1000:1 - 5 ms - HDMI, DisplayPort - med 3 års Advanced Exchange Basic Warranty i 177 dage. Laveste pris i perioden er 1.538 kr (registreret d. 20. marts 2026), højeste er 1.720 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.629 kr.

Den nuværende pris på 1.657 kr er 2% over normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 29 prisfald og 25 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 55 prisændringer for Dell UltraSharp U2424H - LED-skærm - 24 (23.8 til at se) - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 120 Hz - IPS - 250 cd/m² - 1000:1 - 5 ms - HDMI, DisplayPort - med 3 års Advanced Exchange Basic Warranty. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 55 prisændringer for Dell UltraSharp U2424H - LED-skærm - 24 (23.8 til at se) - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 120 Hz - IPS - 250 cd/m² - 1000:1 - 5 ms - HDMI, DisplayPort - med 3 års Advanced Exchange Basic Warranty de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
19. maj 20261.657 kr17 kr (1%)
17. maj 20261.640 kr1 kr (0%)
16. maj 20261.639 kr1 kr (0%)
15. maj 20261.640 kr8 kr (0%)
14. maj 20261.632 kr7 kr (0%)
13. maj 20261.625 kr32 kr (2%)
12. maj 20261.657 kr10 kr (1%)
11. maj 20261.647 kr1 kr (0%)
10. maj 20261.648 kr8 kr (0%)
9. maj 20261.640 kr16 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret