Gå til hovedindhold

iiyama ProLite XB2792QSU-B1 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 120Hz

IiyamaComputerskærmeEAN: 4948570126200
Pris fra 1.555 krtil 2.319 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 764 kr (33% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.497 kr 8. apr.

Sammenlign priser på iiyama ProLite XB2792QSU-B1 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 120Hz og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1555 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
iiyama ProLite XB2792QSU-B1 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 120Hz
1.555 kr
Til butik
iiyama ProLite XB2792QSU-B1 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 120Hz billede

Produktinformation

iiyama ProLite XB2792QSU-B1 - LED-skærm - 27" - 2560 x 1440 QHD @ 120 Hz - IPS - 350 cd/m² - 1500:1 - 3 ms - HDMI, DisplayPort - højtalere - sort, mat

Produktspecifikationer

Mærke: Iiyama
Artikel nr.: XB2792QSU-B1
EAN: 4948570126200
Varenr.: 1003676806
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
27" iiyama ProLite XB2792QSU-B1 - LED monitor - Full HD (1080p) - 27"
1.647 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
iiyama ProLite XB2792QSU-B1 27" IPS skærm - Quad HD (2560 × 1440), 120 Hz, sort
2.299 kr
Til butik
iiyama ProLite XB2792QSU-B1 27" IPS skærm - Quad HD (2560 × 1440), 120 Hz, sort billede

Produktinformation

Arbejd skarpt og komfortabelt med en 27" IPS-skærmiiyama ProLite XB2792QSU-B1 er en alsidig 27" kontorskærm med Quad HD-opløsning (2560 × 1440), der giver masser af plads til vinduer, regneark og kreative projekter. IPS-panelet leverer brede betragtningsvinkler på 178° og naturlige farver, mens den matte overflade reducerer genskin.Designet til produktivitet hele dagenDen ergonomiske fod giver højdejustering op til 15 cm, tilt, drejning og pivot, så du nemt finder en behagelig arbejdsstilling. Skærmen har flimmerfri teknologi og Low Blue Light for mere behagelig visning. Med op til 120 Hz opdateringshastighed og 3 ms GTG reagerer billedet hurtigt i både arbejde og underholdning. Indbyggede højttalere og USB-hub gør det let at tilslutte og afspille.Skærmstørrelse: 27" / 68,6 cmOpløsning: 2560 × 1440 (Quad HD), 16:9Panel: IPS, mat overfladeLysstyrke: 350 cd/m²Kontrast: 1.500:1Responstid: 3 ms (GTG)Maks. opdateringshastighed: 120 HzBetragtningsvinkler: 178°/178°Farvedækning: sRGB 96 %, NTSC 72 %Adaptive Sync: JaIndbyggede højttalere: 2 × 2 W (RMS i alt 4 W)Tilslutninger: 1 × HDMI 2.0, 1 × DisplayPort 1.2, hovedtelefonudgangUSB-hub: 3.2 Gen 1 med 2 downstream-porteErgonomi: Højdejusterbar (op til 15 cm), tilt 5–23°, drejning −45°/45°, pivotVESA-mount: 100 × 100 mm, kan vægmonteresStrømforbrug: 12 W (typ.), 0,5 W (standby), 0,3 W (off)Energi (SDR): Klasse B, 10,7 kWh pr. 1.000 tMål med fod: B 61,55 × D 20,95 × H 54,6 cmVægt med fod: 5,5 kgMedfølgende kabler: AC, HDMI (1,8 m), USB (1,8 m)...

Produktspecifikationer

Mærke: Iiyama
Kategori: Skærme
Vægt: 33.33g
EAN: 4948570126200
Varenr.: 2105908
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
iiyama ProLite XB2792QSU-B1 27" IPS skærm - Quad HD (2560 × 1440), 120 Hz, sort
2.319 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad iiyama ProLite XB2792QSU-B1 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 120Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad iiyama ProLite XB2792QSU-B1 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 120Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.555 kr1.555 krKøb
2Proshop DK1.647 kr1.647 krKøb
3Boligcenter DK2.299 kr2.299 krKøb
4Vivas DK2.319 kr3.518 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for iiyama ProLite XB2792QSU-B1 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 120Hz

PriceData har fulgt prisen på iiyama ProLite XB2792QSU-B1 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 120Hz i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.497 kr (registreret d. 8. april 2026), højeste er 1.735 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.630 kr.

Den nuværende pris på 1.555 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 21 prisfald og 17 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 37 prisændringer for iiyama ProLite XB2792QSU-B1 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 120Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 37 prisændringer for iiyama ProLite XB2792QSU-B1 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 120Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20261.555 kr2 kr (0%)
31. maj 20261.557 kr3 kr (0%)
30. maj 20261.554 kr26 kr (2%)
28. maj 20261.580 kr2 kr (0%)
24. maj 20261.582 kr48 kr (3%)
23. maj 20261.534 kr50 kr (3%)
22. maj 20261.584 kr1 kr (0%)
20. maj 20261.583 kr1 kr (0%)
17. maj 20261.582 kr25 kr (2%)
13. apr. 20261.557 kr8 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret