Gå til hovedindhold

HYTE X50 Taro Milk / Purple (Purple) - Kabinet - Miditower - Lilla

HyteComputerkomponenterEAN: 1220000352568
Pris fra 1.154 krtil 2.335 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 1.181 kr (51% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.016 kr 9. maj

Sammenlign priser på HYTE X50 Taro Milk / Purple (Purple) - Kabinet - Miditower - Lilla og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1154 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
HYTE X50 Tower Udvidet ATX Lilla
1.154 kr
Til butik
HYTE X50 Tower Udvidet ATX Lilla billede

Produktinformation

HYTE X50 - Mid tower - udvidet ATX - sidepanel med vindue (glas) - ingen strømforsyning (ATX) - taro mælk - USB/Lyd

Produktspecifikationer

Mærke: Hyte
Artikel nr.: CS-HYTE-X50G-TM
EAN: 1220000352568
Varenr.: 1003588817
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
HYTE X50 Taro Milk / Purple (Purple) - Kabinet - Miditower - Lilla
1.249 kr
Til butik
HYTE X50 Taro Milk / Purple (Purple) - Kabinet - Miditower - Lilla billede

Produktinformation

Miditower, E-ATX, uden strømforsyning - understøtter ATX strømforsyning (op til 220mm lang), front med 1 x USB 3.2 Gen 2x2 Type-C, 2 x USB 3.2 Gen 1x1 Type-A & lyd tilslutninger, 2 x 2.5" / 1 x 3.5" drev pladser, vandkølingsplads: understøtter op til 360mm radiator, max CPU køler højde: 170 mm, max grafikkortlængde: 43 cm, front panel: mesh, side vindue: tempered glass, farve: lilla...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: HYTE
Kategori: Kabinet
Artikel nr.: CS-HYTE-X50G-TM
EAN: 1220000352568
Varenr.: 3419175
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Hyte X50 midi-tower PC kabinet - lilla
1.599 kr
Til butik
Hyte X50 midi-tower PC kabinet - lilla billede

Produktinformation

Elegant gaming-kabinet i lilla med stærk kølingsfleksibilitetHyte X50 er et stilrent midi-tower PC kabinet designet til dig, der vil bygge en flot og ryddelig gaming-pc. Det lilla ydre og sidevindue i hærdet glas præsenterer dit hardware, mens det luftige meshdesign og plads til store radiatorer gør det let at holde systemet køligt under spil og kreative opgaver.Byg uden kompromiserKabinettet understøtter bundkort i ATX, micro ATX, ITX og EATX og giver plads til grafikkort op til 43 cm samt CPU-kølere op til 17 cm. Med 7 udvidelsespladser, to 2,5"-båse og én 3,5"-bås får du fleksibel lagrings- og udvidelsesmulighed. Materialemikset af stål, ABS og silikone sikrer en robust, vibrationsdæmpet ramme, og de indbyggede støvfiltre hjælper med et renere system over tid.Fokus på airflow og tilslutningerX50 giver stor frihed til køling: op til 3 front-, 3 side- og 3 bundblæsere samt støtte til 360 mm radiatorer foran og på siden plus 120 mm bagtil. I toppen finder du moderne I/O med USB-C (USB 3.2 Gen 2x2), to USB-A (USB 3.2 Gen 2) og kombineret headset/mikrofonstik - klar til dit tilbehør.Formfaktor: Midi TowerAnvendelse: GamingUnderstøttede bundkort: EATX, ATX, micro ATX, ITXUdvidelsespladser: 7Maks. GPU-længde: 43 cmMaks. CPU-kølerhøjde: 17 cmLagerpladser: 2 × 2,5", 1 × 3,5"Front I/O: 1 × USB-C (USB 3.2 Gen 2x2), 2 × USB-A (USB 3.2 Gen 2), kombineret lydSidevindue: Ja, hærdet glasStøvfilter: JaKøling (blæsere, maks.): Front 3 × 120/140 mm, side 3 × 120 mm, bund 3 × 120 mm, bag 1 × 120 mmRadiator-støtte: Front 360 mm, side 360 mm, bag 120 mmStrømforsyning: Placering bagtil, medfølger ikkeVolumen: 63 lFarve: LillaMaterialer: Stål, ABS, silikone...

Produktspecifikationer

Mærke: Hyte
Kategori: PC Kabinetter
Vægt: 33.3g
EAN: 1220000352568
Varenr.: 2134638
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
HYTE X50 Tower Udvidet ATX Lilla
1.619 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Hyte X50 midi-tower PC kabinet - lilla
1.619 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
HYTE X50 Midi-Tower - Taro Milk / Purple Kabinet - GEEKD.dk
2.335 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad HYTE X50 Taro Milk / Purple (Purple) - Kabinet - Miditower - Lilla koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad HYTE X50 Taro Milk / Purple (Purple) - Kabinet - Miditower - Lilla koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.154 kr1.154 krKøb
2Proshop DK1.249 kr1.249 krKøb
3Boligcenter DK1.599 kr1.599 krKøb
4Ultrashop1.619 kr1.619 krKøb
5Vivas DK1.619 kr2.818 krKøb
6Geekd2.335 kr2.335 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for HYTE X50 Taro Milk / Purple (Purple) - Kabinet - Miditower - Lilla

PriceData har fulgt prisen på HYTE X50 Taro Milk / Purple (Purple) - Kabinet - Miditower - Lilla i 165 dage. Laveste pris i perioden er 1.016 kr (registreret d. 9. maj 2026), højeste er 1.364 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.139 kr.

Den nuværende pris på 1.154 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 7% den seneste måned. Der er registreret 17 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 26 prisændringer for HYTE X50 Taro Milk / Purple (Purple) - Kabinet - Miditower - Lilla. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 26 prisændringer for HYTE X50 Taro Milk / Purple (Purple) - Kabinet - Miditower - Lilla de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
20. maj 20261.154 kr138 kr (14%)
9. maj 20261.016 kr62 kr (6%)
5. maj 20261.078 kr5 kr (0%)
3. maj 20261.083 kr11 kr (1%)
30. apr. 20261.072 kr2 kr (0%)
29. apr. 20261.074 kr2 kr (0%)
25. apr. 20261.072 kr1 kr (0%)
24. apr. 20261.073 kr1 kr (0%)
21. apr. 20261.074 kr3 kr (0%)
20. apr. 20261.077 kr2 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret