Gå til hovedindhold

Huawei Watch GT 6 - 41 mm - rustfrit stål - smart ur med rem - fluoroelastomer - lyslilla - håndledsstørrelse: 120-180 mm - display 1.32 - Bluetooth 6.0 BR/EDR + BLE, NFC - 37.5 g - lilla

HuaweiArmbåndsureEAN: 6942103168253
Pris fra 1.703 krtil 2.316 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 613 kr (26% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.502 kr 29. apr.

Sammenlign priser på Huawei Watch GT 6 - 41 mm - rustfrit stål - smart ur med rem - fluoroelastomer - lyslilla - håndledsstørrelse: 120-180 mm - display 1.32 - Bluetooth 6.0 BR/EDR + BLE, NFC - 37.5 g - lilla og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1703 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Huawei Watch GT 6 41 mm Lilla Sølv SmartWatch
1.703 kr
Til butik
Huawei Watch GT 6 41 mm Lilla Sølv SmartWatch billede

Produktinformation

Huawei Watch GT 6 - 41 mm - rustfrit stål - smart ur med rem - fluoroelastomer - lyslilla - håndledsstørrelse: 120-180 mm - display 1.32" - Bluetooth 6.0 BR/EDR + BLE, NFC - 37.5 g - lilla

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 55020FTM
EAN: 6942103168253
Varenr.: 1003603549
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Huawei Watch GT 6 - 41 mm - rustfrit stål - smart ur med rem - fluoroelastomer - lyslilla - håndledsstørrelse: 120-180 mm - display 1.32 - Bluetooth 6.0 BR/EDR + BLE, NFC - 37.5 g - lilla
1.736 kr
Til butik
Gå til Løbeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Huawei Watch GT 6 41 mm Str. ONE SIZE Lilla
1.999 kr
Til butik
Huawei Watch GT 6 41 mm Str. ONE SIZE Lilla billede

Produktinformation

Huawei Watch GT 6 41 mm er et let og stilrent sportsur, der kombinerer præcis tracking med et kompakt design til både træning og hverdagsbrug. Den mindre størrelse gør uret velegnet til et slankere håndled, uden at gå på kompromis med funktionalitet eller batteritid. Den skarpe AMOLED-skærm sikrer tydelig visning af data, selv i stærkt lys, mens dual-band GNSS giver præcis registrering af dine ruter under løb, cykling og andre udendørs aktiviteter. Uret understøtter en bred vifte af sportsprofiler og leverer detaljerede træningsdata som puls, SpO2, VO2 Max og restitution, så du kan følge din udvikling over tid. Samtidig giver de indbyggede sundhedsfunktioner indsigt i blandt andet søvn og daglig aktivitet. Den lange batteritid gør uret velegnet til både daglig brug og træning over flere dage uden behov for hyppig opladning.

Produktspecifikationer

Mærke: Huawei
Kategori: smartwatches
Størrelse: Str. ONE SIZE
EAN: 6942103168253
Varenr.: 355743
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Huawei Watch GT 6 41mm - Purple
1.999 kr
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Huawei Watch GT 6 41mm (purple)
1.999 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Huawei Watch GT 6 41 mm Lilla Sølv SmartWatch
2.169 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Huawei Watch GT 6 41mm - Purple
2.316 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Huawei Watch GT 6 - 41 mm - rustfrit stål - smart ur med rem - fluoroelastomer - lyslilla - håndledsstørrelse: 120-180 mm - display 1.32 - Bluetooth 6.0 BR/EDR + BLE, NFC - 37.5 g - lilla koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Huawei Watch GT 6 - 41 mm - rustfrit stål - smart ur med rem - fluoroelastomer - lyslilla - håndledsstørrelse: 120-180 mm - display 1.32 - Bluetooth 6.0 BR/EDR + BLE, NFC - 37.5 g - lilla koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.703 kr1.703 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.736 kr1.736 krKøb
3Løbeshop DK1.999 kr1.999 krKøb
4Proshop DK1.999 kr1.999 krKøb
5Komplett DK1.999 kr1.999 krKøb
6Ultrashop2.169 kr2.169 krKøb
7Teknikproffset DK2.316 kr2.365 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Huawei Watch GT 6 - 41 mm - rustfrit stål - smart ur med rem - fluoroelastomer - lyslilla - håndledsstørrelse: 120-180 mm - display 1.32 - Bluetooth 6.0 BR/EDR + BLE, NFC - 37.5 g - lilla

PriceData har fulgt prisen på Huawei Watch GT 6 - 41 mm - rustfrit stål - smart ur med rem - fluoroelastomer - lyslilla - håndledsstørrelse: 120-180 mm - display 1.32 - Bluetooth 6.0 BR/EDR + BLE, NFC - 37.5 g - lilla i 172 dage. Laveste pris i perioden er 1.479 kr (registreret d. 27. februar 2026), højeste er 1.782 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.676 kr.

Den nuværende pris på 1.703 kr er 2% over normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 53 prisfald og 22 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 76 prisændringer for Huawei Watch GT 6 - 41 mm - rustfrit stål - smart ur med rem - fluoroelastomer - lyslilla - håndledsstørrelse: 120-180 mm - display 1.32 - Bluetooth 6.0 BR/EDR + BLE, NFC - 37.5 g - lilla. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 76 prisændringer for Huawei Watch GT 6 - 41 mm - rustfrit stål - smart ur med rem - fluoroelastomer - lyslilla - håndledsstørrelse: 120-180 mm - display 1.32 - Bluetooth 6.0 BR/EDR + BLE, NFC - 37.5 g - lilla de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20261.703 kr8 kr (0%)
28. maj 20261.711 kr23 kr (1%)
27. maj 20261.688 kr20 kr (1%)
24. maj 20261.668 kr47 kr (3%)
23. maj 20261.715 kr24 kr (1%)
22. maj 20261.691 kr8 kr (0%)
20. maj 20261.699 kr32 kr (2%)
15. maj 20261.667 kr2 kr (0%)
14. maj 20261.665 kr2 kr (0%)
13. maj 20261.667 kr2 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret